Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan semmilyennek érzem az...

Olyan semmilyennek érzem az életem. Mások miatt élek. Kimerültem és utálom magam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok.Sosem voltam boldog.Az egész életem arról szól,hogy másoknak segítsek ahol csak tehetem.De egyre üresebbnek érzem magam.Kórházban vagyok 6-14/16 óráig asszisztensként.Bárki bármilyen panasszal fordul hozzám kórházon kívül (barátok,család) mindenkit meghallgatok és segítek vagy próbálok segíteni..Az utcán,bevásárló központokban bárhol ha látom,hogy valaki segítségre szorul nem éri el a polcot fél a lépcsőn vagy elesik az elsők között vagyok aki odamegy..sok sérült kóborló állatot befogadok ideiglenesen vagy örökbe.Sokat küzdöttem,hogy eljussak szakmailag oda ahol most vagyok mert nagyon szegény családból származom és az iskolába eljutás is anyagi terhet jelentett.A legjobban az keserít el mikor jó szándékkal teszem a dolgokat és még is azt kapom vissza,hogy én nem értek hozzá ne szóljak bele stb.. és ez nagyon fáj, de ilyenkor próbálom bebeszélni magamnak,hogy én megtettem mindent,hogy segítsek..viszont állandóan bűntudatot érzek..már enni sem tudok..míg más azért eszik mert éhes vagy mert finom valami én csak azért,hogy életben maradjak..csak akkor eszem már ha remegek,szédülök de nem esik jól legszívesebben kihánynám és miután megeszem és érzem,hogy a gyomromban van erősödik a bűntudatérzésem..talán olyasmi,hogy én ezt nem érdemlem meg..olyan érzésem van,hogy nem érdemlem meg az,hogy éljek azt, hogy egyek meg pláne nem..mit kéne tennem?
2015. jan. 25. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne érezz bűntudatot ha igaz amit írtál a viselkedésedről az állatokkal és mellesleg az idegenekkel akkor te egy megbecsülendő személy vagy. Aki megérdemli (mondjuk a felhozott példát) az ételt , de leginkább a boldogságot.

Az emberiség nagy része figyelembe se veszi a sérült állatot vagy segítségre szoruló ember társát, de Te igen ez töltsön el büszkeséggel, mert külömbé tesz tömb millió vagy inkább miliárd embertől

Lehet az a gond, hogy elérted a célod(iskola elvégzése) és még nemtaláltad meg az újjat vagy úgy érzed nincs meg, de akár az is lehet cél, hogy segíts a rászorulókon. De igaz az eléggé megterhelő és fárasztó lehet kéne mondjuk egy kis kikapcsolódás amikor magaddal tőrödsz vagy mondjuk veled törödnek (pl.:barátod)

A lényeg a szemembe nagy ember vagy és becsüllek a hozzáállásodért több ilyen kéne mint Te szóval ne légy szomorú...bűntudatod meg pláne ne legyen

2015. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat jól esnek.A lazítás valóban rám férne de igazából ha van egy kis időm mindig megkörnyékeznek a sötét gondolatok és csak még lehangoltabb leszek.Sokat gondolkodtam az életemen miért olyan amilyen és arra jutottam,hogy én azért születtem,hogy másokon segítsek..viszont én magam nagyon sok rosszat kapok és nagyon kevés segítséget..igazából ezzel a folytonos bűntudad érzéssel nem tudok mit kezdeni..pl a minap nagy fájdalmaim voltak és napi szintem imádkozom a magam módján és kértem imában,hogy gyógyuljak meg potyogtak a könnyeim és 2 nap múlva már minimalizálódtak a fájdalmaim és mostanra majdnem teljesen tünetmentes vagyok alig fáj már és ezért is nagyon furdal a lelkiismeret ,hogy "elimádkoztam mások elől a gyógyulást" olyanok elől akik sokkal jobban szenvednek, nagyobb fájdalmaik vannak régóta és biztos imádkoznak és sokan imádkoznak értük és én meg egy pár napig tartó múló fájdalomra imához fordultam
2015. jan. 25. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én is a magam módján szoktam imádkozni igaz a nevét nem tudom, de gyakran meghallgat és segít, na de most nem ez a lényeg.


Az életszemléleteden kéne változtatni szerintem, túlságossan alul értékeled magad pedig a kevesek közé tartozol aki törődik másokkal is.

"elimádkoztam mások elől a gyógyulást"

Gondolj bele ha egészséges vagy embereken segíthetsz, van aki egész életében nem tesz annyit másért mint Te 1 héten vagy 1 nap, ők elől sajnláod a gyógyulásodat? Szóval tényleg ne legyen bűntudatod ilyen dolgok miatt

Ha úgy lazítasz, hogy közben olyat csinálsz ami leköt vagy olyannal vagy akivel jól érzed magad akkor a sötét gondolatok is kevésbé jönnek elő, de ezek a sötét gondolatok csak a fejedben vannak lekell győznöd őket, mert az írásod alapján nincs okod ilyen érzésekre

2015. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
persze én sem vagyok tökéletes mint emberi lény ez lehetetlen de szándékosan rosszat senkinek nem tettem..próbálok túllendülni azon,hogy nem vagyok tökéletes és minden cselekedetem meggondolni ezáltal pedig "hibátlan" életet élni..gondoltam arra,hogy valószínűleg azért jön ennyire erősen mert egyre nagyobb rajtam a nyomás minden téren 100%-ot kéne nyújtanom , de egyre nehezebb
2015. jan. 26. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mondtam azt, hogy tökéletes vagy csak, hogy jobb mint az átlag.


"...próbálok túllendülni azon,hogy nem vagyok tökéletes..."

Úgy akarsz "tökéletes" lenni, hogy mindenkinek a kedvében jársz (mert ez lehetetlen) vagy úgy, hogy mindenben maximális teljesítményt nyújtasz? (mert ez szintúgy lehetetlen és fárasztó/frusztráló is)


"..."hibátlan" életet élni..."

Mindenki követ el hibát és van aki tanul is belőle.Szóval ne terheld a lelked ha hibát követsz el. Jó igen lehangoló,de az élet része


Szerintem nagyon rád férne egy kis kikapcsolódás (amikor csak magaddal tőrődsz, vagy a barátoddal/barátaiddal elmenni valahova) legalább egy hétvége, ha van rálehetőséged.

2015. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!próbálok odafigyelni ezekre a tanácsokra és egyszer beiktatni egy-két relaxációs napot
2015. jan. 26. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit és remélem tényleg segítettem :)

Nem kell az egész világ terhét magadra venni, hogy "hasznosnak bizonyulj" és kiérdemeld a pihenést, az írásaid alapján már többet tettél sok embernél

2015. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!