Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felismertem a félelmem,...

Felismertem a félelmem, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok nagyon régóta szenvedek önmagam megértésével, és a személyiségem kibontásával, és hónapokig telt mire sikerült kibontanom egy régen elraktározott tudatalatti félelmet, ami a napokban vált tisztává, de olyan mértékben, hogy amikor reggel fölébredek van hogy remegek félelmemben. Ez az érzés általában akkor jön elő, amikor nincs mellettem senki és érzem, hogy magamra vagyok utalva, és manapság csak ez az érzés uralkodik rajtam, és tudatosult bennem, hogy ahhoz hogy tovább tudjak lépni ezen a gyerekkoromban elraktározott traumán, ahhoz át kell élnem újból a félelmet, és át kell alakítanom. Na már most ez hogy idáig egyedül eljutottam szerintem ez is emberfeletti, napról napra élek, és egyre jobban érzem, hogy ahogy próbálom kifejteni a személyiségemet, egyre magányosabb leszek és a félelem egyre nagyobb, és várom azt a pillanatot, amikor ez a félelem úrrá lesz rajtam, de már napok óta várom és nem jön, és nem tudom hogy ez így meddig mehet tovább, ezért írok, szükségem lenne egy partnerre,aki segíthet leküzdeni ezt a félelmet. Én picit szocfób vagyok, tehát társaságba nem merek önállósulni. Egy emberre van szükségem, aki elfogad úgy ahogy vagyok, nem kérdez hogy mit miért csinálok, csak segít, és abban kéne hogy segítsen, hogy mellettem áll, miközben én valami olyat csinálok, amivel felhívom magamra a figyelmet, pl: Pesten elkezdek indián szökdelni a metrón vagy ilyesmik, amitől szabadnak érezhetem magam de közben át is élem a félelmet. Kérlek segítsetek!

2015. jan. 9. 23:00
 1/9 anonim válasza:
Pszichológus.Szerintem az lenne most a legjobb.
2015. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Járok önismereti tréningre, de az nekem nem elég.
2015. jan. 9. 23:09
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyébként szeretek egy csomó mindent csinálni(hobbik), csak kellene, hogy megjöjjön az az önbizalom, az a belső erő ami erőt ad a mindennapokra, egy másik példa, ha valaki beszólna a suliban valamit amit én sértőnek éreznék nem tudom hogy hogy reagálnék rá valószínű rám jönne a pánik, és elsüllyednék szégyenemben, még ha egy tök idegen is szólna be, pedig tudom, hogy semmi köze hozzám, és nem adok a véleményére, de mégis abban a pillanatban ezt így nem tudnám tudatosítani, valahogy előkéne idézni a szitut védett helyen.
2015. jan. 9. 23:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg kellenek ilyen gyakorlatok, hogy le tudd győzni a nem konkretizált félelmedet. Tehát reprodukálod a szitut. és megpróbálod legyőzni. Ez a metró állomáson indián szökelés tetszik, ha meg tudod csinálni gratula. Csak nem értem miért kell ehhez még egy ember?


Egyébként szerintem túl sokat foglalkozol önmagaddal, inkább kifelé figyelj, a külső feladatokra, pld. eltervezed reggel az aznapi feladataidat, és azokat meg is próbálod minél jobban megcsinálni. Este meg mérleget vonsz, hogy mi az ami nem sikerült, és mi az ami sikerült. Ezt akár papírra is fel írhatnád, hogy ne tudd önmagadat becsapni. Ami sikerült ahhoz "öröm gyakorlatokat" végezzél (ugrálsz, táncolsz, hála ima stb..), ami pedig nem, azért megpróbálod újból és újból.

2015. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A terapom mindig azt mondja, hogy egyedül csak egy bizonyos szintig lehet eljutni. A csoport sem olyan hatékony, mint egy egyéni terápia. Lehet, hogy idővel sikerül feldolgoznod, de sokkal jobban járnál és gyorsabban haladnál, ha szakember segítségét kérnéd.
2015. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egy emberre van szükségem, aki elfogad úgy ahogy vagyok, nem kérdez hogy mit miért csinálok, csak segít, és abban kéne hogy segítsen, hogy mellettem áll"


Erre való a pszichológus. Senki mástól nem várhatod el, hogy feltétel nélkül elfogadjon, mert mindenki másnak (barátoknak, társnak) a saját, veled szemben támasztott igényei a legfontosabbak, és gyakorlatilag azt várod el tőlük, hogy nyomják el a saját igényeiket, hogy te kiteljesedhess!

2015. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Én benne lennék ilyesmiben, ha gondolod, írj rám.
2015. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Stormie Omartian írónő egy olyan anya mellett nőtt fel, aki értéktelennek tartotta őt. Volt, hogy bezárta a konyhaszekrénybe, mert látni sem bírta a lánya arcát. Stormie ezt írja: „Egy beteg elméjű anya nevelt fel… viselkedése bűntudatot, reménytelenséget, gyámoltalanságot és mély érzelmi fájdalmat keltett bennem. Fiatal nővé érve még mindig be voltam zárva – csupán annyi volt a különbség, hogy a határok nem fizikaiak, hanem érzelmiek voltak – egy mély, folyamatosan jelen lévő fájdalomba, ami önpusztításban és bénító félelemben nyilvánult meg. Évekkel később [egy keresztyén tanácsadó segítségével] megtanultam, hogy az olyan mélyen gyökerező meg nem bocsátást, mint az enyém, rétegenként kell felfedni. Egy napon késztetést éreztem, hogy így imádkozzam: »Uram, adj olyan szívet anyám felé, amilyen a tiéd.« Hirtelen látomásban magam előtt láttam őt olyan gyönyörű, vidámságszerető, tehetséges nőként, aki egyáltalán nem hasonlított arra a személyre, akit ismertem… olyannak láttam őt, amilyennek Isten teremtette, nem olyannak, amilyenné vált. Milyen csodálatos kinyilatkoztatás! Azonnal összeállt bennem a kép a múltjáról – az édesanyja tragikus halála… szeretett nagybátyjának és nevelőapjának öngyilkossága, az elhagyottság érzése, bűntudat, keserűség és meg nem bocsátás… Isten szívének érintése olyan megbocsátást hozott, hogy amikor anyám meghalt… nem volt bennem felé semmilyen rossz érzés. Sőt, minél inkább megbocsátottam neki, Isten annál több szép emléket juttatott eszembe.”


és most?


Csak Isten ismeri azoknak a történetét, akik fájdalmat okoztak neked, egyedül ő tudja, hogy az élet miképpen formálta őket. Ahhoz, hogy tovább tudj lépni az életben, talán neked is imádkoznod kell a múlt elengedésének imáját, ahogyan Stormie tette.


Ez a szöveg a maiige.hu-ról van, én mindig felkeresem az oldalt, ha lelki problémáim vannak. Nekem mindig segít. Remélem, tudtam segíteni :)

2015. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

(2. válaszoló)"Ez a metró állomáson indián szökelés tetszik, ha meg tudod csinálni gratula. Csak nem értem miért kell ehhez még egy ember?"


Azért van szükségem valakire, akin látom, hogy nem néz hülyének, mert én a jelenlegi állapotomban könnyen bepánikolok mások negatív reakciója hallatán. És ha valaki mellettem van az ad egy kezdőlöketet a dolgoknak, bátrabban állok neki a hülyeségnek. Én sokáig szenvedtem a megfelelési kényszerben és ez a mai napig kihat rám, kommunikációban, viselkedés terén.


"Egyébként szerintem túl sokat foglalkozol önmagaddal, inkább kifelé figyelj, a külső feladatokra..."

Mert eddig nem nagyon foglalkoztam magammal, és nem vettem komolyan az érzéseimet, mint mondtam másoknak próbáltam megfelelni, és abból a helyzetből nehéz átalakítani a gondolkozásomat (limbikus rendszer-t), hogy másképpen szemléljem a dolgokat, önállóan, nem megfutamodva a helyzetektől és az önfelvállalástól, akár konfliktust előidézve is , és iogazad van manaspság tényleg ez foglalkoztat de nagyon, hogy mit is érzek magammal kapcsolatban , hogyan tudnék kitörni a régi megfelelni vágyó énemből, és elindulni az önmegvalósítás útján.


(3.válaszoló) Mint mondtam járok csoportos terápiára, de sokszor nem érzem semmi hasznát, csak azt hogy egy védett helyen lehetek, ahol meghallgatnak, talán valamire jó, viszont gondolkozom személyes pszichoterapeutával, csak érettségi előtt állok és sürget az idő, ezért kellene kezdenem magammal valamit.


5. válaszoló. 18

6.válaszoló. Én katolikus vagyok és szoktam imádkozni márcsak megszokásból is, de van az a mondás, hogy segíts magadon és Isten is megsegít. Én úgy érzem elakadtam a fejlődésem útján, emiatt a félelem miatt, amin még nem tudtam túllépni, és próbálok megküzdeni vele, régen mindig azért imádkoztam, ha imádkoztam, mert volt időszak, amikor nem hittem semmiben, és mostanában azért szoktam imádkozni, hogy jöjjön a félelem és merjek szembe nézni vele.


Köszönöm mindenki válaszát! :)

2015. jan. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!