Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy valaki kőkemén...

Lehetséges hogy valaki kőkeményen depressziós legyen több mint 10 éve és még éljen?

Figyelt kérdés

A neten kismillió leírás van a depresszió tüneteiről. Olyan tesztek is vannak amit orvosok használnak a depresszió megállapítására.

Nem ragozom a dolgot.

Nálam a tünetek, jellemzők java része konstansan jelen van legalább 10 éve vagy régebben.

Semmiféle emberi kapcsolatom nincs a legszűkebb családon túlmenően, nem is vágyok senkire, egyre jobban gyűlölöm az embereket, utálom magam, utálom a munkám, utálom az életem, semmiféle célom nincs és nem is volt soha, elvégeztem két egyetemet anélkül hogy a leghalványabb tervem is lett volna a diplomákkal, elvégeztem mert miért ne, saját magamat egy nullának egy rakás szarnak egy hulladéknak egy baromnak egy ütnivaló idiótának tartom, úgy gondolom nekem semmi se jár, én nem kérek magamnak ki semmit ha a melóhelyen úgy beszélnek velem mint a kutyával eltűröm, hiszen egy ilyen szar alaknak ez jár, nem mondom azt hogy „kikérem magamnak, velem így ne beszéljenek”, nem gondolom, hogy én ennél többet érdemlek, inkább azt gondolom örülhetek hogy egy ilyen rakás szarnak ennyi is jutott, nem volt soha az életben barátnőm, egyszerűen nem tartom elképzelhetően hogy én bárkinek is kellenék így soha nem is próbálkoztam ismerkedni. Barátaim sose voltak, soha nem jártam senkivel sehol, sose voltam buliban randin stb.

Nem is próbálok semmit se változtatni eleve totál esélytelennek látom a dolgot, öngyilkosságra készülök vagy 10 éve, de még nem szedtem össze a bátorságom, nem is érdekel mi lesz velem, ha megbetegednék nem mennék orvoshoz, csak legyintenék, hogy legfeljebb megdöglök, na és, már a saját családom is terhemre van minden és mindenki idegesít voltaképp.

Nem folytatom. Ebből is talán látszik, hogy pszichiátrián lenne a helyem.

És mindezzel együtt megvagyok élek bejárok dolgozni sportolok, olvasok, épp újabb egyetemre készülök (de minek? Csak úgy).

Szóval most akkor ilyenkor mi van?


2015. febr. 22. 19:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem depresszio, ez valami egyeb szemelyisegzavar.
2015. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ja kihagytam: 1 évet jártam heti rendszerességgel pszichológushoz. Nagyon kellemesen eldiskuráltunk az elején a vége felé eléggé kifogytunk a témából.

Sejtettem hogy egy k**va nagy humbug az egész. És az is volt. Duma duma duma és semmi de a világon semmi se történt.

De hát mi is történt volna?

2015. febr. 22. 19:22
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha igazat írsz, itt vagy te. Magad állapítottad meg a Googlival a betegséged, amire egyébként csak szakorvosok képesek, unalomból szereztél vagy öt diplomát, humbuknak tartod a pszichiátriát, közben keményen dolgozol, és sportolsz. Mi ez, ha nem depresszió? Az igaziak pedig szimulálnak, és feleslegesen szenvednek.
2015. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon rossz pszichológushoz jártál, vagy te nem voltál képes bevonódni a terápiába. Ha jól csinálják, akkor a terápia nem humbug. Persze vannak rossz pszichológusok is, de ez nem azt jelenti, hogy az összes az.
2015. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 vivie válasza:

Simán lehet 10 éván át depressziód. Vannak periódusok mikor jobb az állapotod, vannak mikor rosszabbak. Nekem kb. annyi ideje van. Igaz nekem volt az elején egy öngyilkossági kísérletem és idegösszeroppanásom.

Én konkrétan tudom mitől van, voltam már az elején orvosnál, és én is azt tudom mondani, hogy a nullával volt egyenlő. Konkrétan nem kérdezett rá semmire, hanem biztos csak megterhelő az iskola blablabla... Én meg ott ültem némán belül teljesen meghalva, de nem igazán vette észre. Felírt gyógyszert, ami nem segített semmit.

Tudom, hogy vannak normális pszichiáterek és pszichológusok, de még nem találkoztam velük.


Én nem vagyok orvos, de kicsit furcsálom, hogy sportolsz, több egyetemet is elvégeztél és mégis így érzel. Ugyanis konkrétan a depresszióval elég nehéz bármibe is belekezdeni.

De szerintem mindenképp keress fel valakit, aki normálisan tud segíteni.

2015. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Csak úgy jelzem nem mintha lenne jelentősége: az ország egyik legelismertebb pszichiátriai magánklinikáján voltam, ahol kizárólag nemzetközlileg is elismert válogatott gárda van.


HUMBUG!

És mondok még valamit: 6 éves koromban szintén jártam pszichológushoz. Ott ültem 6 éves gyerekként a világról semmit se tudva és azon töprengtem miközben folyt a "terápia" hogy "ez most mi?" ez valami vicc? hát mi a jó franc történhetne itt ami miatt bármi is változna?

Majd eltelt 20 év, és két diplomás emberként ott ülök a pszcihológusnál és azon töprengek hogy ez most mi? ez valami vicc? hát mi a jó franc történhetne itt ami miatt bármi is változna?


egy nagy rakás szar egy hazugság egy megvezetés egy színjáték mitn mondjak még? ott ülök egy csókával szembe és pofázunk. mégis mi lehetne az eredmény? a nagy semmi az!

és lám, az is lett. a nagy semmi.


"Vagy nagyon rossz pszichológushoz jártál"

2015. febr. 23. 08:43
 7/21 homo ludensz ***** válasza:
Mondjuk én sejtem mi a depresszió mivel azzal százalékoltak le. Voltam klinikán is a Balassa utcában 3 hétig és talán ez is olyan hely ahol a pszichiátriai betegekre szakosodtak.Azután hazajöttem és elmentem leszámolni a céghez mivel leszázalékoltak. Ezt követően éltem az itthoni éveimet de én soha nem töprengtem azon hogy ön kezűleg végzek magammal. Mikor menni kell akkor úgy sincs apelláta,minek siettessem. A pszichológusról meg az a véleményem hogy akkor lenne hatásos nem csak ő de maga a pszichiátria ha valóban tisztában lennének a lélek fogalmával mert az eltört lelket nem lehet egy törött lábként begipszelni. A különböző tesztekkel és egyebekkel csak a már kialakult lélekdeformációt diagnosztizálják mint mikor lefényképezem hogy tengelyig van az autó a kátyúba. Aki maga nem motivált hogy kikerüljön az húzhatják és tolhatják az ott marad.
2015. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem nincs tapasztalatom a pszichológusokkal, de véleményem szerint a gyógyulást nem várhatod 100%-ban az orvostól, azt neked is akarni kell.. ha eleve úgy mész oda, hogy "ennek úgy sincs semmi értelme, humbug az egész" még szép, hogy nem fog segíteni. A terápia lényege pont az lenne, hogy elfogadod h neked segítség kell, és az orvossal/pszichológussal együttműködve derítitek fel az okokat, a kezelési lehetőséget. Szerintem azért nem talált eddig senki megoldást a problémádra, mert te magad nem akartad h találjanak, te ebben az életmódban élsz kb mióta az eszedet tudod, és ahogy te is írtad, "Nem is próbálok semmit se változtatni".. így ne is várj csodákat.
2015. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én járok pszichológushoz, és óriási változások történtek velem, mert hittem benne és akartam változni.

A gyermekemet is hordtam 5 éves korában és 6 éves korában is, különböző problémák miatt, és neki is segített.


A hiba valószínűleg a te készülékedben van, mert elutasítod a változást. A terápia nem csak a beszélgetésről szól, ha nem vonódsz be, akkor tényleg nem segít.

2015. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami miatt magadat bünteted? Miért utáltad meg ennyire magadat? Hogy kezdődött mindez?
2015. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!