Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan csökkentsem le jelentős...

Hogyan csökkentsem le jelentősen az alvási igényemet?

Figyelt kérdés
Napi 8-9 órát aludnom kell akkor is, ha semmi különösebben fárasztót nem csináltam, mert egyébként egy mosott sz*r / zombi vagyok. Főleg reggel nincs semmi motivációm és életkedvem kikelni az ágyból. Viszont az a baj, hogy a nap többi része már nagyon szűkös a munka, tanulás, szórakozás, stb. számára és az élet is rövid. Mit csináljak, hogy elég legyen kevesebb alvás is? Vagy nem lesz bajom ha rendszeresen kevesebbet alszom és fáradt vagyok?
2015. márc. 10. 21:41
 1/4 schocko ***** válasza:
A kevés alvás esetleg betegégekhez vezethet, így például van összefüggés a cukorbeegség és a kevés alvás között...majd később valószínűleg csökken az alvásigényed, de most ne erőltesd...
2015. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne az alvásból spórolj. Kell a napi 8 óra, különben hiába szűkös a nap többi része tanulásra munkára vagy éppen szórakozásra, ha egyiket sem tudod kellő koncentrációval művelni az alváshiány miatt. Szerintem nincs olyan hogy csökken az alvásigényed, majd csak évek múltán. Én személy szerint semmi miatt sem spóroltam az alvással.
2015. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alvás igényed genetikailag meghatározott. Nem tudod csökkenteni. Korral változik, de alapjáraton a 8 óra felnőtteknél az egészséges.
2015. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idős vagy, de hatvan év múlva elég lesz három óra is. Ha az ízületi fájdalmak és hasonlók miatt egyáltalán elalszol. Addig várj türelmesen.


Ha nem alszod ki magadat, akkor levert leszel, csökken a teljesítőképességed stb. Így fog igazán elmenni melletted az élet.

2015. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!