Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiskorom óta álmodozom, hogy...

Kiskorom óta álmodozom, hogy rossz történik velem. "Normális"? Mással volt már ilyen? Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Nagyjából öt-hat éves koromban kezdődött az, hogy minden lefekvés előtt az ágyban arról kezdtem álmodozni, hogy valami bajom történik. Amikor elkezdtem bele-belenézni a Vészhelyzetbe, a képzeletbeli baleseteim igen színes skálán kezdtek mozogni. Voltam én már AIDS-es [fogalmam sem volt, mit jelent], kaptam sokkot és estem le hegyről. Volt, hogy mindezt egyszerre. Csak feküdtem az ágyban, vagy ha épp "sokkos állapotban voltam", összegömbölyödtem. Amennyire az ágy teret adott nekem, eljátszottam.


Később jöttek a random lelövésről való álmodozások, majd az általános iskolába belépve, már a mártír voltam: ketten lógtunk a szakadékba, egy ember csak egyikünket mentheti meg, én feláldozom magam, hogy a lány, aki utált engem ok nélkül, megmeneküljön, és én legyek a hős. Persze túlélem, csak súlyosan meg vagyok sérülve.


Azt hittem, kinövöm, de folyamatosan álmodozom ezekről. Nem teszek semmit, hogy tényleg valami bajom legyen, elég biztonságos életet élek. Mégis ár 20 éve arról álmodom, hogy ilyesféle figyelmet kapok.


Tudom, nem normális, de valahogy mégis annyira szomjazom a betegek figyelmét.

Ártalmatlan fantáziálás ez, de mégis, kicsit ijesztő, hogy már ötéves koromban ilyenről álmodoztam.


Édesanyám kiskoromban rákos volt: lehetséges, hogy emiatt éreztem úgy, hogy nem kapok talán "kellő" figyelmet?

Mindig ""irigykedem"" a betegekre.


Tudom, hogy nem vagyok normális.

Csak jó lenne tudni, hogy esetleg van-e rajtam kívül olyasvalaki, akinek vannak hasonló gondolatai?


Lehet ebből bajom?

Úgy érzem, semmilyen közösségbe nem illek bele, hogy külsőleg nem, de belsőleg annyira, de annyira más vagyok, mint a többiek, lehet, hogy ez kiskoromra visszavezethető, például erre a szokásomra?


Tudom, nehéz kérdések ezek, meg nem fogok rá választ kapni, hisz külön szakma van, amelyik ezeket a kérdéseket feszegetné.

De úgy általánosságban érdekel.



2014. szept. 5. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Jajjajj, vannak ám. Például én, 19 éve.

Kezdődött lépcsőről legurulással és magamat összetöréssel, vaknak tettetéssel, stb...

Aztán egy időben nagyon súlyos depresszióm volt, akkor beszedtem mindenfélét, hogy kórházba kerüljek (tehát nem öngyilkossági céllal) és minél tovább ott lehessek. Aztán mindenféle sebesüléseket okoztam magamnak (kalapáccsal ütöttem a karom, az arcomat ököllel duzzadtra, és horzsolást is karmoltam mellé, stb), aztán mentem vele orvoshoz, ahol aztán mindenféle sztorikat előadtam az innen-onnan leeséstől kezdve egészen odáig, hogy elütöttek. Volt, hogy a fejemet ütöttem be direkt, aztán a sort megelőzve vitték be röntgenre a "szegény elgázolt kislányt". Vagy épp megvágtam magam jó mélyen, és egy törött tükörre fogtam. 14-15 körül voltam.


Már nem ártok saját magamnak, de a fantáziámban még mindig ott van... Főleg baleset, és operációt igénylő betegségek (petefészekrák...)...


Á, nem tudom mi van velem (velünk), de egy agyrém az tuti. Ráadásul nekem ehhez társul egy kis poszttraumás stressz is... Vagy lehet, hogy ez is ahhoz tartozik? Nem tudom... De kiakasztó vagyok. Szerencsére már képes vagyok ezeket magamban tartani, így párom legalább nem néz komplett elmebetegnek. :)


Az én családomban nem volt súlyos betegség gyerekkoromban.

2014. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!