Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez még belefér az...

Szerintetek ez még belefér az introvertáltságba, vagy valami nincs rendben velem?

Figyelt kérdés
Nincs érzékem az emberi kapcsolatokhoz, nem tudok beilleszkedni egy társaságba. Próbáltam barátkozni, mert lenne igényem társaságra de ha nagy erőfeszítések árán sikerült is egy barátságot kialakítanom mindig csak én kerestem, aztán meg is szakították velem a kapcsolatot. Nem tudok kötetlenül, természetesen beszélgetni, de pl. felelésnél nincsenek problémáim ezzel, ott adott a téma és nyilván próbál jól teljesíteni az ember. A szemkontaktus kialakítása/fenntartása nagy nehézséget okoz számomra, egyszerűen zavar ha egymás szemébe nézünk (bárkivel), nem is érzem szükségét, de mivel 1-2 bunkó megjegyezte már próbálok ezen változtatni, tudatosan figyelmeztetni magam mindig hogy "na most illene 2-3 mp. szemkontaktus". Az előző tanévben fél évig magántanuló is voltam, és emlékszem úgy éreztem tőle magam mintha egy nagy követ levettek volna a vállamról azzal hogy nem kellett bemennem az iskolai közösségbe. 16/L vagyok, 11. osztályos

2014. okt. 2. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A szemkontaktus kerülése, a szabályozott körülményekhez való ragaszkodás (iskolai felelés), a spontán érzelemkifejezés hiánya utalhatnak Asperger szindrómára. Egyébként én is ilyen/voltam vagyok, egy konkrét keretek közé szorított beszélgetés nem okoz problémát, de kötetlenül nem igazán tudok beszélgetni. Másokhoz képest túl hivatalosnak tűnik a hanglejtésem, távolságtartónak tartanak, pedig én is vágyom a meghitt kapcsolatokra.

Sajnos teljesen megváltozni nem tudsz, legfeljebb színészkedni, megfigyelni hogy mások hogyan reagálnak társas helyzetekben.

2014. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

...hallgat a mély.

Hallgass kedvesen, figyelmesen, mosolyogva nézz a másik szemébe, amíg tudsz. A jó hallgatóságot kedvelik az emberek. Erőlködés helyett ha érdeklődéssel fordulsz a másik felé, ha az látja, hogy érdekel a mondandója, jó társaság leszel. A többség szeret beszélni, és hálás, ha meghallgatják. Ha erre gondolsz, talán változik a helyzet.

2014. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!