Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden egyre rosszabb. Mit...

Minden egyre rosszabb. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régebben is gyakran jött rám a rossz kedv, de most tényleg minden kezd egyre rosszabbodni... Az utóbbi időkben fokozatosan tűntek el az érzelmeim, mostanra pedig alig maradtak. Régen éltanuló voltam, most már egyre romlanak a jegyeim. Nem tudok koncentrálni semmire, akaraterőm nincsen, mindent feladok. Amikor társaságban vagyok, általában nevetek és hülyéskedem, de amint egyedül maradok, teljesen megváltozik minden. Pár zene van, amit folyamatosan hallgatok, sírok, néha véresre karmolom a kezem. Teljesen sötétnek látom a jövőt, vannak álmaim, de úgy érzem, soha nem fognak teljesülni. Teljesen pesszimistán állok hozzá a dolgokhoz, nem tudom más szemmel nézni a dolgokat. A barátaim próbálnak ebből kirángatni, de egyszerűen lepattan rólam minden. Úgy érzem, csak teher vagyok nekik, de nem tudom őket ellökni magamtól. Vannak öngyilkos gondolataim, de nem tudnék végezni magammal. Egyre rosszabb lesz minden, egyre jobban belezavarodok az egészbe. Mit tegyek?

2015. márc. 14. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Milyen ismerős érzés is ez!

De sajnos az élet megy tovább, a mi dolgunk hogy változtatunk vagy elfogadjuk úgy ahogy most van.

Más sajnos nem tud segíteni ha te nem állsz rá készen.

Szerintem ha vannak barátaid ismerőseid akkor ne add fel az már nagyon jó pont ha valaki ki akar ebből az állapotból téged rángatni.

Sajnos vannak olyan emberek akik mellett senki nem áll, mert nincsenek barátai senki aki mellette állna.

Ezt jól gondold meg!

2015. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem tudod, hogy ez miért jött így?

Családi háttérnek, vagy ilyesminek van köze ehhez?

Amúgy szerintem becsüld meg a barátaidat, ott vannak melletted, akkor is amikor nincs jó kedved és próbálnak segíteni.

De ne így állj a világhoz. Mi az hogy semminek sincs értelme? Igenis van!

Ne úgy tekints a dolgokra, hogy 'Úgy sem fog menni, minek megpróbálni?' , hanem, hogy 'Sikerülni fog!'

Mellesleg szerintem az is fontos, hogy milyen zenét hallgatsz, mert ha szomorút, akkor azzal nem fog javulni semmi. Öngyilkosságon miért jár az eszed? Nekem mindig azt mondták, hogy ne is gondolkodjak az öngyilkosságon, mert valaki a kórházban még egy percért könyörög, az életéért.

Sajnos nem ismerem az eddigi háttered, így nem tudom, hogy fordulhatott ez elő, de ha rosszabbodik a helyzet, akkor menj pszichológushoz.

Másnak ezerszer rosszabb élete is lehet, mint neked, ne gondolkodj az öngyilkosságon! Vedd észre azokat a jó dolgokat, amik körül vesznek, a jegyeiden, pedig javíts, mert így a munkád kárba vész!

Ne engedj a démonjaidnak, mert ez így nem lesz rendben.

2015. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is teljesen így érzek [15 éves, fiú vagyok]. Mindenki kinevet,lányok kerülnek,rossz tanuló lettem :C sokszor gondolok a halálra de tudom hogy nem szabad feladni egyszer jobb lesz.
2015. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A szüleiddel beszéltél, támogatnak téged, tudják, hogy baj van?

Keresd fel a háziorvosodat, hogy küldjön el pszichológushoz/pszichiáterhez, ha TB alapon mennél (így ingyenes), vagy keress/keressetek egy magán szakembert, aki szimpatikus. Addig keress, amíg olyat nem találsz, akiben úgy érzed, meg tudnál bízni, és szimpatikus számodra, és pénzügyileg is megfelel, egy-egy első alkalomra el tudsz menni szakemberekhez, hogy ezeket leteszteld.


Ha sürgősen segítségre van szükséged, itt találsz segélyvonalakat: [link]


itt nem csak bántalmazottaknak rengeteg segélyvonalat találsz, válogass nyugodtan:

[link]


esetleg SoS505: 116-123 (éjjel-nappal) vagy 06-80-505-505


Ha olyan állapotba kerülsz, hogy öngyilkossági kísérletbe kezdenél, és úgy érzed, itt a vég, a mentőket kihívhatod, ekkor valószínűleg a pszichiátriára visznek, ahol gyógyszeres kezelést és pszichoterápiát kapsz.


Természetesen a megelőzésen van a hangsúly, és remélhetőleg egy jó szakemberrel sikerül olyan terápiát kapnod, ahol feltárhatjátok, mi a gond, és ha szükség van rá, mellette gyógyszert is felír neked.


Remélem, jobban vagy azóta, és hidd el, a legbrutálisabb mentális betegségekből is van kiút, sose felejtsd el, hogy ezek nem tartanak örökké!

2016. ápr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy a 15:34-esnek üzenem, hogy sajnálom, ha az ő mentális gondjait így kezelte a környezete, de ez az "ez van, ilyen az élet" senkinek nem segít, főleg nem annak, aki kezelésre szorul. Hidd el nekem, hogy a pszichológiai zavarral szenvedőknek többet ártasz azzal, hogy semmibe veszed a problémájukat, aztán lefitymálva kioktatod őket egy semmitmondó frázissal.
2016. ápr. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alexics15 válasza:
Szóval a családom szeret mindenben támogatnak. Anyu azt mondja hogy ennyi baja nem lehet egy 17 éves lánynak mikor egészséges. Nálunk olyanok mindkét rédzről a nagyszüleim hogy konkrétan 1 héten talán egyszer telefonálnak. Apukám anyukája állandóan nyefeg nyivákol mindig mondja hogy : " Jaj kiskutyám hát szorítsd a tanulást " de hogyan ha állandóan mindenem fáj és mindig megbuktam az életbe. Ezva nyár borzasztó olt vagyis jól kezdödőtt. Mindkét kutyám elpusztult kèt hét kulőbséggel. Az egyik július 26.-án 13 éves volt beteg volt szegényem a masik pedig depressziós lett és a szomorúsáfba pusztult el ő csak 7 éves volt. De most van ket kiskutyánk. Én szeretem őket meg minden hiányolom nagyon a régi kutyáimat. Ők nemcsak jutyák voltak hanem családtagok. Mindig mindenkinek megakarok felelni. Elegem van a Szalagavatós táncból. Múlt héten derült ki hogy a partnerem kiszáll a tá
2017. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alexics15 válasza:
A táncból és ezen kiakadtam. Axpánikrohamott pedig a sok stressz hozta ki. Testképzavarom is van. 185 cm és 78 kg vagyok de én nagyon vékonynak érzem magam. Voltam pszchilogusnál. Mikor megkérdezte miért szorongók hiszen csak ketten beszélgetunk. Erre mondtam neki hogy nagyon félek hogy butaságokat fogok mondani. Megállapította hogy depresszióra hajlamos vagyok. A nagyszűleim is csináljak a fesztivaljaikat. De ppénzt nem tud adni mert nincs. Ne nézzen mar palimadár mindkettő. Glvan nekik csak nagyon kapzsik. Amikor karácsonykor volt panikrohamom 2 évvel ezelőtt akkor előtte rengeteg stressz ért. Mindenki csinálta a cirkuszat. Van ikor attól félek hogy nem fáj semmim akkor lehet hogy rosszul leszek. Félek a betegségektől. Az egyik volt osztársam most gyógyult ki a betegségéből. Én nagyon félek hogy én is az leszek. Nálunk a csaladba anyukam apukaja és abyukaja beteg volt . A papámat sajnos a betegség legyőzte . De a mamám legyőzte a betegseget. Van egy öccsem aki mar cikinek tart. Most ment középsuloba . A barátai szerint én lúzer vagyok így ő is így tekint ram. Ez nagyon faj. Ilyenkor érzem azt hogy utal a saját testverem.
2017. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!