Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavaros vagyok?

Személyiségzavaros vagyok?

Figyelt kérdés
Már elsős koromban kiderült hogy diszlexiám, diszgráfiám van, figyelemzavaros vagyok. Nem szerettem általánosba járni mert sokat cseszegettek. Ami úgy kezdődött hogy 4.-ben az ofőm teljesen rám szált, mondogatta hogy hülye vagyok mert pl lemaradtam tollbamondás közben, ilyenek. Apámnak az nem tetszett hogy matekból nem vagyok elég jó. De mondjuk 7.-ben meg 8.-ban már ötös voltam matekból mikor már lehetett számológépet használni( a mai napig nem tudok számokat fejben összeadni, szorozni,osztani). Egy barátom volt, másokkal nem is nagyon beszéltem. Gimiben jó környezetbe kerültem. Ott már egész sok barátom volt és mindenkivel tudtam beszélni meg részt vettem programokon. Szóval olyan voltam mint egy normális diák. Érettségi után oda mentem egyetemre ahova a fakkos barátaim : biológia szak. De mivel nem volt kialakult képem arról h mit is szeretnék csinálni ezért ott hagytam fél év után, mert nem volt szimpi a hely meg a tanárok. Átmentem bölcsész karra mert úgy gondoltam inkább humán beállítottságú vagyok. Jól is ment az elején. PL. 4-es ZH-t írtam latinból úgy h nem is szóltam a diszgráfiáról. De! bekapcsolt valami szorongás nálam amit utoljára általánosban éreztem. Ha rám nézett a tanár lemerevedett a nyakam és az arcom (sima órán), egyfolytában nyelnem kellett, és úgy éreztem hogy baromi hangosan. Nem tudtam beszélgetni a csoporttársaimmal mert mikor meg akartam szólalni elkezdett nagyon dobogni a szívem és görcsölt a gyomrom. Rossz érzésem volt amikor becsukták a terem ajtaját. Szóbeli vizsgán meg teljesen kész voltam, egy csomó előadást is kellett tartanom... ez a szorongás kb 2. félévtől jelentkezett. Most passziváltattam magam. Most 22 éves vagyok. nem tudom mihez kezdjek magammal. Már az is para hogy emberek közé menjek. Utálom magam hogy ilyen vagyok. Szorongok és nem merek beszélni. A bátyám is azzal cseszeget hogy ilyen vagyok és így nem viszem semmire. Apukám rákos, nagyon le van gyengülve. Sosem volt valami jó kapcsolatunk. Régebben is inkább csak a politikáról tudtunk beszélni mert az érdekelt mindkettőnket. Emiatt is nagyon nagyon rosszul érzem magam. Na jó nem tudom mit írjak ez a helyzet eléggé rossz. Nem tudom mit kéne csinálnom.
2015. febr. 25. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem személyiségzavar, hanem a szorongás valamilyen fajtája.
2015. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gömbicica ***** válasza:
100%

sok tőről ered a problémád(

gyerekkori elvárások, megfelelési kényszer, tanárnak, apának :-( ez nagyon sok.


szeretem ezt a diszgráfia, diszlexia, figyelemzavaros kifejezéseket.

már idejekorán büntdatot, betegségtudatot ültetnek az emberbe. ezt az állatságot(


oszt itt az eredmény. Vagy egy klassz fiatalember, aki már egyetemre járt, aztán beugrott a mult emléke, és paff lettél(


a szorongás népbetegség lett, mert az emberek lelke elsivárosodik ,szeretetlenek :-( innen ered minden.


Neked is jó szivvel ajánlom az alábbi könyvet, nekem rendes könyv formában is megvan, és a benne olvasottakat saját magamra leforditva igaznak tartom, igy szerintem másra is igazak!!!!


[link]


a pannonhalmi Vesperás teát jó szivvel tudom ajánlani szorongás oldónak, valamint a nervenplege gyógynövényes tablettákat. jó hatásfokkal müködnek nekem!


és gondold át amit a könyvben olvastál!


Szeresd magad, a parádat, félelmeidet megértem(megéltem!)

légy jóban önmagaddal, bocsásd meg Édesapádnak mindazokat a dolgokat, amik Téged negativan érintettek gyerekkorodban.


Igyál elég vizet!!!! táplálkozz változatosan, figyelj a tartásodra!!!!-sokat segit ez is!!! tapasztalat!!!-

a testsulyodat pródáld a talppárnákra helyezni ezáltal kicsit megbillen a medencéd, a tartásod egyenesebbé válik, a vállövből eltünik a szorongó feszült érzés, a nyakad megnyulik, ezáltal a keringésed is szabadabb lesz, stb.stb.stb.


remélem segitettem :-) kivánom, hogy mielőbb élhesd az egyetemisták diákéletét!!! üdv. Edit.

2015. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gömbicica ***** válasza:
Lemaradt( megjegyzem a rák a lélek betegsége, a haragosság nagymértékben belejátszik. Édesapád rák beteségét is megtudod keresni a könyvben. olvass bele, és értelmezd a jelen helyzetre. tökre biztos vagyok abban, hogy egybecsengenek majd a dolgok(((
2015. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Sok negatív élményben volt részed olyan dolgok miatt, amiben nem voltál és vagy hibás. Sajnos a gyerekek sokszor igazságtalanok és a csoportban elkövetett kirekesztés nagyon gyakori. Hogy valaki tanár lehessen, nem szükséges semmilyen valós alkalmassági tesztet megírnia és a felsőoktatásban sem készítik fel a jövő tanárait az ilyesfajta nagyon gyakran előforduló magatartások kezelésére, ezért az olyan esetek, mint a tied, nagyon gyakoriak. Mivel az ember önértékelése (a gyermekkorban és a tinédzserkorban is) és önképe nagyban függ a környezet reflektálásától, így te elhitted azt, hogy nem vagy okos és tehetséges. Ez a gondolat egészen addig mélyült benned, míg meggyőződéssé vált és onnantól már valóban a teljesítményedet is meghatározta az önmagadról alkotott rossz véleményed. Mivel - szerintem - ezzel a problémával hosszú távon senki sem foglalkozott, ezért a belső félelmek és bizonytalanságok olyan mértékben és sokrétűen hatalmasodtak el benned, hogy szép lassan kialakult a pánikbetegség. Azt tanácsolom, hogy fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez. A pánik betegség nagyon gyakori és egyre elterjedtebb a mai modern társadalmakban, ne félj- és szégyellj segítséget kérni. Sajnálom édesapádat, nehéz időszak lehet ez neked és az egész családodnak. Próbálj vele beszélgetni, akármiről. Lehet, az elején kicsit furcsa lesz, de nem baj, ha esetlen, gyakorlat teszi a mestert.

2015. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat :)
2015. febr. 25. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!