Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiára készülök,...

Pszichoterápiára készülök, oda lehet "bebogyózva" menni?

Figyelt kérdés
Súlyos depresszióban szenvedek, kb mióta az eszemet tudom, már az érzéseim/érzelmeim nagy része kihalt, vagyis eddig ezt gondoltam, normálisnak éreztem, eszembe sem jutott, hogy ez nem normális állapot. Nemrég rátaláltam egy gyógyszerre, ami elmúlasztja ideiglenesen a depressziót, és feltárja a tudatalattit, de nem szeretném megnevezni. Segített megvilágosodni, rájöttem, hogy a depresszió csak egy tünet, és valószínüleg egy személyiségzagarom van. Nagyon sokmindenre rájöttem a hatása alatt, de még mindig vannak dolgok amiket ki kellene ásnom, de már így is sokkal jobban érzem magam. Önbizalmam 0, érzelmeim elhagytak, csak a düh, a félelem, a harag, (nem vagyok haragtartó), és még pár érzésem maradt meg amik most nem jutnak eszembe. Kommunikálni képtelen vagyok, csak ha nagyon muszáj, akkor beszélek, borzalmasan szorongok, teljesen zárkózott lettem. Vágyaim sincsenek már, és még lenne egy csomó dolog amit ide tudnék írni de nem akarok túl hosszú lenni. A gyógyszer segít mindezeket legyőzni, borzalmas nagy önbizalmat ad, viszont úgy érzem a legmélyebben bujkáló dolgokat nélküle nagyon hosszú időbe telne megtalálni és feloldani a blokkokat, a gyógyszer leegyszerűsítené az egész procedúrát. Hogy állna egy pszichoterapeuta ehhez hozzá? Neki megkönnyítené a dolgát? Úgy érzem magam mint egy születésétől fogva vak ember, akinek 24 évesen kezd visszatérni a látasa, nagyon nagy lendületet adott, és önbizalmat ahhoz hogy továbblépjek. Várom a tanácsaitokat. Ui.: a gyógyszert akkor szedem mikor tényleg szükségem van rá, nincsenek elvonási tüneteim, úgyhogy 24/f nem félek a függőségtől.

2015. febr. 2. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, áruld el mit szedsz, ami így segít!
2015. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Vannak, akik gyógyszeres terápiával egészítik ki a pszichoterápiát. Én is antidepresszánsra meg még pár kiegészítő szerre lettem ítélve, mert egyébként túl szarul voltam és a terápiára se tudtam volna annyira odafigyelni. A gyógyszerektől nem szárnyalok, vagy zombulok, de nyilván hatással van a közérzetemre, hogylétemre. Egyébként a pszichológus és a pszichiáter együtt dolgoznak, néha beszélnek egymással rólam, szóval mindkettő képben van.

De ha jól értem te orvos mellett szedsz valami csodaszert, amivel azért óvatosan. Mindenképp az első alkalommal mond el ezt is a pszichológusnak, avasd be és néz meg hogyan reagál. feltehetően érdekelni fogja mit szedsz, miért, hogy érzed magad tőle, meg ilyesmi, de mivel nem sokat árultál el a cuccról így tényleg megjósolhatatlan, hogy miként reagál. Valószínűleg még szakemberenként is változik. Próbáld meg. Bármit is mond, nem kötelezhet téged semmire (szóval mondjuk arra, hogy állj le) de fontos, hogy tudjon róla. Főleg ha te a szer hatása alatt akarsz terápiára járni. Beszéljétek meg! Itt senki nem fogja tudni neked előre megmondani, hogy mi lesz belőle, szóval ugorj neki és próbáld ki szerintem!

2015. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Egy vényköteles köhögéscsillapítóról van szó, amit sok helyen kiadnak recept nélkül, és sokan kábítószerként használják, ez volt az én célom is január 25.-én, viszont az első trippem során annyira megvilágosultam, akkora akaraterőt és önbizalmat tudtam meríteni a tudattalanamból, hogy a megfelelő útra kerültem. Továbbra is szedem, de csak melóba, és rengeteget segít. Csak fizetésig van rá szükségem, amíg kapok rendes gyógyszert. Antidepresszáns-okat nem szabad szedni vele, ezért sem fogom szedni tovább amint kapok rendes medikát. A fentebb említett dátum előtt egyszerűen képtelen lettem volna egy ilyen értelmes és összefüggő szöveget megfogalmazni mint a kérdésem, szóval tényleg segít, borzasztóan boldog vagyok, már tudom, hogy képes leszek minden rosszat kizárni az életemből, amiket eddig úgy vonzottam mint mágnes a vasat. Ha esetleg van kedvetek cseverészni írjatok privátot :D
2015. febr. 3. 08:43
 4/9 anonim ***** válasza:

"tényleg szükségem van rá, nincsenek elvonási tüneteim, úgyhogy 24/f nem félek a függőségtől."


Cimbora, te rákaptál a drogra. És nem először, hanem már régebb óta. Ha lehet, ne itt terjeszd. Remélem a moderátorok is olvassák az írásodat...

2015. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Előszöris nem vagyok a cimborád, és nem kaptam rá semmire, ha végigovastad volna a kérdésem tudhatnád.
2015. febr. 3. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Figyelj, azért mondta az előző, hogy te bizony rá kaptál a drogra, mert ez valóban eléggé így hangzik, ahogy írod. Miért drogoznak az emberek? Mert hiányzik valami az életükből és a szer azt megadja. És hidd el, az elején nagyon sokan nem hiszik, hogy ebből bármi bajuk származna, vagy hogy ők tényleg komolyan drogoznának. Az a helyzet, hogy amilyen nagyon fasza hatást te leírsz, azt kétlem hogy bármelyik antidepresszánstól megkapnád később (legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy az nagyon nem ilyen) legfeljebb a nyugtatókkal vonható párhuzam, ahol ugye beveszed a cuccost és rá nem sokkal érzed azt a tök jó lazító hatást. A nyugtatók viszont addiktívak. Ez tény. Csak orvosi kontroll mellett javasolt a szedésük és sokszor még úgy is szenvedés, amikor a végén megpróbálsz leállni vele.

De ha jól értem, akkor nem régóta csinálod ezt és hamarosan pszichiáterhez is mész, szóval talán minden rendben lesz. Remélem és szurkolok hozzá. És remélem hogy nem veszed támadásnak amit írtam, én egyáltalán nem ítéllek el, amiért rossz volt, te találtál valamit amitől úgy érzed jobb és ezt használod. Csak remélem, hogy megérted majd ennek a veszélyes mivoltát is.

2015. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Király dolog,egyenlőre..

Ha tisztában lennél magaddal és a dolgaiddal akkor még beleférhetne de aki mentálisan beteg annak erősen tilos szerintem,ez meg egy baromság hogy megmutatja az igazi problémát egyébként a depresszió egyik mentális betegségben sem tünet,esetleg társulhat skizofréniához vagy pánikbetegséghez,szorongásos zavarokhoz de önmagában nem tünet.

2015. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltak szorongásaim, nem is gyengék, az meg hogy fasya a hatása, annyiból áll, hogy visszakapom tőle azokat az eérzéseket amiket kihaltnak hittem, mint a szeretet, együttérzés, stb... Csak a rossz dolgok maradtak meg bennem, de ez a szer rádöbbentett arra, hogy ki kell zárjak mindent ami rossz az életemből, és vissza kell szerezzek mindent ami jó, és a "meg kellene csinálni" mentalitásom lecserélte "meg kell"-re, erőt ad, hogy felálljak, és nem, nem szeretnék visszaélni vele, csak fizetésig van rá szükségem. Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 3. 19:35
 9/9 anonim válasza:
Én màr ugy is mentem teràpiàra, hogy füveztem meg nyugtatokat szedtem be elötte. Ezt igy egyszerre;) értékelte akkor a viselkedésem, fogalma nem volt rola h miert vagyok mas, mint amilyen szoktam lenni. Raadasul nem is szedetett velem akkor nyugtatot, szoval ha tudna ezeket, az elsö kerdese az lenne h megis honnan szedtem gyogyszert😂 amugy probald ki, amire emlekszem az visszagondolva vicces😂😂
2016. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!