Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől szürkülhet be egy ember...

Mitől szürkülhet be egy ember élete? Ha beszürkült hogyan tehetek ellene? Milyen megoldást találjak a problémámra? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt hiszem,velem jelenleg most ez történik :/ olyan mintha idegileg össze lennék roppanva.A munkahelyemen elvesztettem a motivációmat,hülyék a főnökeim,akik állandóan kiröhögnek az akcentusom miatt (külföldön élek) és emiatt már jóformán a munkára sem tudok koncentrálni és egyre több hibát ejtek,amitől mégjobban elmegy az önbizalmam.A párom és a szüleim támogatnak,de azt érzem,hogy valahol elvesztettem saját magamat :( én mindig csak nevettem,csináltam és törekedtem mindig a legjobbra,csak már annyian szidnak minden apróságért,hogy belefáradtam jónak lenni,nem vagyok jó és sose leszek az :( lehúz itt mindenki és csak sértegetnek,már dühkirohanásaim vannak és lassan már a jövőm sem érdekel :( A kiköltözés annyira megváltoztatta ahz életemet,alig vagyok kint 3éve de már fáj a gerincem,az izületeim,mindenki lenéz és igen tudom,nem szabad mindent magamra venni, de hogy a fenébe ne, ha pont amiatt bántanak amiről nem tehetek, folyékonyan beszélek és úgy érzem haladok, de mindig visszahúz valaki, mindig csesztet valaki, már a szex sem működik nálam, olyan szinten vagyok ideges minden kimondott szó után.A kezem is remeg,ha beszélnem kell és időközönként szúr a szívem is,ha olyan állapotban vagyok.Az orvosom azt mondta,próbáljak megnyugodni,mert nem lesz jó vége,de hogyan? Fogalmam sincs hogyan csináljam úgy hogy jó legyen, másoknak is és nekem is.A párom mondogatja hogy menjünk haza, de mit csinálnék én otthon érettségi,végzettség nélkül? :/ Igen,nincs érettségim,mert itt ahol most vagyok,nincs lehetőségem letenni,mert tudnom kéne plusz két nyelven.Mit ajánlotok? Költözzek haza vagy mi? Otthon egyáltalán mit tud kezdeni egy 18 éves lány?

2014. dec. 10. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy keress ott kint másik munkahelyet. Ha nem vagy elégedett az életeddel akkor szisztematikusan sorba kell menni a dolgokon és azokat amikre azt mondod, ez gond, ez nem tetszik azokon megpróbálni változtatni. Nem tetszik a munkahelyed? Keress másikat, fáj a hátad, menj egy ortópédiára, stb.


Mondjuk érettségi nélkül kint sem fogsz álommunkákat kapni, nem tudom mi okod volt 15 évesen kirohanni külföldre, de azt tudom, hogy itthon sem kapnál jobb munkát.

Nem tudom melyik országban vagy, de manapság a jobban menő országokba tömegesen mennek az emberek, akcentussal, és nem hiszem, hogy bárki kiröhögne ezért, talán nem is a beszéddel, hanem a megfogalmazással vagy mondanivalóval van baj.

2014. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Válts munkahelyet, nem mindenhol bunkók.
2014. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Háát 15 évesen ki akarna elszakadni a barátaitól és sulitól? Anyukám szerette volna, aztán így alakult.16 évesen munkába álltam, aztán viszlát.Rákérdeztem az itteni barátaimnál,hogy ami a nyelvet illeti,hol rontom el,de ők nem találnak nálam hibát.Sokat dumálgatunk és azt mondják,egy két szó van csak helytelenül mondva,de azt mindig kijavítják. Az egyik munkatársnőm, aki itt kint született ,amikor kinevetett a főnököm,felháborodott hogy mi ez,mert hogy bunkóság így kicseszni egy új emberrel, aki ráadásul külföldi is.Igen lehet érdemes lenne más munkahelyet keresni, de itt talán lenne esélyem érettségizni. Kevés helyen adnak ki érettségit, csak a szakmát tanulod ki.Boltban dolgozom különben,heti egy sulival és ha befejezem itt a 4évet,akkor talán engedélyt kapok arra,hogy megtanulhassam az olaszt és a franciát,hogy esetleg bekerülhessek az érettségizők listájára,amihez egy teszt kell,hogy felmérjenek mindenből és aztán csinálhatom meg, de ott is 100 emberből úgy max 20at engednek át. De addig is fogalmam sincs hogy hogyan éljem túl ezeket a parasztokat. A magyarok sokkalta intelligensebb emberek, mint a többi Európai országban élők és idegesít, hogy pont egy ilyen tudatlan szőke főnöktől függök,aki még iskolát sem végzett és idegen nyelvet sem beszél. :SS Szó szerint megalázott a múlt héten..
2014. dec. 10. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy inteligensebbek a magyarok. Itt is úgy rúgnak beléd ahogy nekik tetszik, megy a fúrás, a cse.szegetés egymás felé, a besúgók stb. Negatív a magyar és egymást tapossák a sárba. Nem hiszem, hogy itthon jobban éreznéd magad. A célod érdekében csináld szerintem, végig, csak ez lebegjen a szemed előtt, aztán lelépsz tőlük, tereld el a figyelmed a suttyókról.
2014. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Talán igazad lehet. A párom meg.. nem tudom,nem is értem miért akarja, hogy minden áron haza menjek leérettségizni.mh..elegem van már mindenből :S
2014. dec. 13. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de ha nagyon haza vágysz akkor gyere és itthon érettségizz le. Aztán majd meglátod itthon milyen a morál és ki fogsz te is kívánkozni később. Nagyon sokan lépnek le itthonról, nem hiába van ez így. Nincs itthon jó jövőkép, kilátás. ha nincs ismerősöd, protekciód akkor nem lesz megélhető munkád sem, ezért jó ha tudsz egy nyelvet és tiplizel kifele.
2014. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!