Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj van egyik legjobb baratom...

Baj van egyik legjobb baratom öngyilkos akar lenni mit tegyek? Hogy beszelhetnem le rola?

Figyelt kérdés
Szoval a csaj holnap kapja meg a felevi bizonyitvanyat es lett egy 2-ese matekbol es 3 masa fizikabol. Ez nem is lenne baj csak szülei föleg az apja elegge elmebeteg tipus es valoszinuleg agyon lesz verve szegeny lany... Nagyon fontos ember az eletembe nelkule nem tudnak elni (nem jarunk) rengetegszer segitett nekem felallitott a padlorol es en is ot es szegenykem azmondta inkabb meghal minthogy agyonverjek... Szegeny lanyt sose szerettek ugy igazan szulei es rengeteg csalodas es banat erte es hiaba van most pasija is mar az se vigasztalja ot.. :( mit tehetnek? F/17
2015. jan. 18. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szóljatok felnőtteknek (pl. tanárnak), ha tényleg ennyire vészesek a szülei. És ne hagyd egyedül, nehogy tényleg butaságot csináljon!
2015. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
54%
Azért megölni nem fogják. Bármilyen hihetetlen is ez 17 évesen.
2015. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a gaz hogy az apja elegge agressziv barmire kepes
2015. jan. 18. 15:33
 4/5 anonim válasza:

legvegsobb esetben, ha ennyire tragikus az ugy (NEM javaslom senkinek a csalast felre ne ertsetek) esetleg halvanyitsatok el a felevi jegyet tollradirozos radirral (ami csak a papirt koptatja amugy) es irja at radirozhato tolal. ev vegere meg javista ki.

Vagy szoljatok inkabb valami felnottnek, nem megoldas a gyerekbantalmazas semmira.

2015. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es: Ez valószínűleg csak tovább rontana a helyzeten! Az én apám is hasonló, és mikor még gimibe jártam, állandóan a hátam mögött beszélt velem a tanárokkal (akik azért mondtak el neki mindent - még a megalázó dolgokat is - mert apám mindenki más előtt azt hangoztatta, hogy ő mindenben támogat engem, és soha nem mérges rám, mindent megtesz értem, csak az én javamat akarja, és "nagyon szeret", stb.) meg össze-vissza kutakodott a szobámban is, s általában véve is: semmi nem volt előtte "szent". Én az ő szemében csak saját maga része voltam, az ő kiterjesztése, akit kénye-kedve szerint sanyargathat. (Talán érdekes lehet ez a honlap, bár - nyilván - közel sem biztos, hogy ennél a családnál is hasonló a probléma: [link]


Az iskolapszichológus valószínűleg tudna segíteni a lánynak.

2015. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!