Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ismerhetem meg önmagam?

Hogyan ismerhetem meg önmagam?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, ismerjem meg önmagam. Hogyan lehetek békében magammal? Hogyan tudom elfogadni, hogy én, én vagyok?

Most már 3 éve, hogy pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. Az elején nehéz volt, mert bárhol, bármikor rám jött a pánikroham. Az első roham után elkezdtem félni, mi lesz, ha jön egy újabb?! Teljes kivizsgálás, testileg minden rendben volt, így kötöttem ki a pszichiátrián, 18 évesen. Az okát nem sikerült megfejteni, hogy mitől alakult ki maga a betegség, a szorongás, a pánik. Gyógyszert kaptam, pszichoterápiás kezelésre jártam, de bevallom őszintén nem segített. Egyre elkezdett romlani az állapotom, 1 hónap alatt fogytam 15 kg-ot, agyilag, mentálisan sem vagyok toppon. Nem tudok már úgy gondolkodni, ahogyan azelőtt. Voltam kineziológusnál is, az sem segített semmit sem. Szedem a gyógyszert, csak nem tudom miért. Egyébként Xanax-ot kaptam. Azóta nem iszom alkoholt, egy kortyot sem, nem járok bulizni, mert egyszerűen rosszul vagyok. Sőt, ha tehetem akkor inkább itthon vagyok. Alig vannak barátaim. Nem szeretek emberek közé menni, félek. Félek, hogy rosszul leszek és hogy valami baj ér, megtámadnak, kirabolnak, megerőszakolnak akármi. A negatív gondolkodás kikészít. Vagy a hangulatingadozás.. borzasztó. Egyik percben jó kedv, másik percben sírhatnék.

Azt mondták, próbáljam megismerni magam. De hogyan? Ezelőtt semmi gond nem volt az önbizalmammal sem, most egyszerűen nem tartom magam szépnek, sem okosnak, sem elég jónak bármihez is. Sportolni sportolok, itthon van szobabiciklim, súlyzóim, minden nap edzek.

Félek az újtól. Félek az új munkahelytől, az új emberektől, mindentől, ami új.

Hogyan tudnék segíteni magamon? Hogyan kezdjem el?

Köszönöm előre is!!


21L



2015. jan. 24. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én is kíváncsian várom a válaszokat.
2015. jan. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akarsz beszélgetni?:)

20 éves lány vagyok, szociális szorongás, depresszió, enyhe pánikbetegség.

Rettegek az újtól.

Ha szeretnél, írj :)

2015. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A panikbetegseget leszamitva nagyon hasonlo tuneteim voltak nekem is egy kis skizofreniaval megfuszerezve.

En ugy ereztem, hogy minden kozossegbol kilogok, sehova sem tartozok, feltem az emberektol, az ujtol, nem tudtam onmagam adni, volt h teljesen leblokkoltam es nem birtam megszolalni.Egy ido utan mar tarsasagba sem jartam, inkabb itthon voltam es fuvet szivtam es senkihez/semmihez sem volt kedvem.

Nagyon sokat segithet egy igazan jo terapeuta, aki tenyleg torodik vele, hogy mi lesz veled. Persze ehez neked is akarnod kell a javulast es a valtozast, mert ha Te nem akarod, akkor senki es semmi sem tud segiteni rajtad. Vegulis ez az elme egy betegsege, amit csak fejben lehet gyogyitani.

Ha jol esik otthon lenni, akkor probalj meg otthon valami hasznosat csinalni, (edzes pl. tok jo) tanulni, fejleszteni magad, celokat kituzni, amik motivalnak, amiert ugy erzed megeri reggel felkelni es kis lepesekben probald meg pozitivra forditani a gondolkodasod. Arra gondolj, amit szeretnel, ami eltet, ami hajt elore.

Tovabba nekem nagyon sokat segitett az agykontroll.

Ha gondolod es szeretnel beszelgetni irj nyugodtan, amiben tudok szivesen segitek.

2015. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!