Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom magam lenyugtatni,...

Nem tudom magam lenyugtatni, egész nap ezek járnak a fejemben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, 7.-es. Ebben a tanévben teljesen beparáztam, 2 hónapja nagyon nincsenek rendben a dolgok. Mindig is jó tanuló voltam, de 6. év végétől nem érdekelt a tanulás. Házijaim nincsenek kész, sosem tanulok, kötelezőket se olvasom. Bár még így is hozom a 4-es szintet, de elég jó és nehéz gimibe szeretnék menni, és nagyon bánt, hogy mi lesz, ha jól megírom a felvételit, de ha mondjuk 4-es tanuló leszek addigra, akkor amiatt bukom el ezt. A városban (inkább megyében) ez gimi a 2. legjobb, az 1.-be semmiképp sem szeretnék menni, a többi meg nem vonz, sőt, azokból egyetemre is nehéz lenne bejutni. Teljesen beparáztam, hogy ha nem vesznek fel abba a gimibe, akkor buktam az egyetemet, ergo a jól fizető állást, és sok álmot, ami pénzbe kerül. Kívülről elhiszem, hogy ez olyan egyszerű, hogy akkor a gép, telefon meg tv elől takarodjak tanulni, de ez nem ilyen könnyű. Teljesen igaz, hogy ez lenne a megoldás, de nem megy. Az itthoni dolgok már 7 éve nincsenek rendben, amikor nevelőanyám bejött a képbe, sikerült rendesen tönkretenni az életemet. A testvérem amint betöltötte a 18-at, miatta elköltözött. Legszívesebben én is ezt tenném, de csak 13 vagyok. A legtöbb barátnőmben csalódtam, nem lehet rájuk számítani, bízni bennük. Nagyon sok fiúval jóban vagyok, de velük nem lehet ilyesmikről beszélni. Családomból senkinek nem akarok ilyesmikről beszélni, tehát gyakorlatilag nem maradt senki, aki segíteni tudna, vagy csak egyszerűen "kisírhatnám" neki magam, mert nekem az is rengeteget szokott segíteni, ha kibeszélem magamból, ami már nagyon régóta (7 éve) összegyűlt bennem. 5-6 órát szoktam aludni, ami nekem kevés ahhoz, hogy legalább figyelni tudjak a suliban. Az utóbbi időben alig eszem, kevesebbet iszom is, és érzem, hogy ez a stressz miatt van. Anyukám mentális beteg, emiatt én is hajlamos vagyok erre sok stressztől. Tudom, hogy nem ilyenektől, ennyi idős korban, de úgy gondolom, hogy ha 13 éves létemre nem bírom kiverni a fejemből ezeket a kis dolgokat, nem tudok tőle sem enni, sem aludni, akkor ezek felnőtt koromra súlyosbodni fognak, de én nem szeretnék beteg lenni. Nagyon sokszor arra gondolok, hogy legjobb lenne meghalni, mert akkor nem lennének gondjaim semmivel. Tudom, hogy hülyén hangzik ez az egész, de nagyon izgulós és parás típus vagyok, és rossz ezt felépítgetni, hogy ha nem vesznek fel abba a gimibe, mint már írtam, sem egyetem, sem jól fizető állás, és összetörnek az álmaim. Mit tudnék tenni, hogy kiverjem ezeket a gondolatokat a fejemből?
2014. nov. 2. 17:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem a 4-es szinttel lenne a baj, hanem hogy oda 4-es szinttel nem 100%, hogy felvennének, és ez azért bántana nagyon, mert tudom, hogy tanulással meg rendes életmóddal simán még most is kitűnő lennék.
2014. nov. 2. 17:51
 2/6 Ablonczy Attila válasza:
Gondolj másra ne erre szellőztesd ki a fejedet menny ki az erdőbe ilyenek nekem is a suli miatt van az hogy sokszor stresszelek már 4 5 hete rémálmom van és arcokat látok a sötétben ilyenkor másra szoktam gondolni és arra hogy ilyenek nincsenek és próbálj tanulni anyukád szabja meg mikor tvzhetsz mikor nem és azokban az időkben amikor nem tanulj mert más nem tudsz csinálni.
2014. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom, hogy nem tudok másra gondolni. Soha. Egyébként sokszor megpróbáltam már (ma is), hogy leülök tanulni, de nem tudok odafigyelni rá.
2014. nov. 2. 17:59
 4/6 Ablonczy Attila válasza:
Akkor menj ki valahova ülj le pl:padra és ott kezdj el tanulni ott nem zavar meg senki és lehetőleg olyan helyen ahol nincs sok ember.
2014. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xDelsinx válasza:

Én is ilyenben "szenvedek" :( én 3-4-es szintű tanuló vagyok és felvettek a körzet legjobb gimijébe(megjegyzem,nem valami szép felvételivel).

Fel fognak venni ne izgulj :) csak bízz magadban :) az egyetemmel meg még ráérsz

Ha minden kötél szakad akkor keress fel egy pszichológust vagy egy rokont és egy kicsit öntsd ki neki a szíved

2014. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, az egyetemmel ráérek, sőt, ha felvennének abba a gimibe és bukás nélkül befejezném már nagyon boldog lennék, mert azzal a sulival egyetem nélkül is többet lehet kezdeni, mint egy átlag sulival. Csak annyira rossz ez az egész és már hetek óta ezek járnak a fejemben és annyira rossz. :/
2014. nov. 2. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!