Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez testképzevar, evészavar?

Ez testképzevar, evészavar?

Figyelt kérdés

Mindig is vékony voltam, nem sovány, csak vékony. Azt ehettem amit és amennyit akartam. Kb két éve szép lassan kezdtek felhalmozódni a kilók, észre sem vettem. Sokáig 48 kg voltam, most meg 53. Kb egy hónapja van az, hogy nem tetszik a testem. Mondják páran, hogy "uhh de jó izmos, lapos a hasad" de ha leülök akkor van egy nagy hurka. A combom a lovaglás miatt vastag, de van rajta felesleg is.

Úgy néz ki egy napom, hogy reggel eszek 6-kor, suliba semmit, utána 3 körül ebédelek, délután nehéz megállni, hogy ne egyek folyamatosan. Érzem, hogy teli van a gyomrom, mégis csak ennék és ennék. Néha nem tudom megállni. 6 után nem eszek, nem akarok lefogyni, mert tudom hogy nem szép, de nem akarok tovább hízni. Ez se nem anorexia se nem bulimia, azt hiszem. De akkor mi ez?

(16/L 164 cm, 53 kg)



2015. márc. 9. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, aztán két éve anorexia lett belőle. Vigyázz.

53 kilo bőven jó. Még kevés is lehetne, de neked elég ennyi is, ahogy olvasom. Naponta háromszor enni kevés, és nem is jó. Egyél ötször, ha lehet, de a tízórai meg uzsonna legyen valami kicsi, alma, vagy jogurt, ilyesmi. Ha úgy gondolod, cserébe egyél egy kanállal kevesebbet az ebédből, vagy mit tudom én. Ha csak háromszor eszel, csak jó lassú lesz az anyagcseréd.

2015. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Husii. válasza:
egyetértek az előzővel..kevés hogy ennyiszer eszel. mindenképpen többször és keveset kell enned és így a gyomrod nem kér majd folyton kaját és ez által te sem fogod így érezni magad. de egyébként szerintem is jó az 53 kg csak..értékeld magad ugy ahogy vagy!!
2015. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!