Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontint kezdtem el szedni....

Frontint kezdtem el szedni. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egy napja kezdtem el. 0.25 mg-os kiszerelésű gyógyszerrel. Reggel és este egy fél szemmel, vagyis naponta egy egész.

Az első fél szem bevéte után kicsit szédültem, elálmosodtam.

Aztán egész nap olyan nyugisan voltam.

Olyan semmilyennek éreztem magam.

Néha néha éreztem, hogy jelentkezik egy pici feszültség, de annyi is volt, mintha valami visszatartotta volna és elmúlt.

Úgy éreztem jó volt.

Vélemények?



2014. dec. 27. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Függőségre. Egy idő után egyre több kell majd, hogy elérd ugyanezt az állapotot, amit most kevéssel. Ha hirtelen abbahagyod pedig elég rosszul leszel.
2014. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is a Frontin nem antidepresszáns. Orvos írta elő? Nem fogja megoldani a problémáidat, csak nyugodtabban fogod érezni magad és nagyon álmosít, a mamám is szedi.
2014. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Azt tudom mondani, amit az első válaszoló.

Nekem mindig iszonyatos fejfájásom volt tőle.


Ha nem muszáj, ne szedd.

2014. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj kedves kérdező!! 1. Ki írta fel neked a frontint?

2. Mire írta fel?


Az én tapasztalatom az hogy két éve szedem. Naponta 2 szemet 0.5 mg-s kiszerelésből. Néha már annyira feszült vagyok hogy bekapok még 1et. Igaz én önvagdosásra szedem és feszültségre. Na szóval azt szeretném mondani hogy ha nem súlyosak a tüneteid (feszülts vagy) akkor NE SZEDJ FRONTINT. És semmit se. Antidepresszánst még szedhetsz de frontint ne. Én most akarom letenni már egy hete csak fél szemet és olyan elvonási tüneteim vannak mint az atyaúristennek. Remeg a kezem, izomrángásaim vannak. Emellett éjszaka 10x felébredek. Remeg mindenem. Száraz a szám. Emellett ideges vagyok, ingerült idegbeteg. Fáj a fejem és az izmaim. Izomgörcsök (lábikragörcs, és talpamban görcs).


Pszichiáterrel vezetve teszem le de kínszenvedés az egész. Pedig mellette szedek még Zoloft-ot is és attól kevésbé szorongok.

Ha teheted inkább igyál nyugtató teát (macskagyökér, citromfű, golgotavirág, komló és a többi) mint hogy ezt a 50 éve kifejlesztett mérget szedd. A frontin egy igen veszélyes függőséget okozó nyugtató. Semmiképpen se szedd. Inkább mondom nyugtató tea meg relaxációs technika megtanulása.


Én még most is idegbeteg vagyok hogy kevesebb frontint szedek. Nem bírok magammal remegek és vacogok mint egy drogos.

2014. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Függőséget és marha nehéz lejönni róla, nem tapasztalatból írom, csak sokan mondták már.
2014. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A rivotrillal ugyanez a helyzet?
2014. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A rivotrillal ugyanez a helyzet?"


Nem, durvább.

2014. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Frontin helyett autogén tréning. A mellékhatásai nagyon kedvezőek, és nem okoz függőséget.
2014. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pozitív:

- nyugisabb leszel, nem aggódsz olyan dolgokon amin amúgy sem kéne, de egy szorongós típus aggódik

- segít elaludni

- ha szorongsz, nagyon izgulsz, de mégis teljesítened kell (pl. vizsga, vagy valami munkahelyi dolog) akkor nem fogja elvinni az energiádat az, hogy "ÚRISTENNEMFOGSIKERÜLNIMILESZVELEM"...

- a Frontin mellé nem ihatsz alkoholt (már ha nem akarsz egy elájulni vagy csak rosszul lenni) tehát nem rongálod a májad/gyomrod/szíved/agyad az alkohollal

- ha esetleg használsz valami drogot (nem állítom, hogy a kérdező valaha is használt drogot) és rád jön a "parafless" (fű, speed) vagy a bad trip (LSD, gomba) akkor segít "visszajönni", lenyugodni.


Negatív hatások:

- álmosít

- rontja a memóriát

- lustább lehetsz tőle

- hosszútávon kialakulhat egyfajta érdektelenség, hiszen bármi rossz történik, csak be kell kapni egy tabit és minden jó. Így kevésbé törekszel majd az életben arra, hogy menj előre, intézd a dolgaid

- kialakulhat egy fajta érdektelenség, hiszen a nyugtató sajnos nem csak a negatív érzelmeket csökkenti

- és bár ezt már előttem is írták, de nem lehet elégszer hangsúlyozni ELKÉPESZTŐEN erős és gyorsan kialakuló függőség, borzasztó testi/lelki elvonási tünetek, amik nagyon sokáig (akár hónapokig) eltarthatnak

- nagy dózis után az azonnali megvonás akár halált is okozhat


A Frontin gyógyszer, amit a betegeknek kell szedni. Ha nem vagy beteg (folyamatos extrém szorongás, valamilyen erős fóbia, pánikbetegség stb.) akkor semmiképpen ne szedd. Ha szükséged van rá, mindenképpen keress olyan orvost akin látod, hogy törődik veled, mondj el neki mindent, együtt keressetek megoldást a problémára (a pszichoterápiát nagyon tudom ajánlani, nekem is sokat használt) és próbáljátok olyan alacsonyan tartani a dózist amennyire lehet, esetleg kombinálni antidepresszánssal ha szükséges.


Minden jót, jobbulást! :)

2014. dec. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A beteg meggyógyult.
2015. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!