Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyire érzéketlen vagyok?...

Ennyire érzéketlen vagyok? Miért nem érzek most semmit? Azthittem idővel javul az érzelemvilágom, de tévedtem.

Figyelt kérdés

15 éves koromban az iskolai pszichológussal csináltunk teszteket a suliban, amiből nagy vonalakban annyi jött ki, hogy nagyon csekély empátiára vagyok csak képes az emberekkel szemben, és egy szociopata teszt is hajlamokat mutatott nálam. Akkor nem vettem komolyan, meg amúgy nem is nagyon tudtam hogy kipróbálni ezeket a dolgokat magamon, hogy valóban bajom van-e vagy sem, mert a családom ugyan olyan rossz volt, mint előtte, és mint most, senki nem halt meg stb.. Viszont soha senkit nem voltam képes megvigasztalni, mert nem éreztem semmit. Nem tudtam, és nem is akartam átérezni senki bántatát, könnyeit, még akkor sem, amikor már nagyon "gázul" éreztem magam a helyzetben, és tényleg meg akartam próbálni. Aztán jött a párom. 4 éve vagyunk együtt annak ellenére is, hogy már a kapcsolatunk elején kiderült, hogy borzasztóan érzelem szegény vagyok, és azt a keveset is ami van, nagyon nehezen mutatom ki. A 4 év alatt sikerült annyit fejlődnöm, hogy felé már sokkal könnyebben mutatom ki a szeretetet, és az empátián is sikerült javítanom, de szinte csak felé.

Amire ki akarok lyukadni most az az, hogy mindig azt mondta a párom, hogy "biztos nem olyan rossz a helyzet, ha neadj'isten meghal valakid, biztosan érzel majd valamit. Érezned kell."

És elérkeztünk a mai napig. Még nem halt meg a mostoha nagymamám, de már gépek tartják életben, és vagy ma, vagy holnap lekapcsolják. Amikor ez kiderült, mindenhol megfagyott arcokat láttam, és mély szomorúságot. Én viszont egész egyszerűen nem érzek semmit. Próbálok belegondolni, hogy ő akkor most tényleg meg fog halni, és akárhogy is, de a rokonom, és mindig kedves volt velem, de egyszerűen nem érzem azt, mint amit a családom többi tagján láttam. Egyszerűen semmit. És tudom, hogy ez rossz..


A legutolsó ilyen jellegű megjegyzése a páromnak akkor volt, amikor pár napja az utcán épp mögöttünk ütött el egy busz egy kiskutyát. Átment a két hátsó lábán, de mivel kóbor volt, biztosan elaltatták. Akkor sajnálatot éreztem a kutya iránt, a párom pedig közölte, hogy "látod? ha egy emberrel történik valami, akkor is valami ilyesmit kellene érezned"


Szóval mi a véleményetek? Ez csak valami múló dolog lesz (bár igazából eddig egész életemben ilyen voltam), vagy valami, ami ellen ez után sem fogok tudni tenni semmit?

L20


2015. febr. 25. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát érdekes személyiséged van. De szerintem később egy családanya szerep értem ezalatt a gyereket, teljesen meg tud változtatni érzelmileg is. Láttál már anyát érzelmek nélkül a gyerekei felé? Naugye. Ne aggódj fiatal vagy még meg fog ez változni.
2015. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az én anyámat láttam érzelmek nélkül felém és a testvérem felé miután elváltak az apámmal. Kötelező rossz dolognak tartott, én legalábbis 5éves koromtól teljesen így érzem magam, mert még együtt élünk.

De igen, én is nagyon remélem, hogy ha nekem is lesz saját családom, akkor teljesen más lesz az egész, mint itthon volt nálunk.

2015. febr. 25. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy mostoha mamához való viszonyból ,aki ráadásul még él,azt kikövetkeztetni,hogy érzéketlen vagy?

Nekem már meghaltak a nagyszüleim ,alig ismertem őket ,mert messze laktak.Semmit nem éreztem a halálhírük kapcsán.

Egy percig sem gondolom magamról,hogy érzéketlen vagyok.

Az iskolai tesztek meg csak arra jók,hogy minél több fiatalt gyógyszerrel tömhessenek,gazdagodjon a gyógyszer ipar.

2015. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valamit hozzáfűznék:Anyukádtól ezek szerint nem sok szeretet kaptál.

Tőle kellett volna ezeket megtanulnod.Engedd el magad és ha olyan embernek nyílsz meg aki fontos,többet nem lesz nehéz kifejezni az érzéseket.

2015. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló vagyok, mint te. Nem vagy depressziós véletlenül? Az okoz ilyen közönyt, főleg ha régóta fennáll.


Nekem az öregapám halt meg még úgy 14 éves koromban, de abszolút nem érdekelt. A nagynéném 13 éves koromban, de ő sem (pedig jóban voltam vele és elvileg szerettem). Amikor elpusztult 14 év után a kutyám, azt is kicsit megkönnyeztem, de ennyi. Nem nagyon hatott meg. A párkapcsolatomban pedig dettó én is így viselkedtem, ahogy te. Nem mutattam ki érzelmeket.


Viszont én már sokszor voltam különböző szakembereknél és még egyiknél sem merült fel, hogy esetleg antiszociális vagy szociopata lennék.

2015. febr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!