Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme fiatalon ilyen komoly döntést hoznom a testemet illetően?

Figyelt kérdés
Már napok óta kapar a gondolat a fejemben és fogalmam sincs mit tegyek. Normális tanácsot eddig nem kaptam, ezért remélem valaki itt tud segíteni! Az lenne a dolog, hogy én szeretném végleg megszüntetettni a menstruációmat. Nem tudom még milyen módon, de egyszerűen meg akarok tőle szabadulni. Az egyik oka ennek, hogy sosem akartam gyereket, most ne menjünk bele, hogy miért, de tényleg, sosem szeretettem őket és még csak meg sem fordult a fejemben, hogy nekem valaha is legyen. Tehát ilyen szempontból teljesen fölösleges menstruálnom. A másik ok, hogy legalább nem kellene mindig kikészülnöm menzesz miatt ja és a harmadik, hogy nyugodtan, tiszta szívvel szexelhetnék akivel csak akarok, persze gumival, de nem kellene félnem, hogy teherbe esek. Emiatt az agályom miatt, alig volt még szexuális kapcsolatom. Szóval, minden jel arra mutat, hogy sokkal jobban járnék minden szempontból. A fenének sem kell ez. Annyi csak a bibi ,hogy 18 éves vagyok, nem tudom nem-e bánnám még meg. Bár szerintem nem. De ti mit javasoltok? Nagyon szeretném, ha segítenétek, mert ez nagyon fontos! Köszönöm mindenkinek, aki válaszol!
2012. dec. 29. 04:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy később megbánnád. Az ember véleménye nagyon sokat változhat az évek folyamán.

De a női szervezet normális működéséhez hozzátartozik a rendszeres menstruáció is. Ha megszűnne, akkor állandóan hormontartalmú gyógyszereket kellene szedned, klimaxos tüneteid lennének. Sőt, lehet, hogy erősen szőrösödne az arcod is.

Egy ismerősömnek 28 évesen kivették a méhét. Ma már 50 éves, azóta szedi a gyógyszereket, az arcát pedig kénytelen borotválni.Sokkal többet kínlódik, mint amíg megvolt a menzesze.

2012. dec. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Juj, hát ez nem hangzik valami jól :/
2012. dec. 29. 08:11
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Uramisten, ekkora hülyét, bár bocs.
2012. dec. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy van amit az eslő ír. Na meg könnyen lehet hogy megbánnád és találkoztam már nem egy nővel (kozmetikus vagyok sok nő megfordul nálam és elmeséli életét)aki igy gondolkozott huszon évesen aztán jött egy ember és természetesen megváltozott minden. Rengeteget változik az ember gondolkodása főleg ilyen fiatalon. A másik a testednek sem tenne jót az elsőnél leírtak miatt is. Az meg hogy ennyire flsz a therbeséstől azért hülyeség mert err is van mód hogy 99,9%-ban ne legyen. pl gyógyszer vagy spirál mellett. Ha nem akarsz ég sok évig gyerket nyugodtan lehet spirált is feltetetni.A testednek kell a menstruáció hogy rendesen működjön, egyéb területeken is van hatása amit nem is érzünk. De igy telejes a szervezeted működése. Senki sem szereti de ez van. Minden nő azon túl hogy nem akar már gyereket(mert van amennyit szeretne) még év tizedekig menstruál mégsem tesznek ellene semmit. Anyukám leállítatta 50 éesen mert 24 naponta volt meg neki és mondták hogy akár még 10 évig is eltarthatna. Na jöttek is klimaxos bajok na meg a pocakosodás ami a hormon változás miatt van. Egyébként egy nagyon vékony nő nincs 50 kg, de lett egy pocakja ami ellennn nem tud tenni. A tipikus idősödő kori zsíraktározódás.
2012. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Csapj fel apácának, akkor aztán tényleg semmi szükséged nem lesz a méhedre! -.-"
2012. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit akarsz, a menzeszt nem lehet csak úgy megszüntetni. Mégis mire gondoltál? Kiveteted a méhed? Nem fogják kivenni indok nélkül, pénzért sem.

Szóval max. szedsz tablettát, hogy gyengébb legyen a vérzés, vagy használsz Mirenát, attól sokaknak elmúlik. Esetleg injekciót, de annak meg annyi mellékhatása lehet, hogy szerintem jobban fogsz tőle szenvedni, mint a menzeszedtől.


Egyébkén véleményem szerint idióta ötlet ez az egész, de nem az én dolgom.

Viszont nem tudod megcsinálni, szóval mindegy.

2012. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok. Egyébként az jó nagy baromság, hogy ha kiveszik a méhed, akkor klimaxos leszel:DD

Ahhoz a petefészkeket kell kivenni,mert az termeli a hormonokat.

Ha csak a méhet veszik ki, akkor csak menzesz nem lesz.

De mint mondtam, nem veszik ki csak azért, mert neked nincs kedved menstruálni.

Szóval nyugodtan elfelejtheted a dolgot, csak úgy felvilágosításképp közöltem...

2012. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
De a histerektomiával ugyanúgy jönnek a klimxos tünetek, de az igaz hogy a petefészkek termelik a hormonok nagy részt.
2012. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha már ekkora változtatásra hajlandó lennél, miért nem leszel vegetáriánus?

"Természetesen a megfelelő megoldás a tisztán növényi étrend, mely eleve 2-3 napra rövidíti le a menstruációt. (Dr. Bieler írja: "Az ausztráliai őslakóknál, akik kizárólag az ott termő gyümölcsöket fogyasztják, a nők menstruációja csak 20 percig tart, mialatt 1 teáskanálnyi vérmennyiség távozik a szervezetből.")"

[link]

A két napos menstruációt alá tudom támasztani, volt már olyan rövid, de inkább 3 naposra számíts. Viszont görcseim tényleg nincsenek.


"tiszta szívvel szexelhetnék akivel csak akarok"


ÖÖÖ :) nem akarok papolni, de ha nem az a célod, hogy ilyen közelről megismerd a lehető legtöbb fiút, akkor egy egyszemélyes sport a szarvasgyakorlat. Szivemből ajánlom:

*****


25L (másfél éve vagyok vega kb. kisebb megszakításokkal)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
pontosan. minél több gyümölcsöt eszel,annál rövidebb lesz a menzesz. lásd előző válaszolónál.
2012. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!