Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiám rosszabbodo...

A szociális fóbiám rosszabbodott, csak magamra számíthatok. Mit csináljak? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Minden nap össze vissza kalimpál a szívem a suliban, ha rám néznek csak a földre tudom szegezni a tekintetem, ha szemkontaktust próbálok tartani elkezd remegni a szemem vagy a szám. Állandóan szorongást érzek a fejemben, az arcomon, és a hasamon. A szemöldököm az akaratom ellenére mozog. Nem bírok ellazulni. Nincs egy nyugodt pillanatom. Ha wc-re megyek akkor nyugszom le egy kicsit, de akkor is mintha szorítanám a hasizmom és az állam pedig nem akarom.


4 éve jöttem rá hogy ez a fóbiám van, mindig is voltak tüneteim. Még nem voltam orvosnál aki diagnosztizált volna de minden teszt azt mondja hogy érdemes elmenni mert szociális fóbiás tüneteim vannak. Rengeteget olvastam róla angolul és magyarul, könyvekben, cikkekben, fórumokon, szinte minden egyes tünetét tapasztaltam már.


Tönkreteszi az életem, nincsenek barátaim, képtelen vagyok ismerkedni vagy kezdetleges ismeretségeket tovább vinni, normális embernek érezni magam társaságban és kezdek teljesen becsavarodni miatta!


Az eszem tudja hogy mit és hogyan mondhatnék, csinálhatnék hogy az emberek kedveljenek, figyeljenek rám, tudom hogy kell szocializálódni de mikor a mellkasom szorít és a szemöldököm sírásra áll, a fejem lefagy, fizikailag képtelen leszek minderre és csak véget akarok vetni a szituációnak minnél hamarabb.


A szüleim nem engednének elmenni dokihoz mert egyrészt nem lenne pénzünk rá, itt külföldön megfizethetetlen nekünk most, másrészt nem hisznek nekem vagy csak nem érdekli őket ha beszélek nekik bármi bajomról amire nem elég egy pohár víz és egy tabletta.


Próbáltam többet pihenni, légzéstechnikákat végezni, egészségesebben enni és inni, edzeni, olyan elfoglalttá tenni magam hogy ne legyen időm másra figyelni, szórakoztatni magam vicces dolgokkal és pozitívan gondolkodni de az iskolában ezekből csak nagyon limitált mennyiséget tudok csinálni és akkor is jön az arcrángatózás és a gyors meg az össze-vissza szívdobogás.


Van itt valaki aki teljesen egyedül magától kiszabadult ebből a pokolból? Hogy csinálta?


17/L



2015. jan. 12. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyedül jöttem ki ebből a betegségből, bár nekem nem volt ilyen súlyos. Gyors leforgású dolog volt, 2 év alatt megszabadultam tőle.

Először is : nem csak magadra számíthatsz! Tudom hogy nem egyszerű, de lehet másoktól segítséget kérni. Pl.: régi barátok, iskolapszichológus/-orvos, vagy megpróbálhatsz leülni beszélni a szüleiddel.

Én is próbálkoztam az általad leírt technikákkal, de nekem inkább a relaxálás és a jóga segített. Szerintem ezeket érdemes lenne kipróbálni.

Írtam a régi barátaimnak, lassan újra jóban lettünk, hívtak magukkal mindenhova, és elkezdtem "visszaszocializálódni" :).

Most már ott tartok, hogy tavaszra és nyárra el akarok menni a mondoconra, barátaimmal színhárba, moziba. Még mindig szorongok nagy tömegben, de nagyrészt már meggyógyultam és kezdem normálisnak érezni magam.

Összegezve: Magadra figyelj, ne a környezetedre. Ha rád jön a szorongás csuk be a szemed, nagy levegő, nyugodj meg és próbálj meg nem gondolkodni. Tanulj meg valamilyen relaxációs technikát amit reggel csinálhatsz, attól talán jobb lesz a napod. Nekem még bevált a MgB6 szedése, akár ezt is kipróbálhatod.

Gondolj arra hogy mindig lehet rosszabb :) 14/L

2015. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az is a szociális fóbia tünete, hogy azt gondolod, csak magadra számíthatsz. Pedig nem így van. A gyógyulás része, ha megtanulsz másoktól segítséget kérni, másokra támaszkodni.

Abban a korban vagy, amikor a személyiségzavarok rögzülnek - vagy akár még idejekorán orvosolhatók. Én nem halogatnám, csak rosszabb lesz, ha hanyagolod! Kérd szakember segítségét!

2015. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is most hasonló dologgal szenvedek de még suliba se bírok menni most 1 jó hete :/ Ha gondolod beszélhetünk 17/F
2015. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Írj ha van kedved beszélgetni.
2015. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!