Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem mentálisan zavart...

Szerintem mentálisan zavart vagyok. Viszont nem akarok ebből kigyógyulni, mert félek, hogy ha "normális" lennék akkor olyan érdektelen, semmilyen nem lennék. Ez a betegség része?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok, néha szomorú vagyok, néha teljesen bolond, fekete humorral dobálózom. Máskor meg egyfolytában bőgök a semmin. Teljesen hidegen hagynak az emberek. Konkrétan nem érdekelnek. Előbb érdekel egy kismacska halála mint egy kisgyereké. A fantáziám nagy, elég kreatív vagyok, szoktam történeteket írni néha, de senkinek nem mutatom meg mert félek, hogy meglátnak benne valamit, beleképzelnek valami durvát és diliházba tesznek.

Rengeteg külső behatás keserítette az életem kiskoromban, még most is csak már nem vagyok rá fogékony. Csonka család, iszákos nevelők, rokonok akiknek nem elég, hogy leszarnak, még bántanak is...


Ilyen vagyok, lehet hogy depressziós, szuicid hajlamú, de valahogy nem érzem hogy ki kéne gyógyulnom. Van egyáltalán valami amiből ki kéne? Ez normális?



2015. jan. 19. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is.
2015. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez nálam is így van. :(
2015. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? körülbelül 20 éves kor alatt ez normális. a hormonális változások miatt rengetegen küzdenek ilyen problémákkal. a normális viszont nem jelenti azt is, hogy ez jó.

háziorvos illetve pszichiáter tud segíteni. esetleges terápiás kezelés megtanít arra, mit tehetsz amikor rád tör egy negatív érzelmi hullám (ami nem azt jelenti, hogy a rossz gondolatok megszűnnek, ahhoz vagy túl kell érni a pubertárskort vagy a múltbeli sérelmeket fel kell dolgozni)


a múltbeli sérülések feldolgozása nem fog semmilyenné tenni. ellenben saját tapasztalat szerint az antidepresszánsok negatívan befolyásolják az olyan kreativitást, amit önterápiás céllal használsz és kiüresedettséget okoznak.


ha nem akarsz belőle kigyógyulni nem is fogsz. ez fejben dől el. ha nem kezeled, akkor lehet, hogy idővel magadtól túljutsz a nehéz időszakon. ha nem az állapot rosszabbodni fog és erre rámehet a karriered a párkapcsolatod és az életed. szóval emiatt lenne érdemes kigyógyulni a problémáidból.

2015. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!