Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vagdosásra rálehet szokni?

A vagdosásra rálehet szokni?

Figyelt kérdés
Úgy értem lehet hogy valaki már nem csak akkor vágja meg magát ha valami baja van hanem csak úgy mert élvezi ?

2014. dec. 23. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Rá. Sőt, volt olyan barátnőm, aki egy idő után már nem csak vagdosta magát, hanem kisebb darabokat metszegetett ki magából. Egy teljesen hibás és veszélyes probléma kezelési mód. Próbálj meg leszokni róla.
2014. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én le tudtam róla szokni.
2014. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rá bizony, elég könnyen. Olyan, mint egy drog. Amikor megvágod magad, akkor az agyad endorfint termel, hogy csillapítsa a fájdalmat. És ugye az endorfint másik neve a boldogsághormon, tehát ezért baromi jónak tűnhet a stressz levezetésére (az más kérdés, hogy mennyire gusztusos egy szétvagdalt kar). Egy idő után az agyadnak nem elég az eddig kapott endorfin mennyisége, tehát fokozni kell, amit vagy egyre mélyebb vágásokkal vagy egyre gyakoribb vagdosással lehet elérni. És ugye egyre és egyre több kell, tehát jönnek az egyre mélyebb vágások, egyre gyakrabban.

Tapasztalatból mondom, hogy nagyon könnyű rászokni. Én 3-4 hónap alatt jutottam el olyan szintre, hogy mindennap többször igényeltem az egyre növekvő endorfin adagomat, és mikor befejeztem, már egyből azon kattogtam, hogy még, még, még... A mai napig hadilábon állok a vagdosással (6 éve), de volt ebben 2 éves szünet, meg jópár több hónapos is, jelenleg megint csinálom és iszonyú nehéz ellenálni. Most a mélyponthoz képes jól tartom magam, 2 hetente fajul tettlegességig a dolog.

Nagyon alattomos dolog ez a vagdosósdi... Nem is érdemes belekezdeni.

2014. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!