Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekpszichológus óradíja...

Gyermekpszichológus óradíja vidéken?

Figyelt kérdés

Felhívtam egyet, és elég hajmeresztő díjat mondott. Lenne az elején egy konzultáció velem, utána megnézné a gyereket, mind a kettőért külön fizetnék. Aztán megállapítja, hogy egyáltalán tud-e vele foglalkozni.

Az volt a fura, hogy megkérdezte a foglalkozásomat is, és mondta, hogy az alapján szabja meg a díjat. Már bocs, de nem kéne egy általános tarifának lenni? A férjem egyértelműen megmondta, hogy nem. Én viszont azért gondolkodom rajta, mert már többet is felhívtam, és általában ilyen kicsi gyereket (4 éves) nem vállalnak.

Viszont nem szívesen fizetnék egy csomót, hogy aztán az legyen a vége, hogy bocs, de nem vállalom.


2015. jan. 9. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom egyszerűbb léleknek egyszerűbb az ára. Csak erre tudok tippelni...
2015. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hozzáállás a pszichológus részéről, hiszen csak olyan eseteket vállalhat el, ami beletartozik a kompetenciájába, ezt azonban nem tudja látatlanul megmondani. Az sem mindegy, hogy mennyire vagy együttműködő, mennyire bízol benne. Mert ha bizalmatlan vagy, azt a gyerek érzi és átveszi.

Nem tudom, mi volt a hajmeresztő díj, nekünk az első pár (ismerkedős, diagnosztizálós) alkalom 5 ezer volt alkalmanként, utána a terápia egyedileg megbeszélt áron ment, ami függ a család anyagi helyzetétől és a terápia várható hosszától (három éve 3 ezret fizettem alkalmanként, tavaly 3,5 ezret).

A saját terápiám ennél lényegesen drágább, és még így is az olcsók közé tartozik. :)

2015. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 5000 volt alkalmanként, ismerősnél is (két külön vidéki város). Aki a foglalkozás alapján szabja a díjat, az elég gáz, én se állnék szóba vele, mármint, az oké, hogy nehéz helyzetűeknek kedvezményesen segít, de kétlem, hogy nála erről lenne szó, ahogy mondod, alap tarifája akkor is lenne. Nem tudnak segíteni, pl óvodában, ajánlani olyan embereket, akik ennyi időseket is elvállalnak?
2015. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy az első beszélgetés, csak velem, 12.000 ft, utána megnézi a gyereket, ami kb. fél óra, az 6000. ft, utána pedig alkalmanként 6000 ft. Nekem ez sok, de ahogy írjátok más sem kért ennyit.
2015. jan. 11. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Az tényleg nagyon sok...
2015. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!