Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Holnapután az iskolában orvosi vizsgálat lesz, ahol az orvos látni fogja a sebeimet, mert vagdostam magam. 3-4 hónaposak.


Szólni fog a szüleimnek?

Szólni fog az osztályfőnökömnek?

Mire számíthatok? :c


17/f


2014. okt. 14. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mint orvosnak a titoktartást tudnia kell, kérd meg rá, és biztosan nem fog szólni senkinek.

De ne tégy több ilyet oks? :)

2014. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. Szüleim felelősek értem. Ebben az esetben szerintem kell szólnia valakinek.
2014. okt. 14. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszélni fog a fejeddel, mert szerintem klinikai eset vagy.
2014. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: :(
2014. okt. 14. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:

16 fölött elvileg már változnak a szabályok. Nekem egy pszichiáter mondta hogy 16 évesen már el lehet menni úgy pszichiáterhez, hogy a szülő erről semmit nem tud. Mert köti az orvost a titoktartás.

Az más kérdés, hogy ha meg önveszélyes vagy, akkor valószínűleg szólnia kéne. De pár régi vagdosásos heg erre nem biztos hogy okot ad. Pláne ha te is normálisan reagálsz. Ami azt jelenti, hogy ha a doki kérdez, akkor válaszolj és ne zárkózz el. Ha most már nem vagdosod magad és többet nem fordul elő és nem érzed úgy hogy komoly problémáid lennének és mindezt a doki is elhiszi, akkor szerintem biztos hogy nem mond senkinek semmit.

De persze fenn áll az esély, hogy ha olyan személyiség, akkor egyáltalán nem törődik majd vele. :) Szerintem csak figyeld, hogy észreveszi-e és érdeklődik-e iránta, és ha igen akkor jöhet a beszélgetés. És nyugi. Ebben az esetben is csak a jó szándék vezérli :)

2014. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kell szólnia valamelyik nevelőnek, vagy szülőnek. Nagy a felelősség rajta, ha nem szól és veled történik valami őt felelősségre vonhatják. Esetleg beutal pszichiáterhez.
2014. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megszeretném kérdezni miért jó, hogy fájdalmat okoz magának? Én beteges vagyok mindig fáj valamim, megőrülök. Azt szeretném, ha végre semmim nem fájna!!!!Szóval nem értem élvezi a fájdalmat? Milyen betegség ez?
2014. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!