Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnöm öngyilkos akar...

A barátnöm öngyilkos akar lenni, mondot olyat hogy fehéritöszert-iszik, hév elé fekszik. Persze ezeket nem tette meg. De vágdossa magát és elég komolyan.1389 km-re lakok töle és nemtudok igy segiteni. Szeretem nagyon. Hogyan segithetek neki?

Figyelt kérdés
szakemberre gondoltam énis.de nem akarom mondani mert félek hogy megsértödik nagyon érzékeny ezért kérek segitséget.

2014. márc. 13. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Hát pedig szerintem kérd szakember segítségét mert előbb utóbb meg is fogja tenni... Vagy legalább a szüleinek szólj, ők is biztos tesznek valamit ha szeretik a lányukat.

Kitartás, légy erős! 13/L

2014. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a szülei tudják de most is veszekszek vele mert én nem az ereimet vágdosom nagyon fáj vele veszekedni nagyon szeretem igaz nemtudja de akkor is 1szer vesztem ösze vele akkor is egész este sirtam
2014. márc. 13. 17:47
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Az öngyilkosság gondolatának felvállalása mindig figyelemfelhívás, avagy segítségkérés (hiszen aki valóban öngyilkos akar lenni, az a környezete elől valós célját megpróbálja eltitkolni). Természetesen a szerettei, és egy szakember segítségnyújtása mindenképp szükséges, a vagdosás, az önpusztítás egy rémisztő fajtája, egy befelé, önmagára irányuló agresszív magatartásforma, melynek számtalan különböző oka is lehet.

Légy vele empatikus, és próbáld meggyőzni, hogy egy pszichológus meglátogatása jótékony hatással lehet rá.

2014. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm de tegnap felvetettem a dolgot neki...elküldött a fenébe vele :/ amint mondtam a családja tudja de nagyon vicces kedves életre való de hogy miért csinálja nem mondja el rám nemhalgat :( nemtudom miért
2014. márc. 14. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:
a szülöknek kell intézkedni.
2014. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!