Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik magánpszichológushoz...

Akik magánpszichológushoz jártak terápiára, hogyan fizettétek?

Figyelt kérdés
Nem ment el rá sok pénz? Mármint maradt másra is? Ahogy olvastam durva árak vannak és valakinek hónapokig kell járnia.

2015. jan. 18. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hónapokig, évekig! És igen, összességében egy autó ára van a terápiámban, DE: sokszorosan megtérül. Mert olyan önbizalmat, önérvényesítési képességet ad, ami rövid idő alatt számszerűsítve is megjelenik az életemben. Én nagyságrendekkel jobban élek, mint előtte! Hidd el, ha tudnád, hogy mit lehet elérni egy JÓ terápiával, egy másodpercig nem mérlegelnél, hogy megéri-e!
2015. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De honnan fogom tudni h jó terapeutát választottam-e? Vagy ez inkább attól függ, hogy én mennyire vagyok nyitott és őszinte?
2015. jan. 18. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtől függ, és a kettő összefügg.

A jó terapeuta ugyanis tud úgy motiválni, hogy megnyílj és aktívan vegyél részt a terápiában. Persze egyénfüggő, hogy ez kinél mikor következik be. Van, akinél nagyon gyorsan, van, akinél lassabban.

Hogyan válassz terapeutát? Egyrészt - lehet, hogy hülyén hangzik - megérzés alapján. Komolyan. Mivelhogy a tudattalan választ, tudni fogod, hogy ki felel meg az aktuális problémáidnak.

Emellett célszerű érdeklődni, ajánlások alapján választani. (Én a saját terapomat mindenkinek nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek (budapestieknek), mert kiváló szakember és nem is drága.) Neten is lehet olvasgatni visszajelzéseket a pszichológusokról, én is megtettem, és a vélemények elég meggyőzőek voltak.

Ezen kívül az első ülésnek erről kell szólnia... a puhatolózásról. Mint egy első randi... Ha nem érzed, hogy meglenne a közös hullámhossz, akkor kár erőltetni a dolgot. Persze nem kell rögtön "szerelmesnek" lenni, de figyeld magad, hogy hosszú távon el tudod-e képzelni, hogy kialakuljon valami köztetek. A jó terápiás kapcsolatban ugyanis kötődés is van, attól működik igazán! (Persze ahhoz idő kell, hogy ez kialakuljon.)

Ha nem érzed az összhangot, akkor tudni kell nemet mondani, és mást keresni.

2015. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*megnyílj
2015. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Betegként mentél hozzá, és milliomost csinált belőled? Tényleg jó pszichológus lehet....

2015. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sztem úgy értette, hogy a terápia által olyan irányba fejlődött az önismerete, és olyan irányba tudta kamatoztatni a képességeit, amit pénzszerzésre is fel tudott használni többek között.

Legalábbis én így értelmeztem. :)

2015. jan. 19. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól értelmezted, valóban így van!
2015. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!