Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esti egy 0,5 mg Frontin...

Esti egy 0,5 mg Frontin okozhat hosszútávon szellemi leépülést?

Figyelt kérdés

4 hónapja szedem, esténként egy szemet.

Most elkezdtem felezni, így csak 0,25 mg jut a szervezetembe, aztán a 0,25-öst is felezni fogom.

De félek, hogy nem fogok tudni aludni.


2015. jan. 20. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokid látta az okát, és felírta, te pedig tudod, hol a határ, akkor nem fog ártani. De próbáld meg az okot megszüntetni.
2015. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én már nem akarom szedni, csak azért szedem, mert éjszaka nem tudtam aludni.
2015. jan. 20. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És azt tudod, hogy miért nem tudtál aludni éjszaka? Mert ha az az ok nem változott, nem dolgoztad fel, nem szűnt meg, akkor valószínűleg nem fogsz tudni aludni továbbra sem a bogyó nélkül. Ha nem alszol, akkor fáradt leszel, kikészülsz, érzelmileg labilissá válsz és nem lesz tiszta a fejed. A bogyó ezt a folyamatot próbálja megakadályozni, amíg te dolgozol azon, hogy magadtól is tudjál aludni. Attól, hogy a gyógyszert elhagyod, nem fogsz tudni aludni magadtól. Egyébként ha bármilyen ilyen szerrel le akarsz állni, a legjobb ha azt az orvos tudtával teszed. Ő nem mondhatja hogy neked muszáj szedned, csak javasolhatja, viszont mindkettőtökkel szemben korrektebb, ha tiszta lapokkal játszotok és megbeszélitek (már ha olyan az orvos, hogy meg lehet vele beszélni).
2015. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos én kezdtem el szedni magamtól, a szüleim használják.

Már nagyon bánom, és így nem is tudom, mit mondhatnék az orvosnak. Az ok.. hát nem is nagyon tudom megfogalmazni, utálom a jelenlegi helyzetemet, és mindig attól rettegek, hogy nem tudok majd kitörni belőle, éjszaka pedig mániákusan ezen kattogok, ha beveszem, ha nem. (Ha nem veszem be, még hajnal 4kor sem alszok.)

2015. jan. 20. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok


A szüleidnek nem tűnt fel, hogy csórod a bogyóikat?

Ha a helyedben volnék, akkor ezesetben valóban tovább próbálkoznék az adag csökkentésével, de közben mindenképp találnod kéne megoldást az eredeti problémára, a nem alvásra. Arra, hogy ennyire rágörcsölsz a dolgokra. Én is küzdök hasonló problémákkal, nekem olyan tanácsokat adtak hogy forduljak pszichológushoz, tanuljak meg relaxálni, esetleg menjek autogén tréningre, vagy kezdjek el jógázni. Te tudod, hogy milyen opciót tudsz megvalósítani, de igazából a mechanizmus szempontjából két lehetőség van. Az egyik hogy elsajátítod hogyan lazíts tudatosan, a másik, hogy felfeded a szorongásaid okát és azokat kezeled. Meg persze a kettő együtt is működhet. De az előbb mondottakból mindegyik időigényes, nem azonnal hat, ezt tudnod kell.

Esetleg nyugtató teára is átválthatsz esténként. Én most így hirtelen nem tudom melyiket szokták tanácsolni, aminek ilyen hatása van, de valaki vagy megírja itt, kiegészítve engem, vagy te is utána olvashatsz, nem hiszem, hogy bonyolult ráakadni a neten.

2015. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi 0,5 mg nem sok, az nem okoz különösebb károsodást. Viszont a Frontinra jellemző a tolerancia tehát ugyanahhoz a hatáshoz több kell.


Mondom ezt úgy, hogy én már 5 mg-on vagyok egy nap, szóval nagyon jó ötlet ha még most elhagyod, amikor nem vagy annyira rákattanva. Viszont nagyon fokozatosan csináld. Szerintem a legközelebbi felezést legalább két héttel azután csináld, hogy már csak 0,25-öt szedsz. Aztán újabb két hét múlva azt is felezni, és így tovább. A Frontin elvonás nem játék, óvatosan! :) (Arra nem ígérhetek sok jót, hogy fogsz tudni aludni, nekem legjobban az jött be, hogy olyan délután 3-4 felé elmentem futni, futottam kb. egy órát, aztán hazaértem, ettem valami könnyűt (csirkemell meg ilyenek) és utána már semmit egész nap. Nem mondom, hogy helyrehozza teljesen az alvást, de kicsit segít).


Hajrá!

2015. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor mindenképpen csökkentem az adagot továbbra is. Egyébként interneten néztem utána ennek, csak kiváncsi voltam, van-e valakinek tapasztalata, vagy milyen tanácsokat tudtok adni.

Nyugtató teát már vettem, azt is inni fogom lefekvés előtt.

Valahol azt olvastam, hogy lassan lehet csökkenteni, tehát legalább annyi ideig kell szedni a csökkentett adagot, mint az eredetit. Ez butaság lenne?

2015. jan. 20. 13:44
 8/10 A kérdező kommentje:
De feltűnt, ők ajánlották...
2015. jan. 20. 13:44
 9/10 anonim válasza:
Szellemi leépülést nem fog okozni :)
2015. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os,

5 mg/nap nem semmi, nekem ez kb havi mennyiségem volt, amikor inkább átálltam antidepire, a nyugibogyót meg letettem.

2015. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!