Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem depresszios vagyok....

Szerintem depresszios vagyok. Van ebbol kiut? 16/L

Figyelt kérdés
Panikbeteg vagyok, eleg durvan, ezzel kerultem pszichologushoz es mivel a buszozas/utcara lepes nem mindig kon ossze ezert magantanulo lettem meg jobban nem leszek. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy sokszor elkestem mert reggel rosszul lettem a buszon es le kellett szallnom es inkabb egy orat setaltam a suliig, de nem mertem visszaszallni buszra. Volt, hogy mar indulas elott kapott el a panikroham es egyszeruen nem mertem elindulni es mondjuk kellett egy fel ora, hogy jobb legyen es csak 2.orara ertem be. Orarol is sokszor ki kellett mennem, nem tudtam figyelni az orara csak arra, hogy epp mikor leszek mar megint rosszul. Igy a barataimtol is kezdtem eltavolodni, mert nem mertem menni veluk sehova, kedvem se volt, mert tudtam, hogy ha rosszul leszek onnantol kezdve en csak menekulnek haza es borzalmasan fogom erezni magam. Na miota magantanulo vagyok, abbol all a napom, hogy delig alszok aztan egesz nap a szobamba vagyok nem csinalok semmit es ugy kb ennyi. Hetvegente probalok kinozdulni a baratokkal, de van, hogy a varosig se tudok elmenni, ha jobb napom van akkor mondjuk jol tudom erezni magam veluk, de ez eleg ritka. Szoval akkor vagyok jol es erzem magam jol, ha itthon lehetek egyedul. A pszichologus mondta, hogy csak akkor tud segiteni ha en is akarom. En eleg tarsasagi es baratkozos ember voltam meg nem jottek ezek a problemak es szeretnem visszakapni azt az eletem, de nem tudom. Valahogy igy jol erzem magam, ahogy most van, de megse...nehez ezt elmagyarazni. En nem igy akarom jol erezni magam, hanem emberek kozott. Probalok erot venni magamon, de helyette csak szanalmas es nevetseges modon sirankozok. Mit tegyek? Az segitene mondjuk ha ugy kezdenem, hogy meg masok suliba vannak es elmegyek kutyatsetaltatni, bevasarolni, segitek itthon fozni, takaritani stb. Es hetvegenete legalabb meg talalkoznek a barataimmal? Ha most nehez meg nincs kedvem hozza de azert is csinalom akkor kesobb megvaltozik es mar jol fogom erezni magam ezektol? +azon gondolkodok, hogy szeptemberbe (tudom meg messze van) visszamegyek a suliba, de valahova mashova messzebbre es kollegista leszek. Errol mit gondoltok?
2015. febr. 2. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez. Tud felírni neked olyan gyógyszert, ami elveszi ezeknek a rosszulléteknek az élét, és akkor tevékenyebb lehetsz. Ne higgy azoknak akik gyógyszerellenesek. A gyógyszer segít, de neked is tenned kell majd érte, hogy jobban legyél. Iskolaorvoshoz is mehetsz, háziorvoshoz is. Ők majd a megfelelő szakorvoshoz igazítanak. Csak ne hagyd annyiban a dolgot. Ez a betegség magától, meg imától nem fog eltűnni. Már az is nagy lépés, hogy itt megírtad. Lépj tovább is...
2015. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy jarok pszichologushoz. Pszichiaterhez is el vagyok kuldve oda is megyek. Nem gyogyszereken szeretnek elni. Azok lelassitanak es zombi leszek toluk.
2015. febr. 2. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább most élsz úgy, mint egy zombi. Ha jól beállítják a gyógyszereid, akkor sokat segítenek. Alapvetően én is gyógyszerellenes vagyok, de vannak olyan élethelyzetek, amikor már csak az segít. Szerintem a Te esetedben még nem szükséges gyógyszert szedni, de nem vagyok orvos. Elmondhatod majd a pszichiáternek is, hogy csak akkor írjon fel gyógyszert, ha elkerülhetetlen, mert szeretnéd anélkül megoldani a problémát.

Mindenképpen "feszegesd a határaid", mozdulj ki a komfortzónádból. Ne hagyd magad belesüllyedni ebbe az állapotba! Keress valami hobbit, olvass érdekes cikkeket, tanulj meg varrni, főzni, stb.... rengeteg dologgal lekötheted magad. :) Legyen napirended, és minél többet segíts otthon, próbálj igazodni a "normál" napirendhez!

Ha csak nem az otthoni gondok okozzák a pánikrohamokat vagy nem valamilyen speciális képzést nyújt az iskola, akkor szerintem felesleges kollégiumba költöznöd.

És még valami! Gondold végig, mit szeretnél kezdeni az életeddel, hogyan képzeled a jövőd, és mit kell tenned, azért, hogy elérd a céljaid. Jobbulást! :)

2015. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!