Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg vagyok szerintem...

Kényszerbeteg vagyok szerintem. Pszichiáterhez járok evészavar, szorongás és depresszió miatt. Mondjam kényszert?

Figyelt kérdés

Olyan kényszereim vannak hogy mindig mosom a kezemet. Félek a wc kilincset megfogni vagy naponta 7-8x megmosom a kezem tisztasági okból. Emiatt ki van repedezve a bőröm.

Körmöt rágok, és a köröm alatti bőrt. Ennek következménye hetente begyullad valamelyik ujjam a rágás okozta sebek fertőződése miatt. Vagy számolgatási kényszerem van. Nem tudok két dolog közül dönteni és ki kell számolnom ec pec kimehecc-el hogy melyiket válasszam. Ezt 10x el kell ismételnem és ha 5:5 jön ki a két lehetőségből újra 10et. Tudom viccesen hangzik de ha nem csinálom idegbeteg leszek meg szorongok. És ne ítéljetek meg!!!


Aztán van még hogy ugyan azt a gyűrűt veszem fel ugyan arra az ujjamra, reggelente 15x végigcsavarom az ujjamon hogy szerencsés napom legyen.


Aztán van kényszergondolat megőrüléstől, káromkodástól templomban vagy máshol ahol nem illik. Félek hogy káromkodni fogok vagy hülyeséget csinálok amivel bolondnak fognak nézni.


Aztán van még olyan is hogy más után nem tudok inni pohárból, üdítősitalból, sörből semmiből. Undorodom más ember nyálától. A pohár alján levő üdítőt, vizet sose iszom ki teljesen alján hagyok valamennyit. Ha kiiszom mindet akkor az rossz érzés


Van még olyan is hogy lejárt szavatosságú ételt nem eszek meg. Vendégségben is megnézem a hűtőben a lejárati dátumát a kajáknak. Vagy adnak ketchupot, mustárt vendégségben megnézem meddig jó. És ha lejárt hangosan elmondom mindenkinek hogy a házigazda mit akart rámsózni!!


Na szóval ezek a kényszerbeteg tüneteim. Eddig evészavarban szenvedek, szorongásos-depiben meg még ez. Ütős kis betegségkombó. Nagyon kellemes!! :I


Na szóval a kérdésem az lenne hogy,

1. Ez szerintetek kényszerbetegség vagyis OCD?

2. Elmondjam a tüneteimet amit itt leírtám kezelő pszichiáteremnek? Mert zavarnak a kényszeres tüneteim és szeretnék arra speciálisan gyógyszert kapni mert amit kapok evészazavarra szorongásra az nem ér semmit OCD-nél.



2015. febr. 12. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kényszerbetegség, ez egyszerű finnyásság, viszont elmondhatod a dokidnak hátha tud segíteni hogy hogyan könnyítsd meg a saját dolgodat.
2015. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
AKKOR MÉGIS MI A KÉNYSZERBETEGSÉG SZERINTED ÚGY ŐSZINTÉN????!! Finnyásság?? Én azt gondolom a finnyásság nem okozna folyamatos szorongást stb. Meg a finnyásság másoknak okoz gondot nem a finnyás embernek!! Szóval a logikád már itt megdőlt. De mindegy is értelmes emberek válaszát továbbra is várom szeretettel :3
2015. febr. 12. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem mi itt a kérdés, mert egyértelműen elmondod hogy szeretnél tőle segítséget kapni erre a problémádra is és a kezelőorvosodnak amúgy is ajánlott minden őt és a kezelést érinthető dologról beszámolni. Az írásodból nekem az jött le, hogy már döntöttél csak félsz és biztatást szeretnél. Ez utóbbira meg azt tudom mondani, hogy sokkal helyesebb szólni a bajodról és támogatást kapni, mint magadban szenvedni tőle. Mégpedig azért mert egy szint után egyedül nem is tudod már megoldani, csak támogatással. És nagyon sokat tud jelenteni, ha egy hozzáértő megért téged és segít. Viszont azt nem tudom mennyire van konkrétan kényszerbetegség ellen gyógyszer. Ez tényleg olyasmi, amit leginkább terápiával lehet megoldani, nem tudom lehet-e rá bogyót kapni. Csak mert biológiai és kémiai szempontból megközelítve nem biztos, hogy a kényszerbetegségre van olyan szer, ami csökkentheti ezeket a tüneteket. De én nem értek hozzá. Mindenképpen számolj be az orvosodnak róla, ő tudni fogja.


Egyébként csak pszichiáterhez jársz, vagy pszichológushoz is? Csak mert a gyógyszerek csak a szedési idő alatt csökkentik a tünetet, nem gyógyítanak meg, neked meg határozottan olyan problémáid vannak, amin a terápia segíthet.

2015. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az első mondatoddal megmutattad a te értelmi szintedet amit nem kommentálnék. A mai embernek az a baja, hogy már mindenre rá fogja hogy ő beteg ő depressziós neki biztos valami szörnyű baja van csak hogy ne kelljen szembe néznie azzal, hogy esetleg magának csinálja ezt az egészet TELJESEN FELESLEGESEN.
2015. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez kenyszerbetegseg. Nalam is van kezmosas,szamolas,regebben voltak a rossz gondolatok is hogy megbolondulok stb,rogton elmondtam az orvosomnak es segitett rajta. Mindenkeppen mond el a dokinak,mert csak sulyosbodni fog. De miert jutott eszedbe hogy ne mond el neki?
2015. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!