Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le erről a...

Hogyan szokhatnék le erről a játékról?

Figyelt kérdés
Teljesen nem akarok leszokni, csak csökkenteni a játékkal töltött időt. Hazajövök a suliból rögtön ülök a gép elé és estig ki sem mozdulok. Tanulni ritkán szoktam. Érettségi előtt állok, szóval nem ártana. Nincs önbizalmam, depressziós voltam anno, szóval ez is közrejátszott a rászokásban.
2015. febr. 24. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz depresszió, meg önbizalomhiány, hogy az ember rászokjon a videojátékokra.

Mást nem tudsz tenni, minthogy korlátozod az időt. Pl azt mondod, hogy minden nap csak 5-7ig játszol és ennyi. A legjobb, ha olyan időpontot választasz a játékidő végének ami rajtad kívül áll. Pl vacsora nagyon jó erre, mert ha együtt vacsorázik a család akkor ugye szólnak szüleid, hogy menj enni.

A legnehezebb nem is az lesz, hogy az időkorlátot betartsd, hanem az, hogy a felszabadult szabad időben amikor pl tanulnál akkor se a játékon járjon az eszed. Mert annál nincs rosszabb amikor nem játszol de a tanulás sem megy.

Másik módszer, ha tanulás feltételévé teszed a játékot. Tehát pl ha tételeket kell tanulnod akkor amíg nem mennek a tételek addig nem állhatsz neki játszani. Ha gyorsan megtanulod az aznapi adagot akkor korábban játszhatsz ha lassan akkor később.

De a legfontosabb az önuralom, mert ha sunnyogsz akkor semmi értelme az egésznek. A szüleid kezébe is adhatod az irányítását a dolgoknak. Kontrollálják ők a játékidőd, ha te nem tudod.

2015. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azt mondod hogy mostantol nem jatszok, es tenyleg nem jatszol.
2015. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én napi 8-9 órát wow-ozok, szerintem nincs ezzel semmi gond, ha ezt szereted csináld, ha nem szereted keress más elfoglaltságot... olvass pl könyvet! vagy keress valami sportot...
2015. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ez a játék? Kéne...
2015. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!