Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelem kihathat testre?

Érzelem kihathat testre?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Régen nagyon szúrt a szivem mint (amikor tüdőbe beszorul a levegő),de utánna csak kisebb nagyobb szívritmus zavaraim voltak csupán. Az EKG nem mutatott ki a zavaron kívül semmit, csak hogy gyengék az izmok és a doki felírt egy kis Betalocot. Ez nem durva gyógyszer, de néha úgy éreztem leáll tőle a szívem így abbahagytam, sokkal jobban is lettem. Én úgy érzem nem vagyok egy gyenge típus, túl tudom tenni magam a bonyodalmakon, de párom miután több év után szakított velem nagyon fájt nyilalt, szúrt. Két hónap van a hátam mögött, előre nézek, de ma megláttam a fiút, ismét zilálni kezdtem és iszonyú tompa erős nyilalásokat éreztem. Nem akarok hipohonder lenni, tudom hogy szeretem a srácot, nagyon felzaklatott a látvány de nem akarom ennek tulajdonítani ezt az érzést!
2008. aug. 20. 02:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, előfordulhat nagyon intenzív érzelmek esetében hogy fizikai tüneteket okoznak.

2008. aug. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudtommal én például teljesen egészséges vagyok, de ha meglátom a "szeretett fiút", szintén produkálok testi tüneteket: remegés, nehéz légzés, szapora szívverés, szájkiszáradás, ... van, hogy szabályos rosszullét. Hipochonder-típus vagyok egyébként, de ettől a fajta rosszulléttől nem ijedek meg, mert ez úgymond "természetes" jelenség.

2008. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor jó:)
2008. aug. 20. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!