Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így jogos hogy Frontint szedek?

Így jogos hogy Frontint szedek?

Figyelt kérdés

Ami jelenleg van nekem:


- pánikbetegség (metrón, buszon, autóban, hányinger, szédülés, stb)

- kényszerbetegség (2007óta naponta, hajammal kapcsolatos sajnos:(( )

- depresszió (az előbbiekből könnyen beborulok, depresszióssá válok, nagyon gyakran)

- szorongás (emberektől, tömegtől, nyilvános és otthoni rosszulléttől)


Pszichológusnál voltam, 4alkalmas tesztet csinált, terápiával folytatjuk, de mondta hog yenyhe nyugtató is lesz mellette.


Igen ám, de közben az orvosom felírt egy ilyet, hogy ezt a három dolgot addig is megoldjam, normális életet tudjak élni nap-mint nap.


Naponta 2 x 0,5-ös Frontint kezdtem el ma. Normális? mehet szerintetek? Ez a sok masszív baj teljesen tönkretett és meditálás sem segített, sőt, gyakorlatilag semmi nyugtató citromfű tea, meg ilyenek.


Most hogy beszedtem 1-et nagyon jól vagyok! Tudom hogy nem old meg semmit, de talán amíg meg nem oldjuk a pszichodokival, addig szedném...


Vélemény?


24/L



2014. okt. 15. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd! Amíg rá nem jöttök mitől van, és meg nem tanulod kezelni. Én is elkezdtem mert már nagyon beszükült az életterem, ahogy neked is (utazás miatt) és semmi természetes dolog nem segített. Én frontint szedek és antidepi tablettát is.A frontint nemsokára elhagyhatom. 25/l
2014. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 NoDrugs ***** válasza:
0%
A Frontin egy benzodiazepin. Ne szedd. Olvass utána inkább az Ashton Kézikönyvben.
2014. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonlókkal küzdöttem én is, nagy harc a mai napig, hogy ne térjenek vissza. A Frontin nekem is sokszor segített, de nem voltam hajlandó rendszeresen szedni, mondjuk nem is írták fel, csak javasolták. Sajnos csak azt tudom mondani, hogy szembesülnöd kell a kiváltó okokkal és azokat megoldani, egyedül. A gyógyszer ezen azért nem segít, mert ha beszeded, nem érzed a problémád, és ha nem érzed a problémád, nem tudsz túllépni rajta, rögtön ott lesz, ahogy a gyógyszert abbahagyod. Nagyon jó kiindulópont, hogy tudod, hogy nem old meg semmit, győzd meg magad, hogy nem a probléma győz le téged, hanem fordítva, nincs mitől félned. Nekem a pánikrohamok leküzdésében sokat segített, hogy a karomra írtam a csakrák neveit, vagy színeit, és amikor éreztem, hogy jön, elkezdtem magamban mondogatni, mantraként, és ezt addig csináltam, míg el nem múlt, elterelte a figyelmem. Amikor már kívülről tudtam, akkor már nem is kellett a karomra rajzolni, max. hogy biztonságérzetet adjon. Amikor jobban voltam, rajzoltam a csuklómra vagy a bokámra egy szimbólumot, és mikor romlani kezdett az állapotom, azt nézegettem, hogy emlékeztessen arra, milyen volt jobban lenni, és az is bevált. Ezt már kétszer alkalmaztam, a két időszak között évek teltek el, de mindkétszer nagyon sokat segített, és jobb érzés tölt el, hogy tudom, hogy a saját elmémmel küzdöttem le, mint gyógyszerrel. Beszéld meg a dokiddal és próbáld ki. Minden csak a te elméd beállítottságától függ, hidd el nekem, neki pedig az a dolga, hogy csúnyán fogalmazva segítsen "átprogramozni". Sok sikert, és majd írd meg, hogy haladsz!
2014. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A frontin egy gyenge nyugtató. A problémádat nem oldja meg, de segít elviselni. Amíg csak ilyen keveset kell szedned a nyugodt állapothoz, szedjed nyugodtan. Viszont ha ugyanilyen hatás eléréséhez egyre több fog kelleni, akkor fordulj pszichiáterhez. Ő majd felír hatásos antidepresszánst.
2014. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy vélem ezeken a lelki dolgokon egyedül a feltétel nélküli szeretet tud segíteni. Lehet itt pszichoműkusokhoz járni, meg 16 féle nyugtatót szedni, de a problémák nem fognak tőlük megoldódni. Ha neked van erre lehetőséged - nyilván nőként sokkal jobbak az esélyeid -, keresd az őszinte szerelmet.
2014. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat! Kedves tőletek, hogy írtatok!



Tényleg, hamarosan reagálok is kicsit bővebben, csak most kicsit beborult állapotban vagyok. : ( Igyekezem, a napokban.

2014. okt. 16. 21:56
 7/8 anonim válasza:

Nekem is voltak/közbe vannak ilyen panaszaim. A doki felírt nyugtatót...akkor határoztam el h én pedig nem leszek gyógyszerfüggő ennyi idősen! Be sem szedtem!

Magadnak kell elhatároznod h te pedig erősebb vagy ennél,nem más vagy vmi hülye pirula irányítja az életed!


Nekem bevált! Amikor rámjön,magamban azt mondogatom,hogy "mindjárt elmúlik...nem lesz semmi bajom...volt már ilyen...mindjárt elmúlik...csak túlparázom..." És el is múlik (lekopogom).


Próbálj meg nem gyógyszert szedni! Erős vagy! Ne gyógyszerektől kelljen függnöd ennyi idősen!! Egy kalappal! Sok sikert!


25l

2014. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint szedd amíg nem vagy jól hogy jöjjön vissza az életkedved majd hagyd ha már elég jól érzed magad hozzá.
2014. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!