Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kéne tennem? 13/l

Szerintetek mit kéne tennem? 13/l

Figyelt kérdés
Nem érzem jól magam. Már többféle nyugtatót próbáltam szedni. (Pl. Sedatif PC, Valeriana). Csütörtökön már a suliból is sírva jöttem haza és nyugtatót kértem itthon. Egy fél szem Xanaxot adtak, de utána másnap este is vettem be egy felet. Ma este is éreztem , hogy be kéne valamit venni. Apukám mondta , hogy vegyek be ma is nyugodtan, mert nem fogok rászokni, ha 3-4 naponta beveszek egy fél szemet. Többször is megemlítette már, hogy pszichiáterhez fog vinni, de nem lett belőle semmi. Pedig nagyon szükségét érzem, annál is inkább ,mert tudtommal ez nem egy olyan gyógyszer, hogy csak úgy gondol egyet az ember és kedvére "eszegeti".

2015. febr. 1. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak inkább beszélgetni kéne veled ahelyett, hogy bedrogoz "gyógyszerekkel", aztán meg egy pszihopatának ad
2015. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Xanaxra rá lehet szokni, ha naponta szeded, amúgy mi a gond? Szorongás, pánikzavar, érzelmi hullámzás? Ha szükségét érzed, beszéld rá apádat, hogy vigyen el pszichiáterhez, bajod biztosan nem lesz belőle, ellentétben a nyugtatóevéssel.
2015. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne pszichiáterhez! Pszichológushoz!
2015. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

A pszichiáter diagnosztizál, szükség esetén gyógyszert is írhat (a pszichológus nem!), és javasolhat pszichoterápiát, ha az is elegendő, megfelelő szakembert is ajánlhat (nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb.)

2015. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hangulatingadozás: van amikor leírhatatlan jó kedvem van (egyszerűen mindenhez pozitívan állok hozzá, lényegesen nagyobb az önbizalmam, mint kellene, akár sértően beképzelt vagyok) Utána meg szinte rohamszerűen jön rám egy ilyen depressziós hangulat (csak a szörnyű dolgok, traumák jutnak eszembe az életemből, csak sírni van kedvem. Utána , ha van rá lehetőségem lefekszek, majd az öngyilkosságon, halálon kezdek el gondolkodni, hogy semmi értelme élnem, mert úgyis minden rossz lesz a jövőben. Az utóbbi hetekben, már az iskolában is sírdogáltam. A barátnőim nem is igazán értik, hogy mi van velem, csak annyit látnak, hogy valami nagyon nem oké.)
2015. febr. 1. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, nem etikus így neten keresztül diagnosztizálni, úgyhogy csak annyi: sürgősen pszichiáter! Lehet, hogy csak a hormonális változások vannak a háttérben (ha jól sejtem, kamasz vagy), lehet, hogy más, mindenképp érdemes utánajárni. Segíthet az iskolaorvos, ha atyád halogatja a dolgot, mondd el neki a problémát.
2015. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, bocs, most látom, írtad a korodat, szóval kamasz vagy:-)
2015. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Napi szinten kezdj el sportolni, akár otthon is tornázhatsz. Lehet ez önmagában megoldja a problémádat, mert örömhormon szabadul fel fizikai aktivitás közben. Próbálkozz még citromfű teával. Naponta igyál meg legalább 3 bögrével. Éjszakára a Xanax helyett vegyél be Valeriána Relaxot. B Max vitamint is szedjél. Az előttem szólókkal egyetértek.
2015. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég gáz, hogy gyógyszert szedsz 13 évesen :( Nekem is voltak hangulat ingadozásaim tini koromban, és e mellett nagyon szorongtam is és mégsem szedtem semmit, azt mondom hála Istennek mert 20 éves korom után ez elmúlt, kinőttem. Ugyanis lehet tényleg csak a tinikortól van és kinőhető, de ha komolyra fordul a dolog akkor érdemes orvoshoz fordulni, egyébként meg jobb ha keresel valami olyan elfoglaltságot ami leköti a figyelmed és élvezni is tudod, legyen az bármi, netezés, gameplayezés, sport, olvasás, egy kis hétvégi csavargás barátokkal, stb., stb., bármi ami elvonja a figyelmed!
2015. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rosszul érzed magad, telefonálj:


Ifjúsági Lelki Elsősegély

137-00

ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között

Telekom, Invitel, T-mobile, Vodafone hívószámról, utcai fülkéből is!


Hosszútávon a pszichoterápia segíthet, inlkább pszichológushoz menj, mint pszichiáterhez,és ne a gyógyszerszedés legyen a megoldás. Legyen napirended, tartsd magad hozzá, sportolj, alkoss valamit (kreatív hobbi, főzés, akármi). Olvass önsegítő könyveket, hallgass a neten Pál Ferit, Bagdy Emőkét. Relaxálj.

2015. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!