Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme komoly pszichiátriai betegséggel tovább élni? Elegem van

Figyelt kérdés

Skizofréniám van (legalább is azt mondják) (tudom h vmi nem ok velem de sztem a skizofrénia túzlás mindegy)

Évente kb egyszer bevágnak a pszichiátriára mert szerintük visszaestem az év többi részében meg probálok embert csinálni magamból de egyre nehezebb

Dolgozni nem tudok bnőm volt de már nincs (elhagyott 2 éve de volt egy másik lány is akinek tetszettem de miután visszaestem ő is ott hagyott) barátaim sincsenek nem is leszenk mert ki se mozdulok nem birom az embereket van amikor kb az ágybol nincs erőm felkelni és délután van mire felkelek

A pszichológusnak sincs semmi értelme csak beszéljük ugyanazokat a hülyeségeket újra meg újra rohadtukl unom!!!

És tudom hogy erről fog szólni az életem és baromira nincs kedvem végigcsinálni ezt a nagy semmit elegem van :( a szüleim is már zártra raknának legszivesebben tudom csak hát még nem csináltam semmi olyat

De nem tudom nem akarok tovább harcolni úgy érzem nincs miért :( Nem akarom szedni tovább a gyógyszereket lesz ami lesz vagy meg akarok halni nem tudom

4 éve van ez az egész és nem azt érzem h egyre jobb hanem egyre szarabb

20/F


2015. márc. 7. 10:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod mit hoz a jővő. Lehet családod, gyerekeid, lehetsz jobban. Szedd a gyógyszereket és kitartás.
2015. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Skizofrénnek gyerek, család??? O.o
2015. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szedjed a gyógyszereket, akkor akár tünetmentes is lehetsz.
2015. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az a leírásod alapján egy makacs depressziónak tűnik. A pszichoterápiának meg akkor van értelme, ha te is akarod, azért tűnhet úgy, hogy ugyanarról beszéltek, mert nem tudsz/mersz mélyebbre menni, érzelmileg bevonódni. Ezek nélkül a terápia valóban egy helyben toporgás, de ez rajtad is múlik!
2015. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

2. Igen!

Skizofrénnek is lehet családja, csak kezeltesd magad, jàrj kontrollokra.

2015. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Apum skizofrén volt és hála Istennek nem adta fel! :-) élete végéig szedni kellett a gyógyszereket, de fantasztikus, gondoskodó Apa volt! :-)
2015. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
12%
Nahát szép családmodell, "apám skizofrén volt", ennél már csak az a jobb,hogy "anyám skizofrén volt".Az állam ilyenkor elveszi a gyereket,legalább is jó esély van rá.Terhes nő nem is szedhet antipszichotikumot, vajon miért?És a genetikai terheltségről már nem is beszélnék...
2015. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Családmodell? ennél nagyobb takargatnivaló is van, főleg ha tünetmentes és jó ember. Az alkoholista, bántalmazó szülőktől kéne elvenni a gyereket. Gondolom sok fogalmad nincs erről a betegségről csak amit a filmeken láttál kedves 7-es válaszoló :-) nálunk is volt ilyen beteg és tapasztalatból írom. saját házad táján... mielőtt másokat sértegetsz ;-)
2015. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden beteg reagál egyformán a kezelésekre, van aki tünetmentes lesz és normális életet tud élni, észre se vennétek, hogy van valamiféle betegsége (aki ezt nem érti az buta ember és nem kell vele foglalkozni).


Kérdező akarnod kell jól lenni, eljárni a pszichológushoz/pszichiáterhez, szedni a gyógyszereket, mert anélkül nem fog menni. Ha egyre rosszabb talán nem ártana gyógyszercsere.

2015. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. 7-es itt a kérdésre kell válaszolni nem kötekedni a válaszolókkal. Ha esetleg nem sikerült értelmezni.
2015. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!