Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerhetem meg önmagam?

Hogyan ismerhetem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furán hangzik, de a fő gondom az, hogy nem igazán ismerem önmagam. Jelenleg 24 éves vagyok (lány) 19 éves korom óta mindig volt párkapcsolatom, soha nem voltam egyedül(1 hétre sem) - jelenleg is van barátom, és ezek az emberek nagy hatással voltak rám. Azt érzem, hogy időre lenne szükségem, hogy zöld ágra vergődjek magammal vajon milyen is az igazi énem, és nem az, amit másoktól vettem át. A jelenlegivel viszont eléggé komoly a kapcsolatunk, szeretem és nem csinálhatom azt, hogy nah akkor adj időt megtalálnom magam. Mi lehet erre a megoldás?
2009. jan. 4. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezzel foglalkozom.

Járj el sokat egyedül, menj el mindenhova ami érdekesen hangzik, ha a te stílusod, ha nem.

Legyen mindig egy órád magadra legalább, akkor lazzulj el, olvasgass egy kicsit, igyál teát, ülj az ágyadon, ne nézz tv-t, vagy fesd kia körmöd.

2009. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Srapnel ***** válasza:
100%
Na, hát ez azok közül a dolgok közül való, amiért bizony meg kell dolgozni. Gondolkodj sokat, olvass esetleg ilyen témájú könyveket (Eric Berne: Sorskönyv), de ne ezotérikus marhaságokat, mert azok több kérdést vetnek föl, mint ahányat megválaszolnak. Az előző válaszoló is jókat írt: legyél sokat egyedül, magaddal. Sétálhatsz is, leülhetsz, nézd az embereket, ki milyen, vajon mit csinálhat, milyen lehet. Próbáld megérteni, hogy mikor, mit, miért csináltál és mit éreztél közben.
2009. jan. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Azt érzem, hogy időre lenne szükségem, hogy zöld ágra vergődjek magammal vajon milyen is az igazi énem, és nem az, amit másoktól vettem át."


"Aki" te vagy, az minden pillanatban "te"+"a körülmények". Mindig vannak valamilyen körülmények, nincs tiszta "te". Ne aggódj amiatt, hogy elvesztheted önmagad, ugyanis nincs ilyen veszély: évtizedek múlva ha visszaemlékszel az életedre, figyelemreméltónak fogod találni, hogy egész életedben mennyire egyfolytában változtál és mégis sok szempontból mennyire ugyanaz maradtál mindvégig. Nem sok értelme van azt kutatni, hogy mi/ki vagy tisztán, maga a kérdés nem értelmes.


Gondolkodással és önmegfigyeléssel egyébként nem tudod magad megismerni, csakis mások véleményeiből, speciális tesztek kitöltésével vagy pedig múltbeli veled történt események visszapörgetéséből, kvázi kívülről nézve önmagad. Van egy pszichológusi mondás, miszerint kb. az vagy, akinek szerinted mások tartanak.

2009. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatnál naplót, és ha majd visszaolvasod, gondolj át egy cselekedetet pl: akkor is így tettem volna, vagy gondolkodj el az egészen, amit írtál. Ez remélem segít, de ha nem is, biztos hogy érdekes élményt ad
2009. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvass Müller Péter könyveket :) nálam működik... (a Szeretetkönyvre gondolok főleg)
2009. márc. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Srapnel ***** válasza:
Jó, mondjuk Müller Péter előtt talán olvass olyat, ami nem ezotérikus irányba megy el.
2009. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!