Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Mi bajom lehet?...

Mi van velem? Mi bajom lehet? (normális válaszokat szeretnék, nagyon fontos, többi lent)

Figyelt kérdés

Kezdek megőrülni, esetleg hallucinálok vagy valami?

A szitu az lenne, hogy ma egy álmom arra világított rá, hogy minden bizonnyal van valami bajom. Mostanában fáj a fejem, nem tudok valami jól aludni, és hiába álmos vagyok, csak forgolódok, gondolkozván a semmiről.

Olyan érzésem van, hogy valójában semmi nem történik meg valójában, és csak fekszem egy kórházi ágyon, vagy akárhol, és gépek, orvosok, vagy akármi, tart életben, és én egy általam kreált világban élek. És akár ez okból kifolyólag nem érzek szagokat, ízeket, az utcán az arcok szinte mind ugyan abból a repertoárból használnak, mint egy számítógépes játékban mikor kiválaszthatod a karaktered arcát, max hozzá rakhatsz egy szakállat vagy akármit. És egyre jobban kezdem azt érezni, hogy senki sem valódi körülöttem, az új haver, a csaj aki tetszik, a bátyám, a boltos, akárki, senki nem az. Ma reggel úgy ébredtem, mint aki másnapos, vagy az napos, lényeg,mint aki sokat ivott az éjjel és korán kellet kelnie, hogy melóba menjen, de nem ittam, és 10 kor keltem, de szédültem, alig bírtam felkelni.

Az álmom arról szólt hogy vége a világnak csak valami által mindenki tovább él, egy saját alternatív világban, ahol számára kedvező körülmények, és számára megfelelő emberek, és történések vannak.

És ez világított rá, vagy ez zavart össze, vagy épp ez rakta össze a képet. Ezzel az elmélettel nagyjából minden értelmet nyer. Miért oldódik meg hirtelen egy nagyon komplikált helyzet, mert az én agyam működteti. Miért nem érzek szagokat, ízeket, mert valójában nincsenek is ott, és az agyam kezdi felfogni azt, hogy valami nincs rendben. És miért ugyanazok az arc választékből használ mindenki, egy milliós városban? Mert az agyam csak meghatározott arcot tud "tárolni" és csak azokból tud meríteni, ezért sokszor ismétli magát.

Miért láttam egy helyben repülő madarakat? Láttam Bugos autót, metrót, embert, villanásokat, mintha egy processzor hiba lenne az egész. Miért érzem azt, hogy csak NPC-k vannak körülöttem, miért fáj a fejem több óra alvás után? mert megterhelő az agyamnak, hogy lassan ráébredek az igazságra? És ezt már lassan nem bírom/ja feldolgozni??

Azt hiszem röviden ennyi, és normális válaszokat légyszi. A pszichológus dolgot, meg csak akkor hozzuk fel, ha van olyan aki tényleg ért a dolgához, és nem tízezreket kér el egy alkalomért, mert jelenpillanatban nem tudok arra is kiadni



2015. jan. 21. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi van veled ? Mi bajod lehet ?

Semmi ! Semmi bajod nincsen ! Csak reálisan látod a körülötted lévő dolgokat eseményeket, ami dolgokat és eseményeket te nem fogalmaztad még meg magadnak szavakban hanem az agyad álmodban így rakta össze neked a képet az általad a hétköznapokban/mindennapokban érzet és érzékelt gondolatokról, érzésekről.

1. Feltételezem, hogy nincs egyetlen egy olyan barátod sem, akivel őszintén tudnál beszélgetni.

2. Az ismeretségi és "baráti" körben Szinte senki olyan nincs akiben megbízhatnál, akire igazán számíthatsz.

3. Olyan sok megoldásra váró feladat gyűlt/torlódott össze ,hogy már szinte nem is látni a megoldásuk realitásának a mikorját.

Körülbelül ezek miatt lehet benned sok szorongás, félelem, aggódás.

Röviden ennyi !

De ! ez csak az én véleményem, így látatlanban rólad a leírtjaid alapján.

Ne aggódj az idő neked dolgozik (még akkor is amikor lassan múlik)és eljön a te időd amikor te leszel a nyerő !

Ne kapálózz, inkább haladj az árral, mind addig amíg meg nem érkezel egy olyan helyhez, amikor kiugorhatsz a partra !

2015. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem mit akarsz kihozni belőle, asszem. te inkább a metaforikus(nem tom ez a jó szó e rá) értelmezésnek érezted a kérdést. Nem tudom a kérdésemből az szűrődött e le, hogy mindezt álmodtam? Ha igen akkor, az álom része csak annyi hogy az világított rá, hogy valójában csak egy általam kreált világban élek, mint egy alternatív univerzum/Mint egy Mátrix a saját agyamban, és ténylegesen mindenki csak egy NPC, ébren létemben érzem ezeket.

Mint amikor az Euréka azon részében mikor Zane felfedezi azt, hogy a Mátrixban vannak(Esetleg bocs Ha valakinek Spoiler) a madaras, bugos, rész arra próbált utalni a fenti leírásban. De ha esetleg rosszul értelmeztem akkor fejtsd ki idelent vagy privátban. További válaszokat szívesen várok :)

2015. jan. 22. 00:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Paranoia, netán depresszió.

Velem is volt hasonló rémképzetem, bár nekem csak pár órán át.

2015. jan. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na igen fránya szerek mi?

Akkor én jól tartom magam az egynapommal, és nem igen hiszem hogy engedni fog ez az érzés :/

2015. jan. 22. 01:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ezzel inkább pszichiáterhez fordulj, ez nem pszichológiai eset...
2015. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt a részét nem nagyon kerülni akartam, mert a legtöbb, sőt mindegyik fizetős :) és arra nincs keretem, hogy én most hetente még járkáljak is pszichológushoz, az ingyenesek meg infóm szerint nem foglalkoznak veled, csak felírnak valamit azátán menj ahová akarsz :) na úgy érzem helytálló az aggodalmam :)
2015. jan. 22. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!