Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártam félévet pszichológushoz...

Jártam félévet pszichológushoz kognitív és viselkedésterápiára. Semmit nem haladtunk, nem javultam, nem lett változás. Mindenképp orvost javasol. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam, hogy felkeresek egy pszichoterapeutát, akinek vannak módszerei a pszichés betegségek kezelésére.


Szociális fóbia, pánikrohamok, depresszió. Ez a diagnózisom.

Milyen módszerben képzett terapeutát érdemes keresnem?

Vagy folytassam a kognitívat antidepresszánssal és mindenféle nyugtatóval, szorongásoldóval?



2015. márc. 12. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Fél év alatt ne várj csodát.
2015. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3 hónapban egyeztünk meg, ennyi időbe telik a kognitív terápia.

Nos, végül lett belőle 6 hónap.

Már nem járok egy hónapja, de visszamehetek, feltéve, ha elkezdem a gyógyszert.

2015. márc. 12. 16:15
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Kinyirnak a gyogyszerek! Pszichologust keress. Nezd semmi nem valtozott, most ha televagnak gyogyszerekkel, es attol, egesznap alszol vagy kattogsz, hajad hullik idovel, remegsz, hallucinalasz... stb. Egyre tobb es tobb kell majd ugyanazert a hatasert, es azon kapod magad, hogy ostoban bamulsz ki a fejedbol, esetleg elhizol ... egyre keserubbnek fogod erezni magad ... es meg ongyilkossagot is elkovethetsz mert az is mellekhatas, es gyogyszer fuggo leszel, max nem szorongsz annyira mig szeded, de attol fogsz rettegni, hogy tudod, hogy szetcseszi az agyad es a tested, de nem mered majd letenni , mert felsz, hogy visszater a fobia...
2015. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom.:(

Ezeket elmondtam a volt pszichológusomnak, és nem hitt nekem.

Azt mondta az emberek 70%ának használ.


Milyen módszerben képzett terapeutát keressek?

2015. márc. 14. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem pszichologust keress, Nekem segitett! A pszichiaterek majdnem kinyirtak a gyogyszereikkel...
2015. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sima pszichológust vagy pszichoterapeutát?
2015. márc. 14. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben alaposan utánanéznék, hogy a környéken milyen pszichiátereket ajánlanak/kedvelnek a legtöbben, kikre mondják/írják azt, hogy nem csak annyit tesz, hogy teletöm gyógyszerrel, hanem valóban segíteni akar, és érti a dolgát. Elmennék hozzá, és kikérném a tanácsát, hogy szerinte az adott problémára milyen terápia és módszer lehetne megoldás. Lehet, hogy a te problémádra alapjáraton nem a viselkedésterápia a megfelelő, hanem valamilyen más módszer, és emiatt nem érzel változást. A gyógyszert nem kényszerítheti rád, szóval ha érdeklődsz mástól is, és esetleg meglátogatsz egy pszichiátert, az nem jelenti feltétlenül, hogy más választásod már nem is lesz, mint a gyógyszer. :)
2015. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy pszichiáter van a városban:(
2015. márc. 15. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor menj el hozza, max a gyogyszert nem veszed be, amit felir, en is igy jarok ingyen pszichiaterhez... a terapia a lenyeg!
2015. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tart terápiát, csak gyógyszert ír.
2015. márc. 15. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!