Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyhatnám amgam...

Hogyan hagyhatnám amgam mögött a depresszitó, a szorongás és a hipochondriát?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van már magamból legfőképp, mivel tudom, hogy csak én tehetek mindezért. Ez mind ok, mikor jl érzem magam valamennyire, de mikor benne vagyok egy szorongásos epizódban, vagy épp rámtör a hipochondriás félelem, nem tudok akkora önuralommal fordulni magam felé. Szedek antidepit már jó 1,5 éve, illetve voltam egy pszichoterápiás helyen, ami sokat segített, de nem eleget. Azóta eltelt majd 2 év, és most megint a béka segge alá csúsztam. A terápiát nem engedhetem meg magamnak, de szeretnék már végre normális életet élni, motivált lenni, azt érezni, hogy hasznos vagyok, de ehhez az is kéne, hogy legyen erőm dolgokhoz. Egyetemen vagyok, de a tanulás sem megy, csak vegetálok. Ennek így nincs értelme, viszont dolgozni sem lenne elég erőm, és szeretném az egyetemet, csak nem megy :/. Mit tehetnék saját magam azért, hogy javuljak végre? :/
2014. nov. 4. 16:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi a félregépelések miatt!
2014. nov. 4. 16:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem megy a tanulás? Azt tanulod az egyetemen, amit szeretnél? Ásd bele magad a dolgokba és próbálj fejlődni! Gondolj másra! Ha nem tetszik a szakod, úgy érzed nem neked való, akkor viszont válts, mert vegetálni nincs értelme és csak meg fogod bánni az elvesztegetett éveket.

Szerintem rohadt nagy előre lépés, hogy változtatni akarsz és jobbá tenni az életedet! Csak menj tovább ezen az úton és előbb utóbb minden jobb lesz! :)

2014. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 3 évben az utamat kerestem, mostmár jó lenne megmaradnom, itt ahol vagyok. Egyébként nem mondanám, hogy nem tetszik, amit tanulok. Érdekelne, csak, hogy el vagyok maradva, és hülyébbnek érzem magam, mint mások, íg még nehezebb. Tudom, hogy mennyi mindent kéne megtanulnom, de azt sem tudom hol kezdjem. :/ Meg nagyon fáradt vagyok folyton, vagy rossz a közérzetem, és ez elvonja a figyelmem.
2014. nov. 4. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!