Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Marihuána is pánikbetegség?...

Marihuána is pánikbetegség? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Képzeld el ezt a szituációt: Van egy tizenéves srác, neveltetése miatt elítéli a drogokat. A menő haverok azonban szoktak néha szívni, aztán egy nap végül őt is rábeszélik. Fogalma sincs arról, hogy mire számítson, kavarognak a fejében az innen onnan összehallott információ darabkák... a drog függőséghez vezet... kapudrog elmélet... elvonási tünetek... túladagolás...

Azonban már késő bánat, már beszívott, rábeszélték. Kezdi megbánni, bűntudata van, retteg a lebukástól, vagy attól, hogy rosszul lesz. Közben azért a haverok előtti megfelelés szikrája is ég benne, nem akar puhánynak tűnni. Aztán ennek a káosznak a tetejébe még a cucc is beüt. Mivel még tapasztalatlan, talán be is köhög tőle, fájni kezd a torka. És jön egy olyan érzés, amit még soha nem érzett. Megváltozik a tudatállapota, ami érzékeny dolog. KABUMM! Kész is van a pánik, ami aztán már magát generálja.

Biztos vagyok benne, hogy sokkal sokkal kevesebb ilyen eset lenne, ha az emberek nem ítélnék el zsigerből a marihuánát, ha a szülők nem mondanának olyanokat, hogy kitagadják a gyereket ha az "drogokhoz" nyúl és ha tudnák az emberek, hogy mi a különbség a fű és a heroin között. Mit gondoltok? Akiknek volt ilyen élményük, azoknak a véleménye kifejezetten érdekel.



2014. dec. 13. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló volt ág elsovel. Akkor meg nem tudtam h pánikbetegség vagyok.

Eleg rosszul reagáltam a hatását, ugy éreztem h meg fogok halni (kb pánik roham jot rám), paranoiás lettem mert azt hittem mindenki latja rajtam, légszomj, kiszáradás érzés, bűntudat stb.

Na es eldöntöttem h ez nem nekem valo es azota ra se gondolok:)

Ha barátok csinaljak megmondom h koszi nem, es nincs belőle vita stb elfogadják h en nem. Ennyi:)

2014. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi van? Most azért füvezzenek, hogy ne heroinozzanak???? :) :)


Nem kell a csordaszellem miatt drogozni.

2014. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Simán kihozhatja a pánikxarságot a fű. Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy a fű nem ártalmas. Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=d4yZHnDHd5c

https://www.youtube.com/watch?v=qpybH8Y3Opo

2014. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem így működik ahogyan leírod.


De tény hogy a társadalomnak nem kellene kriminalizálni a fűfogyasztást. És nem kéne olyan infókat sem csepegtetni hogy ez a belépő a kemény drogokhoz.


Sok felesleges és felejtésre ítélt dolog tanítása helyett inkább a fiatalok mentális és pszichés kultúrájának fejlesztésével kellene foglalkozni. Boldog gyerek nem lesz drog függő!

2014. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es tökéletesen igazad van. A pánikrohamok fűszívás után pedig abból erednek, hogy az ember szembesül önmagával és aki nincs tisztában saját magával, az érzéseivel az sokként éri meg.
2014. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pánikroham.

Ez nem egyszerű agyi folyamat,hanem inkább valamilyen fajta lelki oka van,legyen az trauma,bántalmazás,alkoholista a családban stb.

Persze itt szerepet játszik a média is bőven,maga az elfogult a környezet és ez az egész drogos dolog.

A közt is van különbség hogy valaki bulira vagy éppen önismereti/spirituális célból használja az ilyen szereket. (itt most a füvön kívül inkább a pszichedelikumokra gondolok)

Szerintem mielőtt használnád mindenképp végezz számvetést,készülj fel és legyen megfelelő a lelki állapotod és a helyszín is!

Ne érts félre,nem biztatni akarlak csupán tanácsokkal ellátni ha használnád,hisz ez úgy is csak rajtad múllik.

2014. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Bizony... szörnyű mikor a mariuhánától rádjön a pánik. Rám is rámjött kb minden második alkalommal. Aztán az akaratommal megállítottam, gyakoroltam. Mostmár dupla annyit is elszívhatok mint korábban, és bár durva élmény, de a pánikot távol tartom magamtól :) Ne felejtsük el hogy a pánik egy saját magunk által kreált dolog, THC pedig csak egy anyag a sok közül, aminek van 1 hatásmechanizmusa.
2014. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szinte teljesen magamra ismertem abban amit leírtál.. szerintem inkább azzal van a baj, hogy azok akik a marihuána melett vannak, mindig csak a pozitív oldalairól beszélnek, hogy mennyire jobb mint az alkohol, nem lehet rászokni, nem volt még halálos eset stb.. de a pánikrohamot ritkán említik...

Nekem pl úgy volt hogy már kb 10x szívtam mikor előjött a pánikroham (akkor mondjuk egyszerre szívtam sokat, amennyit előtte még nem) szóval még váratlanabbul ért... azóta meg szívtam többször, és még1x előfordult, bár az más volt, mivel tudtam hogy csak beképzelem a dolgokat amiket érzek, tudtam hogy nem lesz semmi bajom.. de valahogy mégis éreztem... szóval lehet hogy ez a pánikroham gyengébb fajtája volt nálam, azért mert végig tudatában voltam hogy semmi bajom nem lesz? akárhogy is, kellemetlen volt..

2015. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bizony, pánikroham akárkinél lehet, és változó mértékű. Lehet akár egy 50 éves, gazdag jólkiegyensúlyozott életet élt embernek is, akinek korábban soha nem volt. Egyébként ez a marihuánás dolog ugyanolyan mint bármi más. Például ha elmész egy helyre, ahol egyszer kiraboltak, utána félve, esetleg rettegve mész ugyanarra a helyre a történtek miatt. Poszttraumatikus stressz :) Hiába hogy ugyanannyi eséllyel rabolnak ki bárhol máshol, mint azon a helyen, te félsz oda menni mégis, mert egyszer megütötted a bokád. Csak jelen helyzetben sokkal kissebb a tét, mivel igazából nem lehet bajod.
2015. ápr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#5

Teljesen igaz.

Ha még valaki esetleg rá keresni leírom az én sztorim.

Kb 5-6 éve hol tobbszor hol ritkábban szoktam füvezni, regebben mindig jól adta ki magát nem feszültem be.

Júniusban volt az első “ roham “ ahogy itt irjàtok.

Nagyon szar érzés volt. Meleg érzés, erős szívverés, légszomj, remegés.

Ez mind a rossz lelkiállapot teszi, mivel a fű fel erősíti a lelki állapotunkat.

Ez volt az első.

A második a barátnőmnél történt túl szívtam magam kissé, kimentem a hideg levegőre, sok vizet ittam aztán ahogy csökkent a hatás csökkent a feszültség. De akkor is már úgy voltam, hogy a vázából magamra borítom a vizet.

Harmadik.

A pasimmal szívtunk. Nem sokat szívtam, úgy be feszültem, hogy az nem igaz.. és raadasul nagy kellemetlenségre pont vele.. kb 1,5 ora kellett míg elmúlt az érzés. Nem lehetett velem mit csinálni, hogy jobb legyen, de ő tudta, hogy van ilyen is így nem ijedt meg vagy ilyesmi.

Egyre többször fordul velem elő még most is úgy, hogy egyebkent minden rendben van velem, nyugodt az életem, de akkor is befeszulok a fűtől ilyenkor nyugtatom magam “ miert feszulsz mikor semmi bajod nincs “ aztán próbálok valami jóra gondolni. Hülyeséget nézni, sok vizet inni.

Viszont egyszer rossz le jövője volt másnap, olyan szinten voltam rosszul lelkileg, hogy ordítottam, visítottam a lelki gyötrelemtől, utána megnyugodtam.

Ha szar lelki állapotban vagy, nem dolgoztál fel valamit, hiába most minden rendben a fű elő hozza.. Ne szívj!!! Mert nem lehet kiszámolni ilyenkor,most jó lesz vagy nem. Gondolom senki nem szeretne ilyen rohamokkal szembesülni a baratai előtt, vagy ha még magatokba is vagytok. Nagyon rossz érzés.

Ha mégis, vizes borogatás, igyatok sok vizet, menjetek ki a hűvösre ölelgessétek a kutyátokat.

Az állatok rendkívül meg tudnak nyugtatni.

dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!