Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom az unokámért! 12...

Gravinator kérdése:

Aggódom az unokámért! 12 éves, rémtörténetet hallott és azóta nem tud aludni. Mit tehetek, hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
Unokám 12 éves és KB egy hónapja rémtörténetet hallott az egyik osztálytársától, Azóta nem vagy nagyon zaklatottan alszik.Állandóan a rémtörténetről álmodik!Fáradtan,kimerülten ébred.Az iskolában a pszichológus azt mondta majd kinövi.Mikorra? Remek tanuló, jó és kitűnő eredményei vannak.Félek,hogy a kialvatlanságtól fáradt,ideges lesz és visszaesik a tanulásban. Otthon zárkózott,ingerlékeny lett. Nehezen lehet vele meghitt beszélgetést kezdeményezni.
2015. febr. 12. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el valaki értelmes pszichológushoz, aki ért is a szakmájához, nem csak hárítja a munkát.
2015. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy erre a rémtörténetre vezethető vissza ez az egész viselkedés? Mesél az álmairól, a félelmeiről valakinek a környezetében?


Nem hinném, hogy egy kitalált történet (már amennyiben kitalált, és nem valami horrorisztikus esemény esett meg egy ismerőssel, baráttal) önmagában súlyos következményekhez vezetne, amely pszichológust igényel. Ilyen esetekben elég lehet egy támogató, megértő családtag is, aki megnyugtatja a zaklatott pillanataiban, hogy nincs mitől tartania, mert nem valós dologról van szó.


Én nem vinném az éppen serdülő gyerekemet pszichológushoz ennyi miatt, hacsak ez ténylegesen meg nem mutatkozik a mindennapi teljesítményében. Odafigyeléssel, kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolattal egy családtag könnyen kiderítheti, hogy valóban ennyi áll-e az álmatlanság mögött, vagy esetleg más is nyomasztja.


Annak idején, nagyjából tízévesen láttam egy horrorfilmet, amit követően egy-két hétig rettegtem egyedül aludni a saját szobámban, és helyette édesanyámmal aludtam, majd elmúltak a rémálmaim. Elképzeltem, hogyha lelóg az ágy végén a lábam vagy csak nincs betakarva, valami majd elkapja. Persze, a félelmeim valótlanok voltak, és erre idővel rájöttem, illetve az segített, hogy a takaró "védelmébe" rejtettem a lábaim. És sokat segített, hogy több családtagom igyekezett meggyőzni az alaptalanságukról.


Beszéljenek vele, meg lehet találni a közös hangot, ki kell deríteni, hogy más is aggasztja-e. Biztosítsák, hogy alaptalanok a félelmei, hogy van kihez fordulnia bizalommal, ha tart valamitől.


Az iskolapszichológus a véleményét körülbelül a hajára kenheti, nem túl segítőkész és barátságos.

2015. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy ez csak ettől a rémtörténettől lenne.


A kis unoka nem szokott számítógépes játékokkal játszani, vagy erőszakos (felnőtt) filmeket nézni, esetleg titokban?


Mert ezek a tünetek inkább ilyesmikre vezethetőek vissza, semmint egy beszédben elhangzó rémtörténetre.

2015. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meséld újra a rémtörténetet úgy, hogy ne legyen olyan gonosz, és a végére mindent állíts vissza az eredeti állapotába. A sérülések begyógyulnak, a halottak feltámadnak, az elroncsolt dolgokat valaki helyreállítja. Mondd azt, hogy ez a történet nem valós, te ezt úgy tudod.
2015. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!