Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült kigyógyulnia depresszióból? Mennyi ideig tartott? Olyan reménytelennek érzem.

Figyelt kérdés
Mintha csak egyre rosszabb lenne, egyre nehezebb minden. Pedig járok terápiára 2 hónapja, de úgy érzem semmi sem tud kiszedni ebböl az állapotból.

2015. jan. 11. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél évig tartott. Tudom, hogy nehéz, az elején én is reménytelennek éreztem, de hidd el, le lehet győzni. Kitartás. :) L/22
2015. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem nem sikerült. Fél évig jártam terápiára, aztán olyat tett a terapeuta, amiért soha többet nem megyek vissza hozzá.
2015. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress normális terapeutát.
2015. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen terápiára jársz, milyen módszerrel dolgoztok, milyen gyakorisággal, milyen a terápiás kapcsolat és mennyire mersz mélyre ásni magadban...

Nekem 2 hónap után már komoly eredményeim voltak, de azóta is folytatom a terápiát, hogy soha többé ne térjen vissza a probléma.

Sajnos nagyon módszer-, terapeuta- és páciensfüggő a hatékonyság.

2015. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült, pedig nem jártam terapeutához. Elég durván depressziós voltam, többször is megpróbáltam öngyilkos lenni. Utoljára 5 hónapja. Egyszercsak elegem lett és eldöntöttem, hogy valamit kezdeni fogok magammal. Beiratkoztam ápoló okj-ra. Azóta megtaláltam a lelki békém. Hasznosnak érzem magam és azzal a tudattal fekszek le minden este, hogy majd másokon fogok segíteni. Arról nem is beszélve, hogy így kénytelen vagyok emberek között lenni. Ezen kívül elkezdtem németül és japánul tanulni, valamint edzeni, hogy jó alakom legyen, ezáltal növekedjen az önbizalmam. Kiegyensúlyozottabban táplálkozok, hogy ne legyen hiánybetegségem, mivel az is okozhat depis tüneteket. Citromfű teát iszok, mert idegnyugatató. Sokat simogatok álllatokat is, azok is terápiásak. Ha orvosra bíztam volna magam, már nem élnék. Az csak hülyének néz és teletöm gyógyszerrel. Tisztelet a kivételnek.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy találj valami hobbit, szakmát, életcélt, ami boldoggá tesz, ami miatt hasznosnak érzed magad. Gyógszerek helyett pedig inkább természetes gyógymódokat válassz.

2015. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan milyen terápiát csinálunk, de alaposan ki van beszélve minden. Hetente, néha csak kéthetente járok, és szerintem én rontom el mert nehezen nyílok meg. Pedig nagyon kedves és türelmes velem a nő, mégis menthetetlennek érzem.

Régen voltak hobbijaim, de már nem érdekel semmi sem. Még az ágyból is nehéz felkelni.

2015. jan. 11. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem, akkor itt a gond... :) Egyrészt idő, idő, türelem... akik nehezebben nyílnak meg, azok lassabban haladnak.

Másrészt pedig jó lenne, ha rendszeresen tudnál járni, mert a terápiában az egyik legfontosabb tényező a rendszeresség, kiszámíthatóság. És a kéthetenkénti rendszeresség nem valami hatékony... minimum heti egy kell a megfelelő haladáshoz, vagy több. (Én heti kétszer jártam.)

2015. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és tudom, milyen az, amikor az ágyból is nehéz felkelni... én is így kezdtem! De ki lehet jönni belőle, nyugi!!!!
2015. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) igyekszem majd, nem akarok ilyen állapotban maradni, ez csak vegetálás.
2015. jan. 12. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amikor terapeutához kezdtem járni az elején szinte én sem szóltam hozzá csak hagytam, hogy hadd beszéljen ő.
2015. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!