Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyhatnam abba, hogy...

Hogyan hagyhatnam abba, hogy vagdosom magam? 14L

Figyelt kérdés

Az utobbi idoben ha megbantanak, szomoru vagyok akkor rogton eloveszem a penget es megvagom magam. Nem egy-ket vagasom van, szinte az egesz bal kezemen, az alkarom tele van vagasokkal. Egy idore sikerult abbahagynom, de nagyon nehez volt. Szinte mintha elvonasi tuneteim lettek volna. Akkor mind a ket kezemen az alkarom tele volt vagasokkal. Nem is mult el mindegyik, vannak hegeim ott ahol tul erosen vagtam meg magam.

Sokat bantanak az emberek, az iskolaban naponta tobbszor hallom tobb embertol is, hogy kover vagyok, ronda vagyok, amikor az egyik baratnom meglatta a kezeimet csak annyit mondott, hogy "gyorsan halj meg". Nagyon rosszul esett. Itthon se tul jo a helyzet. Panszexualis vagyok((reszben olyan mint a biszexualis)), de a szuleim szornyen homofobok. Mar parszor osszevesztunk ezen a teman, nemregiben panikrohamom volt egy ilyen veszekedes utan, es olyan szinten ideges voltam, hogy elegge levagtam a hajam. Mell ala ero hajam volt, mar csak kulcsontig er. Azon vesztunk akkor ossze, hogy nem vagathatom le a hajam, mivel nem vagyok leszbikus. Aztan megkerdeztem toluk mi lenne ha az lenneka valasz ra..."a mi lanyunk nem lehet olyan ize..olyan gusztustalan hulladek. o nem szerethet ugy lanyokat". Nagyon faj, es nagyon nehez. Rossznak erzem magam, es bunosnek amiert nem csak a fiuk vonzanak. Es csak remenykedek, hogy az el fog mulni. Sokszor van buntudatom emiatt, es keptelen vagyok belenezni a szuleim szemebe. Gyulolom magam. Ahogy mindenki mas is. Volt mar olyan, hogy egy hajszalom mult, hogy nem haltam mag. Megtalaltam anya altatojat. Bevittem a szobamba, es ha nem er haza anya hamarabb a munkabol, akkor mar halott lennek. Kesobb meg mar nem tudtam megtenni. De sokszor volt olyan, hogy alltam a szobamba kessel a kezembe es majdnem megtettem. De nem voltam kepes. Viszont napi szinten gondolok a halalra. Vagy arra, hogy em is meghalni akarok. Csak eltunni innen. El ebbol a gusztustalan, mocskos, koszos vilagbol.


2015. febr. 8. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden fejben dol el..! :)

"Ha valasztanod kell, mindig az Életet valaszd!!"

En is voltam melyponton, en is gondoltam ilyen negativ dolgokra... de ugyan mar!

Egyszer elunk hasznaljuk hàt ki az életet! ;)

Rengeteg ember menekulhetne kisebb, nagyobb dolog miatt a halal karjaiba , viszont nem szabad gyavanak lenni !!!

Kuzdj! Tanulj! Sportolj! Baratkozz.....!

Az életet élni kell nem eldobni!! Milliard ember kuzd naponta az eleteert, tobb ezer daganatos kisgyerek, felnott, idos ember, akik kuzdenek az életêrt !! Ès te ??! Biztos vagyok benne h egy remek ember vagy a szived melyen. ne menekulj..! Kerlek!

20/L

2015. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ezek a hegek meg fognak maradni orokre, mindig latni fogod oket, es mindig az eletednek ezen idoszakara fognak emlekeztetni, meg masok is elitelhetnek miattuk. Felesleges magadat bunteted a rossz dolgok miatt, nem tehetsz roluk, es ezzel nem fog megoldodni semmi, ezt Te is tudod. Engem is nagyon sokat bantottak regen, es en is sokaig vagdostam magam, tudom, hogy egy ido utan "fuggoseget" okoz, mert igy vezeted le a duhodet es a szomorusagodat, ebbe menekulsz, de hidd el, nem eri meg. Abba fogos tudni hagyni, hidd el, csak akarni kell. Ha gondolod irhatsz privatot, szivesen meghallgatlak, vagy megprobalok segiteni, amiben tudok, mert en is atestem mar hasonlo dolgokon.

15/L

2015. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Találj ki valami mást a vágások helyett. Fogj egy papírt, centit stb. és ha úgy érzed, hogy most megvágnád magad, vágd meg azt. próbáld elterelni róla a figyelmet.

Azt is tudnám ajánlani, hogy ha vágási kényszered van, minden vágás helyett fuss egy kört. A sport jó, felszabadít és mint írtad, problémáid vannak a súlyoddal, ezen is tud segíteni.

Keress valamit magadban, amiben jó vagy. Ülj le, vegyél elő egy papírt és írd fel. Amikor valami jól sikerül, azt is írd fel. Gyárts magadnak sikerélményeket. Minden nap olvasd vissza és motiváld magad, hogy aznap is felkerülhessen valami a papírra.

A szexuális problémádat pedig ne hangoztasd a szüleid (és senki) előtt. Az a te magánügyed, főleg ha már próbáltad elmondani de nem talált megértésre. Egyszer úgyis el fogsz költözni és onnantól senkinek semmi köze hozzá.

Ha meghalsz, azzal csak azoknak okozol pillanatnyi szenzációt, akik itt maradnak. De ha túllépsz ezen, felülkerekedsz a problémáidon és legyőzöd önmagadat, akkor később majd te fogsz rájuk magasról lenézni.


Ui. a szüleid nem vittek még szakemberhez? Létezik ingyenes gyerekpszichológia is. Ajánlom, hogy keress fel egy szakembert, nem fog hülyének nézni, az a dolga, hogy ilyen helyzetekben segítsen.

2015. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el pszichológushoz, mert egyedül valószínűleg nem fogsz tudni leállni! Amit viszont addig is megpróbálhatsz megtenni, hogy már te is kezded felismerni, milyen szituációkban jön elő ez a reakció nálad. Ilyenkor próbálj meg valami mást. Mondjuk menj el egy jó hosszú fárasztó sétára, ami alatt lenyugszol. Vagy menj futni/végez bármilyen sportot. Próbáld meg másképp levezetni a feszültséget és lehetőleg egy kés vagy egyéb erre alkalmas eszköz se legyen úgy kifejezetten kéznél. Ha akarod csinálni, nem gátol sokat, de amíg megszerzed az eszközt, talán sikerül mégis lebeszélned magad róla. Ezen kívül segíthet, ha mondjuk nagyon vágysz a fájdalomra, hogy beleöklözöl a falba. De csak akkor, ha ezt nem akkora erővel csinálod hogy komoly kárt tegyél a kezedben. Pillanatnyi fájdalmat ad és nincs utána semmi heg, ha nem őrülsz meg és vered túl erősen az öklöd a falba. De egyébként ha a fájdalom épp nem akkora nagy szükséglet, csak dühös vagy, kikészültél, eleged van, akkor egy párna/plüssállat/boxzsák öklözése is segíthet és az tényleg ártalmatlan.

De a legfontosabb, hogy felismerted hogy segítség kéne, hogy ez így nem jó, szóval a következő lépés hogy kérj segítséget és menj el egy pszichológushoz. Még ha most nem is látod, lehet jobb. A kamaszkor amúgy is nagyon nehéz időszak, nem szégyen, hogy gondjaid vannak és segítség kell. Egy szakember sokat segíthet.

2015. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elso vagyok#


szamodra most kezdodik az elet még csak! Palyavalasztas elott jarsz... Hidd el h rengeteg szep dolog var majd rad itt a foldon hiaba nehez most. tul fogsz esni ezen a serdulokoron. csak nefl fordulj magadba!

Szivesen varom leveledet is..! :) udv

2015. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A szuleim ezekrol nem tudnak semmit.

Voltam pszichologusnal, de csak egyszer. Tobbszor nem engedte apam, hogy menjek. Pedig, veluk is kozolte a pszichomokus, hogy menjunk tobbszor is. Mert baj van.

Koszonom, a valaszokat.

2015. febr. 8. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elvonási tüneteid voltak, hiszen az endorfinra akár ugyanúgy rá lehet kattanni, mint egy drogra. Több és több kell. Én is ezt éreztem, 3-4 hónap alatt már állandóan azon kattogtam, hogy minél több endorfin kell, egyre többször és egyre mélyebben vágtam magam. Ennek 6 éve. Volt már, hogy 2 évig nem csináltam, volt, hogy hónapokig, mostanában megint.

Na de hogy kell abbahagyni? Az én módszerem a figyelemelterelés volt, és a feszültséglevezetés más módjai. Olvastam, rajzoltam, sírtam, blogoltam, írtam, beszélgettem másokkal, levittem a kutyát és addig sétáltunk, ameddig szó szerint fájt már a lábam... Nehéz. De megéri.

Én most vagyok pályaválasztás előtt. Amit tanulni szeretnék, kell alkalmassági. Ameddig nincs meg az alkalmassági, addig izgulhatok, hogy elbukok-e a töméntelen sok heg miatt (alkar, felkar, váll, comb, lábzár, vádli). Pedig az eszem megvan hozzá.

Örök bélyeg. Próbáld meg abbahagyni. :)

Ha gondolod, írj priviben. :)

2015. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!