Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szép életem van, mégis múltbél...

Szép életem van, mégis múltbéli dolgokon rágódom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van 2 gyönyörű gyerekem (4 hónapos, 2 éves), normális férjem, jól élünk, persze vannak problémák de összességében egy nagyon jó életünk van, boldog is vagyok.

Viszont pár hete rámtörtek régi emlékek, állandóan ezeken rágódom pedig már semmi jelentőségük nincs.

Főleg cikis helyzetek a múltamból amik több mint 3-4 éve történtek.

Esténként nem tudok aludni mert állandóan ezek villannak be, nappal is sokszor ezeken filózok.

Példa: amikor karaoke-n az expasim előtt leégettem magam azzal, hogy picit többet ittam majd énekelni akartam pár emberrel és nem tudtam kiénekelni a magas hangot, jól beégettem magam, ezután pedig nyakon öntöttem magam egy pohár vörösboros kólával, aztán gyorsan leléptem.

Ilyen buta ciki helyzetek járnak az agyamban, állandóan az foglalkoztat hogy ki előtt és hogy égtem be, vagy ki mit gondolhat rólam.

Tudom, hogy butaság, hisz ezek már rég nem fontosak, ráadásul pár évvel ezelőtti társaságunkból csak 1-2 emberrel vagyok igazán jóban, szóval végképp nem kellene hogy érdekeljen az egész, de nem tudok túl lépni ezeken.

Vagy pl a férjem exbarátnője jelentkezett még 4 éve, vissza akarta kapni a férjemet, én meg mérgemben mindennek elmondtam őt, visszagondolva totál hülyét csináltam magamból. És ezen is rágódom, hogy vajon mit gondolhat rólam az exe, biztos azt hogy sík hülye vagyok.. pedig normálisnak érzem magam.

Nemtudom, hogy ez is miért foglalkoztat, elvileg tök mindegynek kellene lennie, hogy ki mit gondol rólam...

Hogy tudnám sztornózni ezeket az emlékeket, miért zavarnak ennyire? Teljesen rágörcsöltem ezekre és nagyon elrontják a hétköznapjaimat...


2015. febr. 3. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha segíteni már nincs mód a bajon,

Adj túl minden keserves sóhajon.

Ki azon jajgat, ami megesett,

A régi bajhoz újat keresett.

Ne sírj, ha sorsod megrabolna-sőt,

Közönyöddel bosszantsd vissza őt.

Nevesd ki a rablót, ezzel meglopod

De téged foszt ki buta bánatod."


(Shakespeare)

2015. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felejtsd el!Ami volt elmúlt,örülj a jelennek! :)
2015. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt ezek jelentéktelen dolgok, ha nekem csak ennyi lenne, boldog ember is lehetnék.

Megoldás: írd le minden ilyen gondolatodat papírra, majd tépd szét és égesd el.

2015. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt. Már gondolkoztam ezen, hogy leírom, hátha az segít...

Természetesen sokkal nagyobb problémáim is vannak nekem is, akár anyagi, akár a férjemmel, akár a gyerekekkel... de azokat tudom kezelni, egy vitát a férjemmel, a gyerek hisztijét... stb...

Ezzel viszont nem tudok mit kezdeni, állandóan a fejemben vannak és elterelik a figyelmemet a máról...

2015. febr. 4. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!