Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek csak idegenekhez...

Nem merek csak idegenekhez fordulni, anonimitásban. Családomnak sem mondom el, mi van bennem? Mondjátok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az életem egy rakás szar,antiszociális vagyok, nincsenek barátaim, senkim!, csak a szüleim, szociális fóbiám van, nem csekély embergyűlölettel fűszerezve. Van,ó amikor jobb passzban vagyok, de még olyankor is az öngyilkossg fent lebeg a gondolataimban. Le sem merem írni hány éves vagyok. De közelebb a 30-hoz, mint a 20-hoz. Soha nem dolgoztam, nem voltam képes. Stresszes volt minden napom, amikor bekellett mennem, de ez nem a szokványos stressz, szó szerint rosszul voltam, az egész belső szervem remegett, ha már hozzám szólt valaki összeszorult a gyomrom. Ezért segélyeken élek és itthon tengetem az életem a gép előtt, vagy csak nézek ki magamból üresen, vagy a cicámmal foglalkozom.Nem látok reményt, hogy rendbe jöjjek, ezért folyton az öngyilkosságon jár az eszem. Hogy elmegyek egy erdőbe, beveszek egy nagy marék gyógyszer, egy sűrű elhagyatott helyre, ahol soha nem talál meg senki. Nekem nem kellene sírkő....én csak elakarnék tűnni.

2015. jan. 4. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Miért nem mersz beszélni a családodnak? Tudod minél tovább tartogatsz magadban valamit annál jobban mérgezi a lelked.El kell engedni a dolgokat. Gondold végig miért lettél ilyen.Mi vezetett ide? Akár évekre visszamenőleg is..A hajlam lehetséges,hogy benned volt eleve de valami kihozta belőled valahol elkezdődött az,hogy a dolgok idáig fajultak. Nagyon nagy segítség lenne ha olyan emberhez fordulnál akiben megbízol.Itt az oldalon nagyon szívesen segítünk neked de a családod aki igazán közel áll hozzád nekik lenne a legcélszerűbb elmondani.Sejtésem szerint mikor arra gondolsz,hogy elmondd nekik gombóc van a torkodban és legszívesebben csak üvöltenél ha elkezdenéd mondani mert fáj ez a dolog neked.Még nincs késő ahhoz,hogy rendbe szedd az életed! Most kell rendbe rakni fokozatosan lépcsőről lépcsőre haladni nagyon tudatosan odafigyelni és keményen elhatározni magad mindig kisebb célok elérése lebegjen a szemed előtt.egy éven belül akár munkahelyed is lehet!Gondolkozz pozitívan! Az öngyilkosság mint olyan felejtsd el..nem megoldás..gondolj a szeretteidre mit élnének át?ezt nem szeretnéd ,igaz? az élet egy ajándék akármennyire is megszivatnak minket de az élet ajándék és ezt jegyezd meg! okkal születtél erre a világra nem azért,hogy te ennek önként végett vess!
2015. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezt szakemberrel kellene megoldani, mert ha változna a dolg, te is élhetnél normális életet, mint bárki más
2015. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak te azt nem tudod milyen nehéz.....könnyű prédikálni mindenkinek. Még én is prédikálok magamnak. De megvalósítani....az a nehéz. Pláne,hogy semmi önbecsülésem, semmi önbizalmam, azt érzem én semmiben sem lehetek jó. Elkönyveltem magam ilyennek, ez mint egy fekete lyuk, egy gödör, amiben benne vagy, s tudod hol a fény, merre kellene menned, de nincs erőd hozzá.
2015. jan. 5. 10:41
 4/10 anonim válasza:
54%

szia! pszichoterápia és gyógyszer kéne neked, azzal élhetőbb életed lehetne..,

üdv a klubban :S !

2015. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
A negatív énkép és hasonló beállítódás miatt nem megy, tudom hogy mit jelent ez. Sokan küzdenek ezzel. Külső segítséget érdemes kérni.
2015. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj el az El Camino zarándokútra!
2015. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Pszichoterápia. Nem egyik napról a másikra, de tartósan segít. Tapasztalat.
2015. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mi az ami érdekel az életben? Biztos van olyan téma, ami érdekel.
2015. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem facebook-on kapcsolódj be egy-két fórumba, csoportba, ami az érdeklődési körödnek megfelelő :)

Ha valaki nem szimpatikus, azt tiltsd le, és bátran beszélgess az ott lévőkkel, hiszen senki nem ismer személyesen, nincs megfelelési kényszer. Aki bánt, vagy megbánt, azt letiltod, se ő, se Te nem látod többet. Biztonságot ad, igaz? :D


Aztán hidd el, előbb-utóbb kialakul néhány olyan ismerettség, kapcsolat ott, akikkel már akár személyesen is képes leszel találkozni. Nem mondom, hogy kinövöd a problémád, de szerintem neked egy stabil pontra lenne az életben szükséged. Egy társra, aki elismer és aki támogat. Ha nő vagy, nyugodtan mondd el apukádnak a problémád. Én is apuka vagyok, tudom, hogy bármivel is fordulna hozzám a kislányom, az lebegne a szemem előtt, hogy segíthetnék rajta. Ha férfi vagy, akkor anyukáddal beszéld meg, egy apa ebben a fiának nem tud autentikus tanácsod adni. Én apaként elküldenélek néhány tanfolyamra, mert ha van tudása az embernek, akkor önbizalma is. Például táncolni. Ha másként nem megy, kérd a kerületi pszichológus tanácsadó segítségét. Nem a gyógyszer és az öngyilkosság a megoldás. Utóbbi semmire sem megoldás, csak megbántod szeretteid, akik esetleg segíteni tudtak volna, ha legalább szólsz nekik.

2015. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...ismeros a helyzet.. de csak a sajat elhatarozasaim segitettek es meg mindig vannak problemaim de titkos lelki segitoket talaltam... igy mar nem sietek a sotetsegbe az alternativ vilagokba raersz meg valodi betegsegeket atelni...elsokent szabadulj meg orvosi segitseggel a tudatmodositok minden fajtajatol lehet drog vagy pszichiatriai gyogyszer de alkohol is barmi ami nem engedi a tudatod fejlodni mind akadaly lehet! es talalj magadnak megerto baratot pl en tudnek irogatni neked...es elfoglaltsagot hogy ne tunodj sokat ..aztan torekedj onallosagra! kezdd a hazimunkakkal es haz koruli tevekenysegekkel az eletmodod ujra tervezesevel tobb mozgas hasznos munka ismerkedes...stb es nemi sikerelmeny szerzesre is eljuthatsz...fel a fejjel haver nem vagy egyedul
2019. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!