Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor rendkívül magatok...

Amikor rendkívül magatok alatt vagytok, idegesek vagytok és nem tudtuk mit kezdeni magatokkal, hogyan, mivel sikerül lenyugtatni magatokat?

Figyelt kérdés

Alapból depreszsiós vagyok évek óta, és ezen felül is vannak dolgok, amik néha annál is jobban felidegesítenek, mint amit el bírok képzelni. Mikor remegek, megmozdulni, megszólalni nem tudok annyira szorongok valami miatt.

Én általában egy madzagot tekerek az ujjaimra, és nagyon megszorítom, már hogy fájjon.

Valami ötlet, mit csináljak ilyenkor?

Legszívesebben megölném magamat. De nem teszem, utána meg sírok órákon át, és természetesen baromságokra gondolok.



2014. dec. 31. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:

ugyanez van velem is :(

már suliba se merek elmenni nemhogy még zsúfolt helyeken lenni...

18f

2014. dec. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzeted. Én Frontinnal, Xanaxal tömöm magam, hogy elnyomjam ezeket az érzéseket. Néha inni is szoktam.
2014. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mély légzéssel, légzés gyakorlatokkal.
2014. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hívj fel egy lelkisegély szolgálatot!


Hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról 137-00 Ifjúsági Lelkisegély, szerintem az ünnep miatt csak hétfőtől.


Vagy:116-123 bármilyen szolgáltatótól 0-24 órában!

2015. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van a youtube-on egy csomó relaxációs gyakorlat, írd be a keresőbe, hogy agykontroll relaxáció, és hallgasd, csináld, amit mondanak. Segíthetnek a gyógynövény alapú szorongásoldók: orbáncfű cseppek, citromfű tea, levendula tea vagy illóolaj párologtatva. Egy kineziológus is tud segíteni, de pszichológushoz is érdemes elmenni.
2015. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én falcolok, de most már leszokóban vagyok.

A pszichológusom tanít nekem mindenféle gyakorlatot. Még csak az elején tartunk. Ameddig nem sikerül elsajátítanom és nem használ addig ajánlott néhány egyszerű módszert:

- párnába sikítás

- néhány hajgumi és befőttes gumit tegyél a csuklósra és csipketsd magad azzal

- mélyeszd magadba a körmeidet


Nekem ezek van, hogy beválnak, de nem mindig.

18L

2015. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha ideges vagyok, akkor kiadom magamból, nem vagyok hajlandó elfojtani. Én hamar felkapom a vizet, akár semmiségeken is, amin természetesen próbálok javítani, és elmondhatom, hogy fejlődőképes vagyok. Ma már nem őrlődök meg idegeskedek semmin órákon/napokon keresztül, hanem megpróbálom higgadtan kezelni a dolgokat. Ha nem sikerül, akkor kidühöngöm magam 5-10 perc alatt, és már le is nyugodtam.

Ha magam alatt vagyok, akkor nem süllyedek bele az önsajnálatba, mint anno. Helyette megvonom a vállam, és teszek azért, hogy jobban legyek, mivel nálam van a megoldás kulcsa, és ha én eldöntöm, hogy márpedig jobban leszek, akkor addig küzdök, míg valóban jobban leszek.

Igen bölcs ember volt, aki azt mondta, hogy minden hozzáállás kérdése. Ha te azt gondolod, hogy nincs probléma, akkor nincs is probléma.

Én szenvedtem pasi miatt régen, amikor összetörte a szívemet. Remegtem az idegtől, nem aludtam, nem ettem, ha mégis azt kihánytam. Mire mentem vele? Szenvedtem pár hónapot a patkány miatt, miközben ő jól elvolt. A következő pasinál szomorkodtam 1-2 hétig (pedig nagyon szerettem), aztán felszívtam magam és átértékeltem magamban a történteket. Elvégre mindennek oka van, túl rövid az élet, hogy szorongjunk, idegeskedjünk felesleges dolgokon.

Még nekem se megy tökéletesen, de jó úton haladok, és igazán boldog vagyok, amikor már őszintén, tiszta szívből tudom magam túltenni olyan eseteken, amiken korábban idegileg kikészültem volna. :)

2015. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!