Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni egy függő,...

Mit lehet csinálni egy függő, önpusztító emberrel, aki egyértelműen a vesztébe rohan?

Figyelt kérdés
Több, mint 20 éve alkoholista, ebből kb. 5-6 éve elég keményen (alig van józan pillanata, jobb heteiben pár óra, rosszabb heteiben EGYÁLTALÁN nincs). Emellett bipoláris, most depresszív időszaka van, ilyenkor rosszabb időszakot él, és hetek óta nem volt egy józan pillanata sem. Amit szó szerint kell érteni! Hetek óta egy percig sem láttam józanul! Emellett súlyosan cukorbeteg, nem is szabadna innia, a diétát nem tartja, gyógyszereit nem szedni. Nagyon aggódom érte, már többször szerveztünk neki a "The Intervention"-höz hasonló terápiás közbelépést, amikor is elvonóra vittük a háziorvos segítségével. Ez 4-szer volt, de nem használt egyik sem, visszaesett, most már kezeltetni sem hajlandó magát, gyógyszereit nem szedi. Mit tehetnénk?

2014. dec. 25. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
aki nem akar változtatni azzal nem lehet csinálni semmit.
2014. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem miből van pénze alkoholra? Ki adja neki? Mert feltételezem, ha mindennap hulla részeg, akkor nem is dolgozik, főleg ha még mentális beteg is. Nem tudtok vele mit kezdeni, ha ilyen ebbe fog belehalni, sajnálom. Nem vagyok szaki, de elég egyértelmű, ha nem hajlandó semmire, csak az alkoholizmusra. Én nem támogatnám pl. őt abban, hogy igyon, nem érdekelne, ha feje tetejére is áll nem adnék rá pénzt és nem vinnék haza semmilyen szeszes italt! Gondolom hogy nem dolgozik, ha meg kap segélyt, nem hiszem, hogy annyi alkoholt tid venni, hogy 1 hónapban minden nap hulla részegre igya magát. Nem tudom, konzultáljatok az orvosával, hogy önmagára veszélyes, mert valamilyen szinten az. Cukorbeteg, ha iszik bármikor meg is halhat tőle! Hogy lehet ennyi esze? Ha meg akar halni miért ilyen módon? És miért a hozzá közelállókat teszi tönkre idegileg ezzel a viselkedéssel? Ez bunkóság részéről, ha beteg, ha nem akkor is! Nem szellemi fogyatékos, hogy ezt ne érzékelje. Szerintem.
2014. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi...Én vagyok a "gyerek" a családban (korilag már felnőtt, ezért idézőjelben), és az apukámról van szó. A nyugdíjából iszik (kb.80.000Ft), senki nem vesz neki a családból alkoholt. Viszont ha nagyon megszorul, akkor valahonnan/valakitől, havertól mindig szerez, illetve ha mi kapunk ajándékba, akkor hiába dugjuk el, amikor nem vagyunk itthon, felforgatja az egész lakást és mindent megiszik, még volt, hogy a svédcseppet is. Így már semmilyen alkoholt nem tartunk és nem is veszünk. Orvoshoz nem megy el, én megyek el neki gyógyszert kiiratni, ki is váltom neki (cukorbetegségre, magasvérnyomásra, pszichiátriai szerek), de nem hiszem, hogy beszedi. Alkoholban nem támogatom, de mivel minden pénzét elissza, ételt néha veszek neki. 16-os volt legutóbb az éhgyomri vércukra, de persze nem vitte vissza a leletet a háziorvoshoz (egyáltalán nem is jár el hozzá, mikor legutóbb elmentem neki kiiratni a gyógyszereit, nekem adta oda a beutalót is a cukorvizsgálatra). Semmilyen orvoshoz nem hajlandó elmenni, és kezeltetni magát. Pszichiátert is intéztünk neki, pár alkalommal elment, de többet nem. Sajnálom őt, mert mégiscsak az apám.:(
2014. dec. 25. 12:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Állandóan attól félek, hogy egyszer arra megyek haza, hogy holtan találom...:(
2014. dec. 25. 12:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom! Nehéz lehet neked. Hiába töröd magad, ha ő meg nem akar semmit változtatni, odafigyelni magára. Lehet jobban járnál, ha saját magaddal foglalkoznál többet. Tudom durván hangzik, de hiába akarsz rajta segíteni, ő tojik mindenkire. Vagy próbálj meg beszélni vele, a lelkére kéne hatni, hogy megtudni tőle szeret e titeket, téged. És ha másért nem is legalább tiértetek változtasson, mert aggódtok érte és nem szeretnétek elveszíteni őt. Talán elgondolkozna, ha nem hajlandó meghallgatni vagy nem érdekled, akkor viszont tényleg veszve a dolog, szerintem :( De legalább annyit kell érzékeltetni vele, hogy szereted és fáj neked amit ő csinál magával, a bűntudat benne kéne hogy előjöjjön, ha nem akkor sajnos fel kell készülni, hogy nem lesz ennek pozitív vége. :/
2014. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom a helyzetedet, kérdező. Az alkoholistákkal pontosan ez a legnagyobb baj, hogy elsősorban nem magukat, hanem a környezetüket rombolják porig, azt teszik tönkre. Tenni nemigen tudsz semmit. Legfeljebb papot hívsz, feladni az utolsó kenetet. Próbálj meg minél kevesebbet foglalkozni apuddal és a kialakult helyzettel, mert te is csak rámész.
2014. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ne hogy azt higgyétek hogy neki már sok kell hogy lerészegedjen. Aki ennyire kész van és nem is nagyon eszik , borzasztó kevés elég a szinten tartáshoz.
2015. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem minnél hamarabb meghal a szemét
2015. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is, csak nekem az anyám.Látom régi a kérdés de megkérdezhetem hogy sikerült e segíteni apukádon vagy hogy mi a helyzet azóta?
2017. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!