Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Kissé" kimerültem idegileg,...

"Kissé" kimerültem idegileg, hogy szedjem magam rendbe?

Figyelt kérdés

Orvosom kiírt ma egy hétre azzal, hogy kimerültem idegileg és szedjem rendbe magam.

De mégis hogy?

Persze vannak ötleteim, barátokkal találkozás (már aki ráér), sétálás, stb. de ha valaki volt már hasonló helyzetben és van tuti tippje, annak nagyon megköszönném a választ.


(Kommentben leírom a részleteket, (ha valaki hajlandó esetleg többet olvasni :)) )


2010. jún. 30. 17:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Szóval kicsit hosszabban (bocsi, tényleg hosszú lett, nem muszáj elolvasni :) ):


Már jó pár hete eléggé feszültnek érzem magam, ami ma már odáig fajult, hogy munkahelyemen eléggé rosszul lettem (szédelegtem, gyengének éreztem magam).

Úgyhogy hazamentem, délután elmentem orvoshoz, hogy a mai napra kérjek táppénzes papírt... végül látva, hogy mennyire feszült vagyok (Konkrétan elbőgtem magam, miután elkezdett kérdezgetni :(:( ) kiírt egy hétre, meg írt fel xanaxot is.


Szóval van egy hetem, hogy rendbe szedjem magam, de a helyzet az, hogy fogalmam sincs, hogy MI a bajom... Körülöttem lévők (barátok, párom) elég idegesek (szakítások, államvizsgák, stb), de nekem semmi konkrét gondom.

Az hogy mindenki a környezetemben tudja "tartani magát", én meg, akinek semmi konkrét problémája nincsen, kikészülök a semmitől... ez kifejezetten elkeserít.


Munkahelyemen 2 éve dolgozom, eddig egész jól megvoltam, munkatársakkal is kijövök, de utóbbi 2-3 hétben egyszerűen nyűg bejárni, reggelente alig bírok felkelni, bevonszolni magam, odabent meg csak vegetálok. Mostanság nem igazán volt komolyabb odafigyelést igénylő munka, mert nem voltak megrendelések, így még azzal se igazán tudtam lekötni magam. Beszélgetni nincs kedvem, pedig amúgy eléggé csacsogósnak ismer mindenki, de mostanság egyszerűen nem éreztem rá késztetést... meg kb semmire...


Teljesen el vagyok keseredve, de fogalmam sincs, hogy mitől! Ráadásul mivel, mint mondtam kb az összes barátomnak van valami baja, (vagy külföldön vannak/dolgoznak) így megbeszélni se tudom senkivel, mert nem akarom őket nyaggatni a nem létező bajaimmal…


Volt már valaki így, hogy „ok nélkül” így kibukott?

Vagy csak én lettem ilyen életképtelen hisztis liba egyik pillanatról a másikra? :( (Bocs, önirónia)


25/L

2010. jún. 30. 18:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Soha nem ok nélkül bukik ki az ember. valami kell, hogy legyen a háttérben.

Ha egyedül nem megy a talpra állás, elmehetsz meditációkra, relaxációkra, sétálni a természetben és csak pihenni. Ráadásul nyár van, sok munkátok, amúgy sem lenne, mint írtad, használd ki az időt, hogy megfejtsd mi okozza ezt benned, most lenne időd magadra és a jelzéseidre odafigyelni.

Ha esetleg így sem menne, ne keseredj el, ezért vannak szakemberek, akik tudnak segíteni az ilyen időszakokban.

Nem mindig az a megoldás ilyenkor, hogy eljárunk mindenhova, barátokkal, haverokkal, állandó programokkal, hanem pont az hogy kicsit magunkba nézzünk.

És nem vagy egyedül, nekem is gyakran van ilyen, ráadásul vezető beosztásban dolgozom, tehát még a kolleganőimnek sem tudok"panaszkodni" :)

27/N

2010. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igen, tudom, hogy kell/kéne lennie valaminek a háttérben, csak nem igazán tudom mi.

Illetve sok-sok "apróság" van, amik zavarnak...


Pl. engem is "felelősebb" beosztásba szánnak a cégemnél, és most úgymond tanuló éveimet töltöm... de néha (pl most :) ) kétségeim támadnak, hogy erre tényleg alkalmas vagyok-e... És így hogy nincs normális melóm, így elég nehéz bizonyítani magamnak, hogy igen...

És ez a mostani dolog se erősít meg igazán abban, hogy én alkalmas vagyok embereknek megmondani, mit csináljanak. :)

2010. jún. 30. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

most mindenképpen szánj időt magadra, hogy kibogozd miért buktál ki.

nézz a lelkedbe és mond meg, hogy mi változott az elmúlt 2-3hétben? tényleg ezt akarod csinálni? mik az igazi vágyaid?

sok sikert!

2010. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!