Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek "szerelmes" minden férfibe, aki hozzám szól?

Figyelt kérdés
Ez ugye nem normális?
2015. jan. 3. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Még a nálad jóval idősebb/fiatalabb férfiakkal is így vagy?

Amúgy meg ez ellen nem sokat lehet tenni, talán meg kellene minél több férfival ismerkedni, és nem csak úgy hogy évente 2 szót váltotok, így hátha elmúlik.

És biztos, hogy szerelmes vagy, nem csak félreértelmezed az érzést?

2015. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, nem számít a kora.

Nem tudom, hogy ez alap esetben szerelem-e vagy sem, én most annak definiálom.


Azért is írtam, hogy nem hiszem, hogy normális, mert olyankor is "előfordul", ha valakivel csak beszélgetek, nem kell személyesen ismernem, látnom, stb..


Bár gondolom ez azért van, mert szeretethiányom lehet.

2015. jan. 3. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennj el egy boszorkához, az elmúlasztja a varázst.
2015. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most szerelemként definiáltad, de egy ilyen szó (ami mindenkinek kicsit mást tud jelenteni) használata helyett, szerintem előrevezetőbb lenne, ha leírnád pontosan mit érzel ilyenkor.

Egyébként így tudatlanul én szerintem arról van szó, hogy valami nagyon hiányzik neked az életedből és akár tudat alatt úgy gondolod, hogy a pasik tudják neked ezt a hiányt pótolni. Nem biztos hogy tényleg képesek erre és nem is tudhatom mi hiányzik neked, de egy ilyen megmagyarázhatatlan, értelmetlennek tűnő, gyakran ismétlődő, intenzív érzelmet én ezzel tudnék magyarázni. Érdemes elgondolkodnod a dolog okán, ez leginkább te tudod megfejteni. Esetleg pszichológus segíthet, ha van motivációd, hogy elmenj hozzá, de szerintem enélkül is megoldhatod. Ha rájössz mi hiányzik, érdemes elgondolkodni azon, hogy ezt valóban megadhatják-e a pasik, és hogy vajon mi alapján érzed azt tudat alatt, hogy igen. Lényegében ennek az érzelemnek a fellángolása csak akkor csökkenhet/múlhat el/alakulhat át, ha egyrészt tudatosul benned teljes mértékben, hogy a pasik mégse segíthetnek (amennyiben így van), illetve ha rájössz, hogyan tudod elérni, hogy ne hiányozzon az a valami (szóval megtalálod azt ami tényleg kitölti az űrt).


De ezek csak tippek. Nem vagyok szakember, semmi biztosítás nincs, hogy igazam van. Én csak a meglévő tapasztalatomból, tudásomból és logikámból építkezem.

2015. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 7. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!