Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril túladagolás? Mennyi...

Rivotril túladagolás? Mennyi ideig fog még tartani, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

2 mg-bol 3at vettem be tegnap este. Szinte alig emlekszem az este eseményeire. Azután egy jót aludta. Úgy rémlik éjszaka többször is felébredtem vizet inni. De erről is homalyos emlékem vannak. Arra sem emlekszem szegény tengerimalacaimnak adtam e rendesen enni.

Most délelőtt van. Vettem egy hideg zuhanyt. De már a reggel történtekre nem emlékszem rendesen. Szédülök, hányingerem van, nem tudok járni, mindennek megyek neki, esek el, nem tudok rendesen írni, beszélni.


Mit tudok tenni ez ellen, hogy helyre jöjjek? Pótvizsgára muszáj tanulnom.


Tudom, hogy butaságot csináltam, többet nem fogok.


Csak legyszi valami tanács hogy jöjjek ki ebből a 'bódult' állapotból.



2015. febr. 10. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aludd ki magad,sok folyadék,lehetőleg friss víz,és egy jó erős kávé.
2015. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
És inkább sportolj, mozogj, kevés film (csak szép filmeket szabadna), számítógépes játékot hanyagolni.
2015. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sportolnék én csak annyira szédülök, hogy le is fordulnék a szobakerékpárról. De köszönöm. Megprobálom.
2015. febr. 10. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok volt ez az adag neked. Egyáltalán a te gyógyszered, neked írták? Vannak ennél gyengébb hatóanyagú gyógyszerek. Tanulónak nem ajánlom ezt.
2015. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen nekem volt felirva tobb mint egy eve pszichiater felugyelete alatt, (2mg van felirva). Csak akkor este akkor este kicsit duhbe gurultam, kikeszultem es 2ot vettem plusszba.... Kinos, hogy ilyen szanalmas dolgot csinaltam.
2015. febr. 11. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is vettem be egyszer annyit, amikor alaposan kiakadtam. Nem, nem volt helyes dolog, de semmi bajom nem lett tőle, legalább alaposan kialudtam magam. :)

A felezési ideje 2-3 nap, ennyi idő után ürül a szervezetedből a bevett gyógyszer FELE. Tehát valószínű, mire ezt olvasod, már kutya bajod. :)

Semmi bajod nem lesz, és legalább a lecke megvolt, hogy miért nem szabad dühből túladaglni a rivotrilt. :)

2015. febr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is épp ezt csináltam, 2 hete vasárnapról hétfőre (2x0.5mg helyett 8x0.5mg). Hát, én is tanultam belőle!

Bizonyára már túl vagy rajta, de tanulságként leírom másoknak, hogy én hogy vészeltem át: feküdni kell, muszáj kifeküdni/kialudni. A hidegzuhany is jó, én is folyattam magamra. De nem szabad mozogni, sportolni, mert nagyon balesetveszélyes, elesel, beverheted a fejedet, stb. Én még a kutyát is alig bírtam levinni, annyira szédültem, imádkoztam, hogy csak bírjam ki, és ne ájuljak el. Utána egyből visszafeküdtem az ágyba, és még vagy 6 órát feküdtem, amíg el nem múlt a szédülés. Utána folyattam a hidegzuhanyt. Szóval feküdni kell, mert ha tudnál is mozogni, nagyon balesetveszélyes, ha szédülsz.

2015. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, most már megtanulatam a leckét. Pótvizsgára nem tudtam úgy tanulni, ahogy szerettem volna. 2 napot szinte átaludtam, pár másodperces képkockányi emlékeim vannak abból az időből, de nem mondom, jó volt aludni olyan sokat. Azelött észre sem vettem mennyire kimerült voltam.
2015. febr. 19. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!