Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős skizofrénia és súlyos...

Erős skizofrénia és súlyos kényszerbetegség (őrültség) ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

ez komoly, légyszi segítsetek!


Nagyon súlyos kényszerbetegsége van a barátomnak, már mindent meghatároz nála, a mindennapjait is szó szerint megnehezíti. pl. ha úgy kapcsolja le a villanyt vagy csukja be az ajtót, hogy valakire gondol, akkor újra le kell kapcsolnia vagy becsuknia, úgy, hogy nem gondol rá, nehogy baja legyen az illetőnek...


skizofréniában is szenved: állandóan rá jönnek dührohamok, ahol vagy Istent hibáztatja vagy a genetikáját szidja, amit örökölt az szüleitől, és átkozza is, hogy olyan amilyen. és már megőrül ettől is, hogy a rokonságban erős hasonlóság van közöttük, ő ezt mondja, pl egyszerre emelik a kanalat vagy nyelnek evésnél minden egyes alkalommal kivétel nélkül, stb...


vagy lehet, hogy őrült? nagyon akarok segíteni neki.


Mit tehetnék? (orvoshoz nem akar menni, nehogy a kartonjába kerüljön a betegség, mert nem akarja, hogy őrültnek higgyék vagy hogy később bármilyen baja kegyen belőle, hogy elmezavarral kezelték)


bármilyen tanács jó lenne légyszi aki tud, segítsen!



2014. dec. 20. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez szakorvosra tartozik, sajnos te nem tudsz segíteni, az orvos is nehezen..
2014. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Összes villanykapcsolót le kell szereltetni, helyette taps kapcsoló!


Az ajtó meg legyen mozgásérzékelős ;)

2014. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de nem akar orvoshoz menni. másképp nem lehet segítenem neki? nyugtassam meg vagy mondjam neki, hogy nem így van, ahogyan gondolja?

és a genetikai hasonlóság? az is csak hallucináció?

2014. dec. 20. 20:06
 4/10 A kérdező kommentje:

és amúgy ez örökletes?

mennyi az esély, hogy öröklődik?

2014. dec. 20. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Válasz priv-ban ment.
2014. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókkal küszködöm.Leírok mindent.


Most 17 éves vagyok.

Minden 6 éve kezdődött.Új házba költöztünk,hosszú éveken át építettük.Addig nyomorogtunk kis helyen,az is rossz állapotú volt.Nem volt megfelelő a szülőknek,csak a munka és az építkezés,felújítás töltötte ki akkor az életüket.Mindig hatalmas céljaik voltak,amivel az akkori életüket nem tudták összeegyeztetni.

Ezt a maximalizmust minden téren tartották az életükben.A takarításon belül is.Minden egyes kézmosást,átöltözködést,fürdést 110%-osan kellett csinálni,tökéletesen.A sztori ettől kezdődik.Mivel minden tisztálkodás szigorúan volt szabályozva (mikor,hogyan,mi miatt) ezért kialakult nálam egy hipohondria.Minden megfogott tárgytól féltem,a saját testem érintésétől,és piszkosságától féltem.Mindent,a távirányítótól kezdve,a számítógép egerén keresztül az ajtó kilincsig mindent.


A folyosón csak a mellkasomhoz szorított kézzel tudtam sétálni,minden lépésemet előre kiszámolva.Nem bírtam ki ha más nyúl a cuccomhoz.Könyvek,evőeszközök,használati tárgyak mind tiltva voltak a családtól.


Volt olyan tél amikor a napi 20-25 kézmosástól kicserepesedett,véresre töredezett a kézfejem.

Aztán úgy 3 éve valami megváltozott.

A saját érintésemtől már nem, undorodtam.Nem undorodtam a nyálamtól,a szennyesemtől,az izzadságomtól.Nem kezdtem kényszeresen perceken át több száz dörzsöléssel kezet mosni ezektől.

viszont a környezetemben (főleg a családi körben) minden egyes érintést undorodva fogadtam.Nem bírtam ha bárki is megpuszilt volna,nem bírtam úgy inni egy üvegből hogy abból már valaki ivott,és a legrosszabb hogy undorodtam mindentől amihez nadrágja ért bárkinek is.Mindentől.Székektől,ágyaktól,takaróktól.Sokszor egésze az ágyneműm kimosásáig nem is aludtam az ágyamban,miután arra valaki ráült.helyette a padlón felöltözve.



Eközben természetesen borzalmasan meggyűlöltem őket.Minden este vitáztunk,vagy amiatt hogy lenézően vagy csúnyán beszélek velük,vagy mert kényszeresen viselkedtem.Ez ment egészen 2014 márciusáig.Az új gimnáziumomban beköltöztem a kollégiumba hogy ne kelljen minden este otthon szenvednem.Azóta ott vagyok,de minden tárgytól félek ott is amihez hozzáér egy otthonról származó dolog.Ettől szenvedek.


A történetben még ezer fontos dolog van,és azóta szintúgy ezer fontos dolog történt és történik velem minden egyes héten.


De egy dolgot tarts észben:EZ NEM Ő!!!


A kényszeres ember gyűlöli azt amit csinál,a legszívesebben más ember lenne,mást csinálna,lecserélné az életét.


Engem idén októberben küldött el a kollégiumi vezetőség gyermekpszichiátriára.Semmi különöset nem talltak nálam.

Ez azért volt mert nemvolt ott kényszerem forrása.

Tehát ez is bizonyítja hogy egy kényszeresnek nem ez a valódi személyisége.

Mintha hirtelen egy gonosz személyiség kapcsolna be aki dühös és gyűlöl mindent és mindenkit.

Mind e mellett amit leírtam észre se vennéd egy kávézóba beülve hogy az vagyok ami.Elit gimnáziumba járok,jelenleg biológus szeretnék lenni.Jó humorom van,és állítólag helyes fiatalember vagyok aki mély gondolatokkal rendelkezik.


Ne ítéld el a barátodat,segítség kell neki.Beszélj neki a gyógyszeres kezelésről.Nekem sokat segített.De mindenképp tudasd vele hogy ez nem bedrogozás,hanem csak segítség.


17/F

2014. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A bármire kíváncsi vagy kérdezz.
2014. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"mennyi az esély, hogy öröklődik?"


Mármint mi öröklődik?

2014. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os, amit te leírsz az más dolog, az is abnormális, de nem vagy skizofrén beteg! A skizofréniából nem lehet meggyógyulni, csak gyógyszerekkel kezelni.


Hogy örökölhető e? A skizofrénia úgy tudom igen, örökölhető. De hogy milyen tünetei lesznek az utódnak azt nem tudni.

2014. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Huh bakker. Nagyon sajnálom :( Visszatérő rémálmom hogy én is ilyenné válok. Itt van bennem a dolog, csak az akaratom képes vssztartani, mintha a világ legerősebb gyógyszere lenne. Remélem kitartok. Csak annyit írok még hogy részvétem.
2014. dec. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!