Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stressz-szindrómá...

Poszttraumás stressz-szindrómából létezik teljes felépülés?

Figyelt kérdés

Főleg ha gyógyszereket nem akarok szedni?

Megjártam én már azt a poklot, hogy antidepresszánsokat szedjek, csak még jobban elrontották az életemet. Azóta barátaim is alig vannak már. Érthető, hogy ilyesmiket nem akarnék szedni.


2015. febr. 16. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem egy ismerősömnek volt. nem ismertem előtte!

terapeutához járt (szerintem sokáig, minimum egy évig, de pontosat nem tudok).

és igazából pozitív hatása lett, kinyílt olyan dolgokra, amikre előtte nem.

tehát mivel építő technikával ragadta meg a problémát, fejlődött tőle a személyisége.

én már csak a gyógyult embert ismertem, de rám nagy hatással volt, én nagyon megszerettem, és csodáltam a nyitottságát, az érzékenységét. azt mondta, előtte egy racionális valaki volt, egy zárt ember. én már úgy ismertem meg, hogy egyszerűen nem értettem, hogy lehet férfi létére intuitív, stb, hogy érezhet rá ennyire a környezetére.

mindenki keresztülmegy válságokon, de ezeket az időszakokat felhasználhatod saját magad fejlesztésére is.

2015. febr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha a teljes felépülést úgy gondolod, hogy pontosan olyan lesz, mint volt előtte, akkor a válaszom nem.
2015. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igazad van! Ha megfelelő (mélylélektani terápiát alkalmazó) terapeutához jár, akkor sokkal jobb is lehet, mert a traumát megelőző állapoton is lehet javítani.

2015. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Egnegy válasza:

Most akartam kiírni ezt a kérdést, miután mindent elolvastam nemcsak itt, hanem általában az interneten, angolul is. A férjem 10 éve poszttraumás, most 30 éves. Próbálta gyógyszerek nélkül is(első 7 évben), de neki sajnos szükséges a szinten tartáshoz, és magánorvoshoz is jár évek óta. Túl van egy közepesen súlyos suicid depressziós időszakon, folyamatosan szorongással küzd és még most is sok tünetet produkál, kivéve az emlékbetöréseket, mivel a memóriája rengeteget romlott. Nem dolgozta még fel, csúcsrajár az agya. Fél éve jár biorezonanciára, olyan magasak az általános életfunkció-értékei, hogy lefagyott a számítógép a vizsgálaton.

Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy gyógyszer nélkül sikerüljön. A férjemnek azért kell, mert még a mellékhatásokkal együtt is jobb így. Viszont a barátok nagyon fontosak, de csak ha igazán megértőek.Nyugodt életkörülmény kötelező!

Ezek a válaszok voltak a legbíztatóbbak, amiket VALAHA olvastam. Az ilyen emberek nagyon empatikusak,érzékenyek és kiemelkedően magas az érzelmi intelligenciájuk.

Sok sikert kívánok és végleges gyógyulást!

2016. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!