Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség?...

Létezik ilyen betegség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Először is elnézést ha volt már ilyen kérdés.Azt szeretném kérdezni létezik e iskolafóbia?Régen volt depresszióm és szociálfóbiám,jártam pszichiáterhez,és kigyógyultam szerencsére.Emiatt nem nagyon jártam iskolába 8.ban,most pedig 9.ben csak év elején voltam bent pár napot.Kiderült később ugyebár a depresszió és a szociálfóbia de kigyógyultam,járok emberek közé,van barátnőm,és szeretek kimozdulni is.Viszont iskolába még mindig nem járok.Sokszor eltervezem hogy bemegyek reggel,lefekszem alszok,felkelek reggel és egyszerűen görcsöl a hasam,és rossz lesz a közérzetem.Ha nem létezik iskolafóbia ez miért lehet?Lehet furán hangzik de szeretnék már iskolába járó normális gyerek lenni,de nem megy. :( Bocsi ha hosszú lett. 15/F.
2010. febr. 11. 00:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Lehet akkor hogy nem gyógyultam ki teljesen,pl. egyedül nem szívesen megyek ki az utcára,vagy nem szívesen szállok fel tömegközlekedési eszközre,de haverokkal más mert elveszik a figyelmem erről.
2010. febr. 11. 11:53
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg akkor, hogy valamelyik haveroddal beszéld meg, hogy együtt menjetek suliba! Keresd a megoldást, azokat az utakat, amik járhatók a számodra!


Láttam egyszer egy brit dok.filmet, amiben kféle fóbiásokat kezeltek egy spec. klinikán. A kulcsszó a szoktatás volt. Pl. agórafóbiásokat kivittek a háza elé pár percre, amint kényelmetlenül érezte magát, bemehetett. Később hosszabb időre mentek ki. Egy héten belül nem pánikolt be a saját otthona előtt. Akkor elvitték sétálni a háztömb körül, de csak addig, amíg ő jól érezte magát. Megint néhány nap elteltével már körbe tudta gond nélkül sétálni a tömböt. A lényeg, hogy kb. 1,5 - 2 hónap múlva a zsúfolt sétálóutcában nézegették a kirakatokat.

Ugyanígy szoktatták az arachnofóbiást is: először csak a szobába hoztak egy pókot, aztán megkérték, hogy menjen olyan közel, ahol még nem fél. Napok múlva egészen közel tudott ülni. Akkor kivették a terráriumból (valami ocsmány, szőrös, nagy dög volt :=), én is rettegnék tőle) és így kezdtek "barátkozni". Előbb megérintette, aztán a terápia végén (hetekkel később) már elviselte, hogy egy kicsit rátették a kezére.


Ezzel a két példával csak azt akarom szemléltetni, hogy mindenre van megoldás, csak elhatározás, akaraterő (volt a filmben egy igazi hisztérika, úgy visított, mint egy malac, nem is jutottak vele semmire, a pszichiáter is mondta a tv-ben, hogy ez a személy még nem akar szabadulni a fóbiájától, még nem áll készen a normális életre) és fokozatosság kell! Ne hagyd el magad, de ne is sokkold magad teljesíthetetlen akadályokkal. Szervezd meg, hogy valaki kísérjen el az iskoládba, ott már haverok között vagy, haza pedig megint kísérjen el valaki. Hátha sikerül!

2010. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tartalmas válaszod :) Megpróbálom majd ezt is :)
2010. febr. 11. 16:46
 14/18 anonim ***** válasza:
33%
A hozzászoktatás jó ötlet, csak éppen nehezen megvalósítható. Az ember nem teheti meg, hogy először 5 percet van az iskolában, aztán 10-et, aztán többet, de ha mégsem jó, akkor egyszerűen csak kisétál megint. Ugyanez igaz a munkahelyere is. Egyszerűen nincs rá idő és lehetőség és mások sem fogják tolerálni, hogy az ember végigjátssza 1 év alatt az 5 perctől a 10 óra távollétig.
2010. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Google!Igen van iskolafóbia!
2010. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszolónak:Régi iskolábam felajánlották azt hogy először csak 1 órára üljek be aztán 2re aztán 3,és ha rosszul leszek szóljak az igazgatónőnek és hazamehetek.Szerintem ebben az iskolában is meglehetne beszélni,legalábbis remélem :).
2010. febr. 11. 21:22
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az iskolafóbia valóban mindenkiben benne van, van aki csak fizikai van aki testi tüneteket produkál, de nálunk azt mondták az ilyenre, hogy hiszti :) az ok, hogy valakinek menstruációs görcse van, vagy elájul mert leesett a vércukra stb, akkor indokolt hazamennie, de ezek a tünetek amiket mondasz mindenkivel előfordulhatnak és én is kitartást kívánok, hogy sikerüljön leküzdened ezeket, légy erős. A másik: lehet, hogy estire jársz, de ott rosszabb a tanítás színvonala és tőled 10-20 évvel idősebb embererekkel kellene tanulnod, ráadásul a szüleid sem engednék meg gondolom. Most kell ezt leküzdened, nehogy később munkahelyen is ez legyen.. mert akkor egész életedben otthon ülnél?
2010. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az eg egyadta vilagon semmi bajod nincsen, csak egyreszt stresszelsz, mert mar reg voltal iskolaban, es felsz milyen lesz ujra visszamenni, meg fognak-e bamulni, milyenek lesznek a tanarok, stb, masreszt nyilvan sokkal kenyelmesebb otthon ulni, mint felkelni koran es elmenni iskolaba.

En azt tanacsolnam, hogy allj a sarkadra. Tuzz ki egy idopontot, ami nem ev/honap/het eleje(lehetoleg minel elobb, mert ha halogatod, akkor csak meggondolod magad), es hatarozd el, hogy bemesz iskolaba. Mondjuk ha van kedvenc sorozatod, akkor aznap, amikor kijon az uj resze vagy adjak tv-ben. (pl ha szereted a dr house-t akkor menj szerdan, igy a "jutalmad" este a sorozatnezes lesz) Beszeld meg par baratoddal, hogy menjetek egyutt, de ne nalatok talalkozzatok, mert ha nem tudod tudomasukra hozni, hogy megsem mesz reggel, mert meggondoltad magad, akkor az osztonozni fog, hogy elmenj. Komolyan, vegy erot magadon, legy "ferfi" es indulj el. Hidd el, minden sokkal jobb lesz ha egyszer mar sikerult. En is keresztulmentem valami hasonlon, sokat kellett orvoshoz/korhazba jarnom kulonbozo betegsegek miatt, es eleg sokat hianyoztam az iskolabol. Egy-egy hosszabb hianyzas utan reggelente hanytam, gorcsolt a hasam es sirogorcsom volt. De bementem, es minel tobbet jartam be egyhuzamban, annal jobb lett. Hidd el, hogy neked is sikerulni fog, en szoritok neked:) Sok sikert es kitartast.

16/L

2010. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!